SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady dot. diety na masę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1442
Siemka.
Wyliczyłem sobie zapotrzebowanie na kcal i coś strasznie dużo tego wyszło. Robię trening dla początkujących Mawashiego 3x w tygodniu, abs2 3x w tygodniu oraz biegam przez 40 minut 3x w tygodniu. Mam 186 cm, 72 kg.
TDEE = 6335 kcal

Białko
144 g
576 kcal

Tłuszcze
176 g
1584 kcal

Węglowodany
1043 g
4175 kcal

Nie wiem jak rozłożyć kalorie na tłuszcze i węglowodany więc dałem tak jak uważam :D. Jeśli chodzi o dietę, mam zamiar jeść 6 posiłków w ciągu dnia, jak miałby wyglądać stosunek kalorii w posiłkach w ciągu dnia? Każdy posiłek tyle samo, czy mniej na kolację, więcej na śniadanie? No i prosiłbym o rady w sprawie ułożenia diety. Czytałem już chyba każdy temat związany z odżywianiem ale mam problem z ułożeniem jadłospisu. Zupełnie nie wiem co jeść, jakie dania, co na śniadanie, w jakich ilościach, jak przygotowane i najważniejsze, co jeść? Konkretnie jakie warzywa, owoce, mięso, z czym i jak? I ostatnie pytanie. Jak wygląda sprawa kanapek z margaryną, szynką, serem żółtym i tego typu sprawy? :D. Bo rozumiem, że wszelkie słodycze i alkohol odstawić, tak samo z jedzeniem smażonym, tylko gotowane i pieczone. Kanapki też odstawić?

EDIT: Wg tego kalkulatora http://www.fitlab.republika.pl/

3550 kcal więc 2x mniej. 222g białka, 522g węgli, 58g tłuszczy. Które wyliczenia są poprawne? Moje czy kalkulatora? :D


Zmieniony przez - bwfc w dniu 2013-08-08 17:44:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Wrzuć tutaj, jak liczyłeś. Wartośc na poziomie 6tys kcal jest mało realna.

Możesz zaczac od 3500kcal, możesz zaczac np. od 20% białka, 40-50% węglowodanów i reszta tłuszcze.

Najwidoczniej niewiele poczytałeś, skoro w dalszym ciagu nie wiesz, z jakich produktow korzystac, a tematow jest tutaj od groma o tym. DO dyspozycji masz takze serwis potreningu.pl.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1442
Możliwe, że źle liczyłem więc korzystałem z kalkulatora http://www.fitlab.republika.pl/. Wyszło mi 3550 kcal. 222g białka, 522g węgli, 58g tłuszczy. Skorzystałem też z potreningu.pl i ułożyłem coś takiego.
http://img197.imageshack.us/img197/6166/xo8f.jpg

Suma dobowa:
3728 kcal
208 g białka
63 g tłuszczu
560 g węglowodanów

W kalkulatorze jest ustawione
25% białko
60% węglowodany
15% tłuszcze

Zmieniony przez - bwfc w dniu 2013-08-08 19:53:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Mało tłuszczu, za dużo białka, jak na mój gust. Niespecjalnie kieruj się kalkulatorami.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1442
Czemu mam nie kierować się kalkulatorem skoro korzysta z tego samego wzoru, który jest podany na forum?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1442
Ok. Wyliczyłem jeszcze raz wszystko.

Zapotrzebowanie:
ok. 3500 kcal
ok. 170g białka (20%)
ok. 430g węglowodanów (50%)
ok. 115g tłuszczy (30%)

A tu jadłospis dnia.
http://img33.imageshack.us/img33/497/z909.jpg

Nie wiem jeszcze czy nie zamienić obiadu z pożywieniem przed treningiem. Lepiej o 15 zjeść taką "zupę mleczną" z makaronem lub ryżem a przed treningiem pierś? Oraz do takiej zupy mlecznej lepiej właśnie ryż brązowy czy makaron? I jeśli tak to jaki?

