SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do zdrowia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 18
Cześć! Popadłam w sidła anoreksji, chociaż uważam, że ostatnie kilka dni podczas których dopadła mnie mocna „ chyba covidowka” sporo mi uświadomiły.
Na wstępie zaznaczę tylko, że wszelakie porady by udać się do dietetyka, psychoterapeuty, terapeuty itp odpadają. Po pierwsze, że mnie na to nie stać po drugie kiedyś z trudnej psychicznie sytuacji udało mi się postawić na nogi, gdzie było równie ciężko ( sprawa nie dotyczyła niczego związanego z treningami i jedzeniem)

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: topoprostujaaa
WIEK: 21
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: Brak

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 37/38
WZROST: 164
OBWÓD RAMIENIA: tego akurat nie mam, a obecnie nie jestem w stanie zmierzyc
OBWÓD ŁYDKI: w najszerszym 27/28
OBWÓD UDA: 38
OBWÓD BIODER: 78
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 60
OBWÓD TALI: 54/55
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: nie mierzylam

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?

Chce wrócić do formy, zdrowej sportowej sylwetki.
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? : nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? : nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? : nie i nie mam ich zaleconych

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: d3+k2, omega 3, magnez, cynk
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Przez ponad 1,5 roku siedzenia na głodówkach 1200/1300 kcal przy niskiej bardzo aktywności tj max 10 000 kroków dziennie i nic po za tym, teraz robiąc po 10/15 + cardio godzinne dziennie
****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Chudnę

Do dzienniczka lepiej nie wstawiać co jem, brak tam tłuszczu, jem prawie sam nabiał czasami jakieś płatki owsiane, warzywa, pierś z kurczaka

****SPRZĘT**********************************************
W domu posiadam: rowerek stacjonarny, gumy oporowe, hantelki, skakankę

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach


ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.
( wole pozostać narazie anonimowo pod względem zdjęć - nie chce ich zamieszczać)


Bardzo prosiłabym o policzenie mi zapotrzebowania kalorycznego by od czegoś wgl zacząć.
Moja aktywność opiera się dziennie na 10-20k kroków ( wymaga tego codzienne życie nie są to wartości robione na sile), w ciągu dnia siedzę bardzo mało - większość czasu spędzam na nogach, chce stopniowo włączyć jakieś ćwiczenia siłowe a wyłączyć cardio lub zmniejszyc jego czas trwania.

Dziękuje za pomoc
I dodam jeszcze iż tak chce ćwiczyć nie dla chudnięcia czy schizy a dla siebie. + przed odchudzaniem moja masa miała wynosiła 50/52kg w granicach szczytu i nigdy nie była wspierana żadnymi dietami dosłownie jadłam co chciałam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
nightingal
Wiedziałem że tak będzie. Proszę Was - już nie odbijajcie dalej tej piłeczki.


Pisaliśmy równocześnie i nie widziałam Twojego komentarza przed wysłaniem.
Dla mnie temat skończony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3325 Napisanych postów 4316 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107831
A czy z nfz nie nalezy ci sie darmowa terapia? Jestes po prostu chora i potrzebujesz profesjonalnej pomocy, nie sadze ze rady ktore ci tu damy cos pomoga, bo wydaje mi sie ze nie jestes na to gotowa.

Zastanawiasz sie od czego zaczac to przede wszystkim nie rob zadnego cardio. 10-20 tys krokow dziennie to jest b.duza aktywnosc, biorac jeszcze pod uwage twoje niedozywienie, a ty do tego robisz jeszcze 1 godz cardio dziennie. No i po co? jaka masz prace czy zyciowe obowiazki ze musisz robic 10-20 tys krokow dziennie? Obetnij te kroki. Daruj sobie poki co trenign silowy, bo organizm nie jest na to gotowy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 18
Pracuje jako opiekunka do dziecka, domowe obowiązki, mam duży dom, z pracy do domu na nogach, jak mam uciąć kroki? To nieodłączny element mojego życia i nie zależny ode mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3325 Napisanych postów 4316 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107831
OK, to po co robisz do tego 1 godz cardio?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 18
Rowerek stacjonarny dorzucam oglądając serial i było to zastępstwo normalnego roweru przez pogodę i tak jak napisałam mogę ograniczyć to cardio całkowicie - zastąpić je lekkimi ćwiczeniami i to tylko dla siebie, lubie sport. Chce się w czymś rozwijać to mnie cieszy, a jak przestane robić wszystko co mnie cieszy nie uważasz ze to kompletnie mnie zniechęci do wyjścia z tego? Chciałam tylko o rozpisanie mi makro i kaloryczności by iść do przodu - dac mi szanse a nie od razu skazywać na straty, że się poddam i nie dam rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3325 Napisanych postów 4316 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107831
Oczywiscie to pytanie po co robisz 1 godz kardio dziennie to bylo pytanie retoryczne, bo wiem czemu to robisz, taka jest specyfika twojej choroby, a i tak kazdy odpowiada dokladnie tak jak ty teraz, ze taka aktywnosc bardzo lubi, ze lubi sport, ze fajnie jest cwiczyc :)

