SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pranie Judogi

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16134

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5435
czy sa jakies kryteria przestrzegania prania judogi ze ra zn a tydzien nie wolno tylko wiecej czy cos... bo mi sie wydaje czasem ze po praniu jest bardziej jakas postrzepiona ...aa trenuje w niej dlugo randori wiadomo jak jest jeszcze teraz gorac i duszno i jeszcze bardziej sie poci..jak pierzecie zeby nie smierdialo zaraz odrazu na 1 treningu bo troche zle tak jka np. cwiczy sie z kims w parterze czy np. z dziewczyna

,, Wole w sercu masz
walczysz i wygrywasz... "

JUst DO it !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1137 Wiek 47 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42872
Ja wychodze z zalozenia, ze czym dluzszy odstep od ostatniego prania, tym gi staje sie bardziej ofensywne.

Zmieniony przez - seba5700 w dniu 2009-01-17 17:52:50

In the warriors code
There's no surrender
[http://www.mypersonality.info/seba5000/]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
Wielu mowi zeby prac jak najrzadziej a do tego w rekach bo od prania sie niszczy ale jakby tak logicznie pomyslec to pranie to maly pikuś w porownaniu z tym ile ona przechodzi podczas walk=wycieranie o mate, szarpanie, przemoczenie potem, ktory w jakims tam stopniu jest toksyczny dla tkaniny wiec mysle ze mozna prac ile tam sie chce i ma to niewielki wplyw na to jak gi sie trzyma.

Z drugiej jednak strony to nie ma co sie szczypac i prac co trening bo:
-to strata czasu i narazenie sie na to ze czasem nie wyschnie na nastepny
-nawet po kilku treningach czuc tylko lekki zapach potu, trzebaby cwiczyc kawalek czasu bez prania zeby naprawde waliło
-jak jest ciezki trening to i tak w sali jest duszno i to, ze gi troche czuc potem nie rzuci sie nikomu "w nos"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
zgadza się. o ile zuban (spodnie) warto prać co 3-4 treningi (kwestia higieny) o tyle keikogi (bluza) nie ma za bardzo sensu częsciej niż co 2 tygodnie. zabrudzenia nikogo nie rażą. i wszyscy śmierdzą,mniej lub bardziej, ale jednak
czy koniecznie pranie ręczne? ja wrzucam do pralki, potem wirowanie i suszarka (70 stopni) i też jest dobrze. natomiast nie ma co szarżowac z temperaturą prania. 40 stopni zupełnie wystarczy.
warto natomiast co pare prań po wysuszeniu przejechać krótko wewnętrzną stronę bluzy (a przy okazji i spodnie) gorącym żelazkiem. tak mi i moim kolegom zaleca trener. po co? dla dezynfekcji. nie wiadomo, co kto przyniesie na matę, zwłaszcza w duzych obiektach, w których ćwiczy kilka grup jedna po drugiej. bezpieczniej co jakiś czas wydezynfekować szmatę, zwłaszcza gdy się ma skórę podatną na obtarcia.
aha, obi (pas) sie nie pierze! im bardziej brudny, tym większy honor

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-06-26 19:19:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
"aha, obi (pas) sie nie pierze! im bardziej brudny, tym większy honor"

To juz wiem jak z bialego szybko dojsc do brązu
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
To judogę się pierze?
Ciekawe, ciekawe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja zawsze piorę obi (pas) z gi (kimono) i to często.
Teraz już wiem dlaczego postrzegany jestem jako amator
Poza tym tyle lat już trenuję a pasek ciągle biały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4858
no to rzeczywiście jesteś leszczem ;)

Duży i dobry zawsze wygra z małym i złym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ktoś musi być leszczem aby przech..em mógł być ktoś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
A wjakich pierzecie temperaturach? Ja tak jak Jodan maks 40 stopni. Troche bladych plam po krwi przez to jest niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1320
Bartosz :
-nawet po kilku treningach czuc tylko lekki zapach potu, trzebaby cwiczyc kawalek czasu bez prania zeby naprawde waliło

z tym to sie nie zgodze, osobiscie poce sie mocno na treningu - mocny trening to i judoga mokra,
teraz bierzesz ta mokra judoge i wkladasz ja do plecaczka, powrot do domu zajmuje powiedzmy 40 minut wiec ta biedna judoga kisi sie w zamknietym plecaczku przez 40 minut zanim rozwiesisz ja w pokoju :D efekt jest taki ze wali dosc mocno :D
ja piore gdzies tak raz na tydzien lub dwa ale to dlatego ze niewiele trenuje a do tego judoga musi wyschnac przed nastepnym treningiem
nie wkladam jej do suszarki z obawy przed tym zeby sie jeszcze bardziej skurczyla a piore tak jak wszyscy w 40 stopniach

Byloby dobrze gdyby nie to ze jest zle...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
pot potowi nierówny. duzo zalezy od diety. ja praktycznie nie jem smazonych potraw, piwo rzadko i mało, wieprzowinę tylko w wędlinach a i to trochę. sporo owoców i warzyw, gotowany drób, kasze i ryż. rezultat taki, że szmata nie śmierdzi specjalnie po zajęciach. dlatego bluze wystarczy mi co jakieś 2 tyg przy 2-4 treningach w gi na tydzień.

judogę mam znoszoną praktycznie już ukształtowaną i skurczoną, jak trzeba. po praniu 40 st. i półgodzinnym suszeniu 70 st. lekko się kurczy, ale po pierwzym treningu wraca do poprzedniego stanu.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-06-27 15:01:20
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kupno rekawic w Tarnowie

Następny temat

200 cm i 100 kg a bjj?

WHEY premium