SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuje pomocy z ułożeniem dość specyficznego planu

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 785

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Waga

70

Wzrost

174

Staż treningowy

od września

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

oólnorozwojowe, bieganie, trening w domu

Stan zdrowia

b dobry

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

teraz na redukcji(od tygodnia)

Cel/problem/opis

redukcja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2608
Witam.
Mam ogromną prośbę! Czy ktoś mógłby mi rozpisać plan treningowy zgodnie z moimi "sugestiami"?

W skrócie o mnie:
Mam 19lat, ćwiczę regularnie na siłowni od października, przed tem ogólnie trochę trenowałem w domu, biegałem, popływałem na ergometrze itd. Leciałbym dalej podstawowym ciągiem z tematu podwieszonego na "1rok ćwiczeń", ale zauważyłem że nie wszystkie partie w ciele rozwijają mi się równomiernie. O tym dokładniej w priorytetach za chwile. W dodatku mój sprzęt nie pozwala mi na za wiele.

Drobne sugestie:
- ćwiczę 3x w tygodniu FBW
- z tydzień temu rozpocząłem dietę redukcyjną
- chciałbym aby ten trening zajmował około 80minut(może być porządne tempo, kondycja to moja dobra strona(licząc z brzuchem i łydkami, ale nie wliczając w to interwałów)
- priorytety:
1. łydki+biceps,
później długo nic
2. nogi+brzuch
3. plecy
4. klatka
5 triceps+ barki chwilowo chciałbym oszczędzać, bo uczę się robić pompki bez nóg i później nie daję sobie rady)
- mam delikatne problemy z kręgosłupem i kolanami( nic poważnego, ale np wolałbym uniknąć hardcorowych ćwiczeń na brzuch i nogi. Dla przykładu podam abw6 motyw z niekładzeniem nóg na ziemi, po którym ledwo mogłem się ruszać. P.s teraz wiem że się robi w ogóle inaczej brzuch)

Dostępny sprzęt:
- ławeczka( możliwość wyciskania na skosie górnym, dolnym i zwyczajnie oczywiście)
- hantle/sztanga prosta, krzywa
- modlitewnik
- drążek
- krzesła;P
no i obciążenia- bez limitów

najgorsze, że nie mam stojaków i przy przysiadach jakoś mi się udaje podnosić sztangę do góry, ale wykonuję ćwiczenia na niskich obciążeniach(do 110% masy około)


Za wszelką pomoc niezmiernie dziękuję. Miło byłoby jakbyście napisali ile około powtórzeń i jak progresować obciążenie. Liczę, że znajdą się zasłużeni na soga;
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
to tak: podaj rozpisaną dietę w dzienniku, podstawą to jest!

Co do treningu, to wydaje mi się, że nawet jeśli ćwiczysz te pompki bez nóg, to musisz wykonywać ćw. na całe ciało (ew. zrezygnować tylko chwilowo z niektórych) czyli:
A
nogi: przysiad 4 serie
plecy: podciąganie 4 serie
klatka: wyciskanie sztangi na skosie 3 serie
barki: wyciskanie sztangi siedząc 3 serie
triceps: pompki na poręczach 3 serie
biceps: uginanie ramion ze sztangą 3 serie
brzuch: 1-2ćw po 3 serie

B
nogi: wykroki z hantlami 4s
plecy: wiosłowanie sztangą 4s
klatka: wyciskanie hantli na płaskiej 3s
barki: wymachy boczne 4s
triceps: francuz oburącz jakikolwiek 3s
biceps: uginanie młotkowe 3s
brzuch: tak jak w A

Z nóg możesz chwilowo zrezygnować, ale nie na stałe! Max do momentu aż nauczysz się robić co tam chcesz wrzuć tę dietkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2608
Z nóg nie mam zamiaru rezygnować. Barki i głównie kaptury naprawdę mam trochę przebudowane porównując do reszty ciała. Bardzo ci dziękuję za plan. Podałbyś jeszcze ile najlepiej robić powtórzeń i jak procesować obciążenia na redukcji. Nie chodzi mi tu dokładnie o podanie liczby kg, tylko np: czy zaczynać z lekkim obciążeniem i dużą liczbą powtórzeń i zwiększać obciążenia zmniejszając liczbę powtórzeń? Czy może za każdym razem te samo obciążenie(i zmieniać co tydzień) i starać się robić je na maksa? Bo jeśli chodzi o ten aspekt treningu to mam wielkie braki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
wszędzie progresja ciężarów i powtórzenia ok 12-8. jedynie w ramionach i barkach dopasowujesz obciążenia "pod siebie"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz.

Następny temat

Co do kreatyny

WHEY premium