Zmieniony przez - bwfc w dniu 2013-08-08 22:55:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 459 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15138
słaba ta twoja dieta, białko zmniejszyłeś ok tylko że zwierzęcego to masz malutko te z innych źródeł to nie za bardzo się wlicza, rano nie masz nic białka a po treningu samo białko, układaj od nowa niestety

Grzesiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
że zwierzęcego to masz malutko te z innych źródeł to nie za bardzo się wlicza,

Wlicza się, wlicza.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1442
Na szczęście nie zacząłem stosować tej diety, trochę ją zmieniałem i dziś zmieniłem znowu. Dziś właśnie pierwszy dzień diety ale... Nie dam rady dziennie pochłaniać 200g ryżu brązowego, którego po ugotowaniu jest przecież jeszcze więcej. Właśnie kończę posiłek z 17:30 i niestety ten ryż chyba będę zmuszony wyrzucić, bo prędzej zwymiotuję niż go zjem. Zmniejszyłem "dawkę" dwukrotnie. Zmniejszyłem też liczbę kcal z 3500 do 3000 i powoli będę zwiększał, aby przyzwyczaić organizm, bo to tej pory jadłem mało (tak na moje oko jakieś 1000-1500 kcal, możecie sobie wyobrazić jak chudo wyglądam). Zmniejszyłem porcję ryżu dwukrotnie. Na śniadanie szklanka płatków zmieszana w misce z garścią orzechów i dwoma szklankami mleka. Pycha!. Drugie śniadanie, jajecznica z pół szklanki owsianki, pół szklanki mleka, smażona na 2 łyżkach stołowych oliwy z oliwek + trzy kromki chleba razowego (z mąką żytnią i pszenną - w biedronce nie mogłem znaleźć żytniego pełnoziarnistego, za kilka dni na zakupy pojadę do tesco). Jednak tą jajecznicę chyba zamienię na po prostu jajka na twardo + mniejsza porcja miksu owsianki z mlekiem, zastanawiam się jeszcze co zrobić z oliwą i chlebem. Obiad - warzywa i pierś z kurczaka gotowana na parze są po prostu przepyszne! No ale jak mówiłem ryż to jakaś katorga, to samo posiłek o 17:30. No i kolacja również niesamowite doznania dla podniebienia, jadłem wczoraj bo nie mogłem się doczekać spróbować tego jogurtu z owocami! ^^. Co prawda trochę brakuje mi tych składników w obecnej diecie. Macie jakieś pomysły z czym zjeść 3 kromki chleba, gdzie wepchnąć te 20g oliwy i jak uzupełnić węglowodany, stracone przez zabranie ryżu?



EDIT: Usunąłem ten chleb, węglowodany dodam do obiadu, tylko muszę wymyślić jakie :D

Zmieniony przez - bwfc w dniu 2013-08-12 18:36:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 781 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15668
Ja bym dorzucił przed snem jeszcze kostkę twarogu. Nie podoba mi się ten ostatni posiłek. Jak Ci ryż nie smakuje to jedz kasze, ziemniaki lub makaron. W biedrze jest świetny makaron pełnoziarnisty. Polecam.

Zmieniony przez - Wouej w dniu 2013-08-12 19:14:32

Zmieniony przez - Wouej w dniu 2013-08-12 19:16:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1442
Ziemniaków i kaszy też nie lubię. Ryż jest zjadliwy lecz było go po prostu za dużo. Makaron z piersią rozumiem, że jest okej więc będę zamieniał. Kolacją i tak najadam się do syta więc max mógłbym dorzucić plaster twarogu 30g a nie kostkę 200g :o. Dodatkowo, dziś po treningu wymiotowałem. Może to być wina tego, że za dużo zjadłem (mdli mnie cały czas) czy tego, że się dziś przetrenowałem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Omlet z owsianymi.

Następny temat

dieta masa - problem

WHEY premium