SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawda czy fałsz?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2305

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 265 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4800
Witam. Jak wyciskalem na prostym to najpierw nalozylem 40 kg tylko ze bylo duzo malych krazkow tzn. 8 po 1 kg. Nastepnego dnia nalozylem tez 40 kg tylko ze byly to tylko 4 krazki ( 2 razy 10 kg i 5 razy 2 kg ). I jak mialem mniej krazkow to zdawalo mi sie ze gryf jest lzejszy. Czy to prawda?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 633 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5111
nie dobrze mi się robi jak czytam te dziwne dyskusje..
co do autora to jest różnica przy podnoszeniu ciężaru w zależności od tego jak jest rozłożony na sztandze bo 50kg 50kg na sztandze nie równe jak da się 2x25kg a 10x5kg to podobno jest różnica (dla mnie osobiście nie) czytałem arty. i wypowiedzi gdzieś na ten temat i chyba 2x25 lżej będzie..
jak ktoś nie wieży niech sobie spróbuje i przestańcie głosić teorie o tonie pieża czy złotówkach..
pozdro

"Kto walczy - czasem przegrywa.
Kto nie walczy przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Ale to była jakaś drastyczna zmiana?
Może tego dnia jak nałożyłeś tak dużo krążków to byłeś przemęczony?

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 265 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4800
Nie byłem zmeczony
No wiesz jak mialem duzo krazkow to ledwo co wyciskalem
A jak mialem mniej to tak czulem ze sztanga jest lzejsza o jakies 5 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Szczerze mówiąc mi się kiedyś coś takiego przytrafiło przy robieniu "młotków"
Miałem na hantelce 13 kg i zrobiłem dosyć łatwo 8 powtórzeń, a na następnym trningu założyłem tyle samo, tylko, że były grubsze krążki 2,5 kg i ćwiczyło się bardzo ciężko
Pozdrawiam.

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1902 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13287
Może masz źle wyważone krążki , chyba że wszystkie orginalne masz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
talerz talerzowi nierówny, niestety pełno takich słabej jakości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A nie jest tak, ze jak jest wiecej talerzy na sztandze to jest ciezej? Jak zaklada sie taką drobnice ale aż cała sztanga jest zajęta, a zalozy się 2 duże koła to chyba jest jakas róznica?
Np, jak trzymam kij od szczotki po srodku to jest lekki, ale jak trzymam go za sam koniuszek to już wydaje się cięzszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Np, jak trzymam kij od szczotki po srodku to jest lekki, ale jak trzymam go za sam koniuszek to już wydaje się cięzszy

Jest taki dział w mechanice, statyka, w której można obliczyć w przybliżeniu co będzie lepsze.

Poszukam starych zeszytów to może tak z ciekawości spróbuje to obliczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
inne rozlozenie sr ciezkosci

czuc przy gryfach o zdecydowanie roznych dlugosciach

od talerzy mniej, zreszta malymi duzo nie nalozysz, wiec ciezko by poczuc roznice
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Edit: niestety nie jestem w stanie obliczyć tego;p zbyt sie rożni od zadan w statce... ale wydajem mi sie ze jak jest na***ane duzo małych talerzy to bedzie gorzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1837 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
Mogą mieć wpływ następujące czynniki:
1 Różnica w ciężarze (źle odważone)
2 Moment bezwładności bryły sztywnej (nie jestem pewien, ale coś w tym było na fizyce)
3 Opór powietrza [oczywiście pomijalny aspekt ]
Niestety FenixPL dźwignia nie ma nic wspólnego ze sztangą bo po każdej ze stron znajduje się taka sama ilość ciężaru. Co innego gdyby to była półsztanga.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowa Siłka

Następny temat

Problem chyba psychiczny.

WHEY premium