SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebna pomoc/ początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39
Witam! Potrzebuję pomocy. Kilka dni temu zapisałem się na siłownię, mam tam dostęp do profesionalnego sprzętu, siłownia jest nowoczesna i dobrze zaopatrzona. Wykupiłem roczny karnet, moim celem jest budowa masy (w szczególności górnych partii). Niestety nie wiem nic o treningu, szukałem pomocy na internecie ale opinie i porady różnią się, wiem, że są różne typy treningów ale gubię się w tym wszystkim a nie chciałbym stracić roku po przez wykonywanie złych ćwiczeń, złej kolejności ich wykonywania itd. Czy moglibyście mi trochę pomóc w dobraniu odpowiednich ćwiczeń (plan lub coś w tym stylu), jak często i jak dużo powinnienem trenować, moim celem jest rozbudowa są górnych części ciała, powiniennem również zwrócić uwagę na nogi lub nie. Jak wielkie znaczenie przy moim treningu odgrywa dieta, czy powinnienem zażywać odżywki lub nie?? Bardzo was proszę o rady, dla was to chwila a ja jestem kompletnie ciemny jeśli chodzi o kulturystykę. Z góry dziękuję:)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 60

Wzrost: 175

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: piłka nożna rekreacyjnie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full sprzęt siłownia

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1608 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6959
Czy moglibyście mi trochę pomóc w dobraniu odpowiednich ćwiczeń (plan lub coś w tym stylu), jak często i jak dużo powinnienem trenować,

Trafiłeś do odpowiedniego działu, ale proszę się troszkę wysilić i poczytać kilka, a nawet kilkanaście ciekawych tematów, które masz zamieszczone w postach podwieszonych tego działu.
Na dobry start:
https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

moim celem jest rozbudowa są górnych części ciała, powiniennem również zwrócić uwagę na nogi lub nie.

Oczywiście, że ćwiczymy wszystkie partie mięśni

Jak wielkie znaczenie przy moim treningu odgrywa dieta

za***iste

czy powinnienem zażywać odżywki lub nie??

Nie, na początek szkoda kaski. Dieta zrobi swoje.

Bardzo was proszę o rady, dla was to chwila a ja jestem kompletnie ciemny jeśli chodzi o kulturystykę. Z góry dziękuję:)

Czytaj, a następnie pytaj.

idź za głosem serca,
p****** presje rówieśniczą,
ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą!!!
mój trening: http://www.sfd.pl/nie_mam_pewności_czy_trening_jest_dobry,_co_na_to_specjaliści_-t504590.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1006
1. Dieta ( poczytaj forum , cały dział o tym jest ) Myśle ze na ten temat znajdziesz odpowiedzi bez problemu.
2.Najlepiej by było gdybyś zaczął od FBw (ogólnorozwojówka ) planu nikt Ci nie ułoży na forum, ewentualnie mogą ocenić. Ale jeżeli jesteś na profesjonalnej siłce to myśle ze starczyłoby żebyś pogadał z którymś z instruktorów odnośnie ułożenia planu i techniki ćwiczeń. Jeżeli nie da rady to masz na SFD Atlas ćwiczeń, przejrzyj go... ułóż jakiś przykładowy plan ( wspierając się wiedza z forum ) i spece Ci go ocenią.

3. Odżywki na początek nie są Ci potrzebne. Postaw lepiej na dobre odżywianie i dopiero z troche większym stażem zacznij się nad nimi zastanawiać

4. Nogi są bardzo ważne w treningu... jest to duża partia mięśni. nie ćwicząc nóg bedziesz po 1 dziwnie wyglądał a po 2 ogólny rozwój ciała będzie szedl gorzej.

5. nie szarżuj z obciążeniem, przerwsze 2-3 tyg poświęć na przyzwyczajenie organizmu do wysiłku a pożniej dopiero zacznij trening właściwy.

6. ewka to podstawa, brak może Cie doprowadzić do szybkiej kontuzji czyli ( straty czasu i pieniędzy )

7. Nie stresuj sie... Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś problemy ktoś na siłce bądz na forum na pewno wyjaśni Ci o co kaman.

Moje doświadczenie nie jest duże ale mam nadzieje że rady w jakiś sposób się przydadzą. Licze na to że to co złe w mojej wypowiedzi zaraz skorygują ludzie który mają większe doświadczenie.

Pozdr. i Powodzenia

Work it harder, make it better!
Do it faster, MAKES US STRONGER!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase do oceny prosze o pomoc!!!!!!

Następny temat

Zamieniki

WHEY premium