SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady Mistrza Oley'a

temat działu:

FITMAX

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 238 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12453
Witam, mam pytanie do Pana

Podczas treningu tricepsa lub bicepsa liczba oscylująca w graniach 15 do 20 powtórzeń( łączna ilość serii ok.6-8) będzie dobrym treningiem na powiększenie obwodów tej części ciała?
Czy lepiej jechać standardowo 8-12 powtórzeń, ale zwiększyć serię tak 9 do 12? Mam problem z rozwinięciem moich ramion.

Mój trening wygląda najczęściej klatka triceps- tutaj robię max 7-8 serii powtórzeń ok.10-14, wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie i podciąganie na poręczach. Za poręcze wrzucam czasem ,pompki w podporze tyłem na ławeczce z obciążeniem lub prostowanie ramion na wyciągu.

Na biceps podobnie 7-8 serii po 8-12 powtórzeń,uginanie ramion z gryfem łamanym, modlitewnik, czasem uginanie ramion ze sztangielkami na ławce skośnej bądź chwytem młotkowym stojąc.

PS. Zna Pan może p.Andrzeja, który prowadził kilka lat temu siłownię w Gnieźnie(po 50stce)?

Pozdrawiam

Zmieniony przez - mrhavoc w dniu 2013-03-18 18:51:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3355
Mam takie pytanko co do dawkowania suplementów. Mój zestaw to wit/min, bcaa, biało, gainer z przewagą węgli, cynk, magnez, izotonik. Trenuję brazylijskie jiu jiitsu, zapasy i siłka. Nie wiem jakie ilości bcaa biała mam dawkować. Ważę 82-85 kg różnie. Nie chcę jakoś specjalnie masować czy zjeżdżać bardziej zależy mi na dobrej regeneracji, stopniowym pozbywaniu się tluszczu na rzecz miesni, sportowy wyglad. Jak dawkowac te suple?

<--------Jeśli pomogłem SOG :)
http://www.sfd.pl/Najprostsza_zupa/krem_na_świecie!-t1061270.html
"Amat vitoria curam"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Ja mam pytanie co do stosowania suplementów(kratyne jaką wybrać?, bcaa, wpc).

DT -> Masa
1. Śniadanie
2. Przed treningiem kreatyna 5g
Trening
Po Kreatyna 5g + BCAA
Posiłek do 15 minut po treningu WPC ok 40g + 75 ryżu basmati +25g rodzynek
3) Posiłek
4) Posiłek
5) Posiłek
6) Posiłek

Przede wszystkim chodzi mi o posiłek po treningowy i rozkład suplementów w tym okresie. Ilość WPC stosuję wg. braków w diecie max 1 raz dziennie.

Drugie pytanie: Czy przed wykonaniem aerobów w DNT brać BCAA?
Jeśli tak to przed i po?

Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2013-06-21 11:44:51

Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2013-06-21 11:45:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 328
Witam wszystkich po tak dlugiej przerwie...nie bede sie tłumaczył dlaczego i po co, jedyne co to powiem:jestem z Wami i dla Was, nigdzie sie nie wybieram.Postaram sie w miare regularnie odp.na wasze pytania oraz na bieżąco wrzuce co u mnie.
No dobra, a teraz zaleglosci....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 328
Mrhavoc:
Jezeli chodzi o ilosc powt i serii na bic tric, to nie przesadzaj, te partie maja byc obciazone a nie przeciazone.proponuje 15 powt 1 serii, pozniej 2 ciezkie po 8.i koniec, 3 cwiczenia starcza.
Co do polaczenia z innymi grupami, sprobuj :tricep potem, barki a na koncu biceps.zauwazylem, ze lepsze i wieksze jest ukrwienie, dluzej sie utrzymuje w calym ramieniu, nie ma potrzeby wyk.tak duzej ilosci serii, mozna trenowac krocej ale intensywniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 328
Ejber:
W sportach walki bialko ogolnie w diecie nie musi byc na takim poziomie jak u trenuj.sporty silowe i kulturyst.
Najwaz.jezt regeneracja tkanki miesniowej a nie jej hipertrofia.wiec 1, 5 g /kg starczy.korzystaj z komplexu aminokw.typu bcaaEAA oraz glutaminy w celu utrzym odp.poziomu glutationu.mikroelem jak cynk rano i po tren.30-50mg, coQ10-30mg po tren, wit c1g po tren i przed snem, wapn 600mgrano z Wit d3-1500-2000iu., magnez po tren i przed snem po 400.co do gainera polecam cos co zastapi posilek a nie zmieni mocno poziomu cukru we krwi-Bulk opiera sie na weglach zlozonych, nadaje sie rowniez przed treningiem.

Zmieniony przez - OLEYTEAM w dniu 2013-11-05 21:51:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 328
Bonku5:
Kreatyne mozesz wziazc w wersji mono lub w wersji z innym estrem np.hcl , jablczan, orotynian.jezeli chcesz zachow.bardziej wyrazista mase i twardszy, mniej nabrzmialy wyglad polecam jablczan.
wpc np whey 81, bcaa jest duzy wybor.korzystnie w polaczeniu z glutamina.5 g jest ok.po treningu smialo twoj org wchlonie 10g
Przed cardio wez obowiazk.bcaa ale bez glutam.po wez bcaa z glut i witC1g.po 15min posilek.

Zmieniony przez - OLEYTEAM w dniu 2013-11-05 22:03:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 287 Napisanych postów 2303 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 99903
cześć Marek - pytanko odnośnie nóg - obecnie jestem w okresie budowania masy. Co mógłbyś polecić by bardziej rozbudować czwórki? Robię przysiady klasyczne lub fronty(co trening zmieniam),wypychania na suwnicy, wyprosty - jak to na masie - powtórzenia w granicy 8, duży ciężar,4-5 serii w każdym ćwiczeniu, ale nogi jakby stanęły w miejscu. Czy zwiększyć zakres powtórzeń/zmniejszyć ciężar by mięśnie dostały nowy bodziec?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 328
Co do nog to naprawde 3eba je szokowac zeby rosly.nie zawsze szokiem musi by ciezar.propozycja Oley'a
Wyprosty na maszynie siedzac 2×30 obunoz
2×15 jednonoz
Wypychanie nogami na suwnicy stopy rownol.szeroko 6×20
Przysiady ze sztanga na barkach 5×20
Wykroki chodzone 2×40
Rob ten trening 3 tyg .pozniej wroc do ciezarow.

Zmieniony przez - OLEYTEAM w dniu 2013-11-06 08:59:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 287 Napisanych postów 2303 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 99903
ok,dzięki, dziś wprowadzę te zmiany. Jeszcze pytanie techniczne - czy wyprosty jedno/obunóż robić na stałym ciężarze czy w drugiej serii zwiększyć ciężar?w pozostałych ćwiczeniach też każda seria na stałym ciężarze?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Majchrzyk - trening z PUMP GHOST'em.

Następny temat

Piotr "Kobe" Kobylański w Team'ie.

WHEY premium