SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawidłowe żywienie - anoreksja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Wiek 79 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3402
Witam mam 15lat,bardzo lubię gotować i intersuje się trochę odżywianiem.
Trenuje piłkę nożną,chodzę do sportowego gimnazjum i w domku fbw w trenuje.
Postanowiłem ułożyć przykładowe okno żywieniowe mam nadzieje ze w miarę wartościowe.
Przyjme ostrą krytykę i z chęcią przyjem rady co dodać co zabrać:D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gramatury omine bo to sprawa indywidualna.
Podam ogólnie różne propozycje,żeby nie bylo nudno w kuchni!
Śniadanie:
-jajka w dowalnej formie (na miękko,twardo,sadzone,omlet,jajecznica)
-owsianka na mleku lub jogurtem naturalnym z płatkami owsianymi i kilka orzechów
-Bułka pełnoziarnista lub razowiec z chuda wędlina lub twarogiem.
II śniadanie (szkoła)
-Razowiec z chuda wędlina/z jajkiem/serkiem wiejskim
-rogal maślany z serem białym.
Obiad:
-Pierś z kury/indyka/chuda wieprzowina/wołowina/ryby.
-Ryż jasminowy/basmati/brązowy lub kasze gruboziarniste od czasu do czasu bataty ziemniaki.
-dowolne warzywa
-Pełnoziarniste naleśniki z serkiem naturalnym
Podwieczorek:
Kefir/maślanka
Banan
Orzechy
Lub jak to posilek po treningowy to zazwyczaj to co na obiad.
Kolacja:
Makaron z tuńczykiem
Bułka pełnoziarnista/razowiec z wędlina/serem.
Jajka w dowolnej formie.


Uff...to teraz czekac na krytykę,jak myślicie jest w miarę odżywczo? Co byście zmienieli/dodali?
Ogólnie nie jem słodyczy i "fast food".
Mam świadomość ze zbilansowana dieta z dobrze rozlozonym makro jest najważniejsza!
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Mięso, jaja, ryby jako źródła białka w postaci pełnowartościowego posiłku z kaszami/ryżami/ziemniakami. Do tego trochę tłuszczów i warzywa.


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-02-07 10:11:52

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9061 Napisanych postów 82754 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699865
Witam, masz 15 lat więc nie musisz trzymać rygorystycznej diety. Lubisz gotować to bardzo dobrze możesz sobie przyrządzać potrawy smaczne a zarazem zdrowe. Nadal tdużo się ruszaj bądź aktywny i to wystarczy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Wiek 79 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3402
dobrze,dziękuje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Doładnie jak Flex. Tutaj wskazówki żywieniowe, które warto wprowadzić w życie https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html aktywność masz gotować lubisz Super.
Możesz skorzystać z ściągi produktów wartościowych https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1
Urozmaicaj posiłki, nie zapomina o warzywach Zdrowych tłuszczach, wartościowych węglowodanach i białku, a na pewno to zaowocuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Wiek 79 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3402
a jeszcze chciałem się spytać,czy mogę jeść serki topione?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Sery topione to produkty kiepskiej jakości, jak czasem zjesz, to nic się nie stanie, ale jako stały element diety - nie.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Wiek 79 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3402
czym można zastąpić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Wiek 79 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3402
tak mi dietetyk napisał w diecie,bo ogólnie jestem po anoreksji i wie pani :c
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Wiek 79 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3402
lub pan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Po anoreksji, czy po wyglądzie anorektyka, bo to różnica zasadnicza?

Serki topione to po prostu zły produkt, nie ważne dla kogo.
Zastąpić produktem wartościowym, podałam Ci wyżej linki poczytaj skład takiego serka, to już o wiele lepiej sięgnąć po twaróg półtłusty, mozzarelle, od czasu do czasu żółty ser.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Wiek 79 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3402
anoreksji,49kg przy 177cm było :< serki topione zastąpie jajkiem!
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna od trenera do oceny

Następny temat

Ujędrnianie skóry

WHEY premium