SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Priorytet: Plecy !

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
Witam, mógłby ktoś poradzić mi ze swoich obserwacji i doświaczenia co najlepiej działa na rozbudowe mięśni pleców ?
Totalnie mi odstają od reszty parti mięsniowych. I dajmy na przykład nogi; robiłem je bardziej siłowo, a mniej pamiętałem o technice, i urosły jak skur.. :D
Przy plecach ważniejsza technika czy siła bardziej ? I ściąganie łopatek przy dopięciu na np; martwym ciągu ma znaczenie ?
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Drążek, wiosło i martwy ciąg do oporu.

Duży ciężar bez prawidłowej techniki Cię uszkodzi, więc warto zadbać o każdy aspekt.
Fakt, że w niektórych ćwiczeniach można trochę oszukać i będzie to miało pozytywny wpływ na rozwój grzbietu, jednak oszukiwać też trzeba.....umieć
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 839
Plecy staraj się robić technicznie. Ściąganie łopatek przy MC nie ma znaczenia. Ściąganie ich ma znaczenie przy wioslowaniu, czy podciąganiu. Pamiętaj zeby nie pracować przy tych dwóch ćwiczeniach bicepsem, bo to jest częsty błąd. Podciągania nie rób "bieganego", glowa nie musi byc tez ponad drażkiem, pomoze również to jak zlapiesz szeroko drążek :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 343
Martwy ciąg-prostowniki i najszersze, Wiosło-najszersze, równoległoboczne, czworoboczny, drązek-obłe i to rozwinie Ci plecy. Martwy rób siłowo, podciaganie zdecydowanie technicznie, oczywiscie pisząc siłowo mam na mysli zdrowy rozsądek w martwym. Pozdro!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
Dzięki za wszystkie porady napewno się przydadzą ;)
A jak skomentujecie to ?



Jeśli się wam nie chce oglądać to strzeszcze; Saker mówi żeby na łydki robić 15 powtórzeń siedząc na maszynie, a 5 powtórzeń stojąc ze sztangą. Co wy na to ? :) bo tez mi łydki odstają, tak to robiłem tu i to po 12-15 powtórzen ale nic nie rosną :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 343
Metoda jest dobra, tylko wykonuj taki sam ruch jak pokazuje Saker, opuszczasz sie powoli i szybko w górę, ewentualnie jak dalej nie idą, rób jeden tydzien tak jak tutaj, drugi tydzien tak jak robiłeś, może to będzie dobry bodziec dla łydek. Pozdro ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
Witam ponownie żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.
Przy robieniu tricka np wyciskaniem wąsko sztangi. Lepiej robić pełny ruch od mostka do wyprostowanych łokci (bez nadmiernego przeprostu) żeby dopiąć maksymalnie triceps, czy nie robić pełnego ruchu i nie dopinać tricepsa przez prostowanie łokci ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Pełny zakres ruchu, aczkolwiek bez żadnych przeprostów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 343
Dokładnie, w pełni rozprostuj rękę, ale rób to w sposób płynny, bez ruchu szarpanego na koniec :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
Witam again
Doradźcie mi czy przy ćwiczeniach na biceps np uginanie przedramion ze sztagą prostą stojąc, jak mam sztangę na górze to czy warto jest odczekać 1 sekunde przy napięciu. No wiecie ;D szybki ruch koncentyczny 1sekunda przyrzymania na spieciu i wolniejszy ruch ekscentryczny. Czy to może zwiekszyc hipertrofie ?
Czy lepiej nie bawic sie w ruchy eksce i konce... i robić ćwiczenia dynamicznie ?


Zmieniony przez - Squirrel w dniu 2015-10-12 20:34:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
Dla początkującego nie ma znaczenia. Dobra technika, rozsądne ciężary, dobra dieta i regeneracja. Hipertrofia zapewniona

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na worku bokserskim

Następny temat

Potrzebuję planu na masę dla początkujących!

WHEY premium