Ja cie nie chce zniechecic, wrecz przeciwnie, ale widze z tego co piszesz ze nie jestes gotowa na zmiany i naprawde bez profesjonalnej pomocy bedziesz tkwila w tym latami z lepszymi i gorszymi okresami, a z pomoca profesjonalisty jest b.duza szansa ze wyjdziesz z tego szybciej i bedziesz chociazby mogla zajac sie sportem i sobie normalnie funkcjonowac :)

A ty nie potrzebujesz zadnego makro, u ciebie podstawa bedzie bilans kaloryczny, jak zaczelabys od 1500-1600 kcal jedzac to co lubisz w tej puli kalorycznej i dbajac o podaz bialka w okolicach 80g dziennie, to bylby dobry pierwszy krok, do tego nie robisz zadnego kardio, bo twoje kroki 10-20 tys dziennie to jest b.duza aktywnosc. Cwiczenia silowe, nawet z gumami, tez sa ci poki co niepotrzebne, ale jak bedziesz sie lepiej czula je robiac, to mozesz cos tam sobie dzialac z tymi gumami, taki spontan, ale plan treningowy pod gumy to nie jest ci potrzebny :)


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 13.04.2023 11:58:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 18
Chce bilans kaloryczny na przytycie a 1500/1600 to wydaje mi się na utrzymanie wiec czy to faktycznie ja mam ogromne zaburzenie czy to Ty na siły próbujesz mnie zniechęcić? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
Kiedyś była taka dobra zasada - osobom z ED porad na forum się nie udziela. Po prostu nie umiemy tego robić tak aby osoba z ED z tych rad skorzystała. Trochę jakby mówić po chińsku do osoby nie znającej tego języka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3325 Napisanych postów 4316 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107831
No widzisz, sama wiesz najlepiej, jak wiesz ze 1500-1600 kcal to bedzie utrzymanie to zacznij sobie jesc 1800 kcal, to bedziesz miala na przytycie :) sama widzisz ze magii tu nie ma.

Jesz teraz 1200-1300 kcal dziennie i generujesz sobie ogromny deficyt aktywnoscia. Jak obetniesz 1 godz kardio dziennie i zwiekszysz kcal do 1500-1600 kcal to bedziesz realnie miala konkretna nadwyzke, a nie utrzymanie.

Mysle ze juz nie bede sie udzielac w twoim watku, bo nie jestes otwarta na rady, ale to wiedzialam ze tak bedzie, wiec nie mam zalu, szczerze radze poszukania pomocy u specjalisty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3325 Napisanych postów 4316 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107831
Paatik
Kiedyś była taka dobra zasada - osobom z ED porad na forum się nie udziela. Po prostu nie umiemy tego robić tak aby osoba z ED z tych rad skorzystała. Trochę jakby mówić po chińsku do osoby nie znającej tego języka.

No dokladnie, az zaluje ze zaczelam komentowac bardziej niz tylko rada by szukac pomocy specjalisty:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 18
Napisałam wydaje mi się, a nie, że tak jest. Proszę o zamknięcie tematu bo to forum tak jak widzę, ogromnie różni się od innych i chęć pomocy pada tutaj tylko na dyskusji udaj się do specjalisty. Powodzonka cześć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Następny temat

Czy ten trening bedzie dobry na redukcje?

WHEY premium