SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do zdrowia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
Zgadzam się z Madzią.

Po pierwsze same kroki to duża aktywność i dokładnie jeszcze cardio w sytuacji kiedy organizm jest wyczerpany i wyniszczony to totalna głupota i brak szacunku dla własnego zdrowia. Z tego później są problemy zdrowotne, których naprawa zajmuje nawet lata a nie miesiące. Organizm musi odpocząć i tyle. Nikt nie każde rezygnować ze sportu na zawsze, ale kilka tygodni odpoczynku naprawdę się przyda.

Druga sprawa to samo zapotrzebowanie kcal nie wystarczy. Napisałaś że jesz głównie nabiał, nie jesz tłuszczu.
Więc zamiast zawracać sobie głowę kaloriami i zapotrzebowaniem lepiej skupić się na zdrowym, zróżnicowanym sposobie odżywiania, który dostarczy wszystko potrzebne makroskładniki, witaminy i mikroelementy. Jedząc nawet 2500 tys..kcal z samego nabiału nie naprawisz swojego stanu zdrowia. Kcal to nie wszystko. Tłuszcz jest bardzo potrzebny, zwłaszcza kobietom do prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego. Oprócz tego dobrej jakości węglowodany i zróżnicowane źródła białka, np. jajka, mięso i ryby a nie tylko nabiał. Tu trzeba zmian przede wszystkim w sposobie odżywiania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
I tak dla zobrazowania sytuacji - prosty kalkulator ze strony potreningu.pl
Codziennie treningi to bardzo wysoka aktywność. Wpisując twoje dane wychodzi 2800 kcal, ale w tym jest ponad 90g tłuszczu i ponad 300g węgli. Jak do tej pory jadłaś 1200 to nie ma szans nagle przeskoczyć na taką kaloryczność. Trzeba to robić stopniowo. Dlatego Madzia sugerowała 1600 kcal.
Druga sprawa jest taka, że jak organizm zagłodzony to możesz tyć już przy dużo niższej kaloryce. Ale i tak priorytetem powinna być naprawa zdrowia.







Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-04-13 13:28:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Viki, nie masz racji z tym tłuszczem. Jest potrzebny, jasne, ale funkcjonowanie układu rozrodczego u kobiety w tym kontekście bardziej zależy od poziomu BF i liczby kcal, a nie konkretnie tego, czy zjesz 50 czy 90 gramów tłuszczu.

I na miłość boską nie pokazuj anorektyczce, że powinna jeść prawie 3 tys kcal. Pomijając już nawet fakt, że akurat autorka wątku i tak się obraziła, serio zrób coś dla mnie i nie doradzaj nigdy nikomu, kto ma ED, takie czy inne. Widać, że psychologia to nie jest Twój konik, i szkodzisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Skończmy może tę dyskusję - dobrze?

Autorka tematu powinna się udać do specjalisty a nie szukać porad na forum.

Paatik dobrze napisała - tu było kiedyś wiele osób z podobnym problemem. Możemy sobie tu pisać, poobrażać siebie wzajemnie niepotrzebnymi komentarzami - a autorka i tak zrobi swoje. Także dziewczyny proszę żebyście odpuściły. Chyba że ktoś jest psychologiem, najlepiej takim ze specjalizacją żywieniową - to proszę bardzo. Inaczej nie ma to sensu, bo tak jak Paatik pisała - mówimy w innym języku i nadajemy na innej częstotliwości - z naszej pisaniny nic pozytywnego nie wyjdzie.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2023-04-13 14:49:34
4

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
Madzia zaproponowała 1500-1600 a nawet 1800 i było źle i autorka się obraziła że za mało. Kalkulator jest ogólnie dostępny, każdy kto wejdzie na stronę może to sobie sprawdzić.
Ile byśmy kcal nie napisały to zawsze będzie jakaś wymówka. Za mało, za dużo.
To nie jest poradnia psychologiczna i nikt tu nie będzie się bawił w tego typu porady bo nikt nie ma odpowiednich kompetencji. To jest forum dyskusyjne, na dodatek sportowe.
Najlepiej uświadomić że to jest choroba i jest potrzebna pomoc specjalisty bo samemu ciężko sobie poradzić. Najbardziej w tym wszystkim szkoda zdrowia.

Układ hormonalny nie kończy się na układzie rozrodczym, hormony regulują najróżniejsze procesy w organizmie. Widać że biologia i biochemia to nie jest twoja mocna strona. U kobiet układ hormonalny jest bardzo wrażliwy na różne czynniki i łatwo to rozregulować.
A tłuszcz jest w diecie potrzebny i na tym etapie nie ma znaczenia ile go będzie, ważne żeby dodawać stopniowo do diety.

I naprawdę przestań się mnie czepiać i pisać co mogę pisać a co nie bo robi się to już irytujące. Akurat temat ED obcy mi nie jest bo przerabiałam na własnej skórze. Dobry specjalista jest w stanie dopasować odpowiednią terapię do osoby, bo na każdego działa co innego i różne są podłoża zaburzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Wiedziałem że tak będzie. Proszę Was - już nie odbijajcie dalej tej piłeczki.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
nightingal
Wiedziałem że tak będzie. Proszę Was - już nie odbijajcie dalej tej piłeczki.


Pisaliśmy równocześnie i nie widziałam Twojego komentarza przed wysłaniem.
Dla mnie temat skończony.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Następny temat

Czy ten trening bedzie dobry na redukcje?

WHEY premium