SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w diecie i bardzo intensywnym treningu sw+gym

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3039

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Nie powiedziałbym że nie dadzą ciężki trening spoko, nie jest jednak główną kwestią podaż kcal w diecie i odpowiednie proporcje bt i ww? Czy jak bedzie miał ujemny bilans nie bedzie redukcji ? oczywiście że bedzie.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Nie za bardzo wiem, co oznaczają skróty bt i ww, ale ujemny bilans kaloryczny spowoduje "spalanie" mięśni, bo wysiłki zrywowe są beztlenowymi, więc lipoliza, czyli spalanie tłuszczu stoi w miejscu, zaś jest wykorzystywany tylko glikogen z mięśni. Brak glikogenu, lipoliza stoi, ujemny bilans kaloryczny równa się przetrenowanie. Trenuj w sieci i poznaj "Fizjologię wysiłku" ];0)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
fizjologie wysiłku fizycznego miałem na studiach. białko tłuszcze i węglowodany btw

przy odpowiedniej podaży bialka i suplementacji spadki będą znikome lub prawie ich nie będzie. pozdrawiam

Zmieniony przez - s.m.p.a. w dniu 2011-04-29 07:17:32

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
http://

?ab tutorial



,

a tu jak wygląda



power snatch, czyli "niepełne" rwanie na półprzysiad. jak się nauczysz możesz robić pełne rwanie z dosiadem, ale jest trudne.







power clean, aka zarzut.

tam zresztą w poście napisanym przez Knife, masz napisane, że są to ćwiczenia praktycznie obowiązkowe na dynamikę i eksplozywność zawodnika sw,przecztaj ten post na body-factory , ten pan to żaden amator ! :) No i jeśli kojarzysz trenera mma Jasona Ferruggie , to on też zaleca te ruchy na szybkość/dynamikę.

sam ćwiczyłem muay thai i te ćwiczenia dwubojowe mi bardzo pomogły.


btw. mma nie jest tylko o wytrzymałości to raz, dlatego siła + dynamika = ćwiczenia olimpijskie. transfer jest. rwanie trenuje dynamicznie całe ciało w jednym ruchu, nic tak bardzo nie pobudza krążenia i nie powoduje zadyszki jak parę minut z zarzutem, podrzutem, rwaniem - są idealne tym samym na proces spalania tłuszczu, jeśli kiedyś robiłeś tabatę, to wiesz jak to jest, są to ćwiczenia podobne do np tabata thrusters.


dla potwierdzenia moich tez: http://training.sherdog.com/strength-and-conditioning/news/109225-top-5-moves 



Zmieniony przez - cykloop w dniu 2011-04-29 11:30:28

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 448
Czytając wasze wypowiedzi i konfrontując je z moją wiedzą i doświadczeniem muszę zauważyć, że trening mma jest treningiem całościowym. Posiada wiele składowych m.in technika, wytrzymałość, dynamika, siła, koordynacja, refleks. Uważam, że wszystkie możliwe ćwiczenia są użyteczne z wyjęciem treningów kulturystczych, typowo ukierunkowanych na budowanie masy mięśniowej.
Tutaj pojawiają się moje pytania
1. Czy do treningu FBW wprowadzać ćwiczenia na biceps?
2. Czy tabatę można uznać za trening dynamiczny?
3. Czy ostatecznie redukcja masy musi oznaczać spadek siły? bo pojawiły się u was 2 teorie
4. Czy budowa czystej, suchej masy mięśniowej, przy moim zaangażowaniu w sporty walki, jest możliwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
redukcja na pewno nie, ale interwały mają skłonność do obniżania osiągów siłowych. z tabatą chodziło mi raczej o krążenie, choć zależy w jakiej formie ta tabata. trening dynamiczny najlepiej chyba określić w ramach przykładowego crossfit, gdzie są wszystkie biegi, ćwiczenia olimpijskie, jak i również ćwiczenia bardziej statyczne. push pull , rwania, zarzuty, thrustersy, pull ups, chin ups. Takie ćwiczeńia wykonuje właśnie przykładowy CHuck Lidell.

Zmieniony przez - cykloop w dniu 2011-04-29 13:23:45

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
1. Czy do treningu FBW wprowadzać ćwiczenia na biceps?
Tak, ale specjalne. Niestety, nie spotkałem zestawów ćwiczeń specjalnych pod kątem różnych dyscyplin, więc trudno mi opisywać różnicę między ćwiczeniem wszechstronnym, ukierunkowanym i specjalnym, dlatego też noszę się z zamiarem uruchomienia strony z taką tematyką. Wszystkie ćwiczenia, które spotkałem w necie są ćwiczeniami wszechstronnymi. Np. nie widzę podobieństwa pomiędzy powyższymi ćwiczeniami z np. uderzeniem, bo mimo, że mięśnie pracują podobne, to podrzut sztangi jest w kierunku do góry, a uderzamy zazwyczaj do przodu. Poza tym w podrzucie opór jest na początku i na końcu amortyzacja. W uderzeniu od początku do 90% długości drogi ruchu ręka przemieszcza się w powietrzu, czyli opór jest znikomy, a następnie trafia na przeszkodę w postaci ciała przeciwnika i opór jest maksymalny, z lekkim przemieszczeniem i kontynuacją ruchu (nie ma amortyzacji). To tak wywód na temat tego, dlaczego ćwiczenie ogólne nie działa w zakresie specjalnym. To tak, jakbyśmy chcieli wykopać dołek pod jedną cebulkę przy pomocy koparki budowlanej.

3. Czy ostatecznie redukcja masy musi oznaczać spadek siły? bo pojawiły się u was 2 teorie.

Zahaczamy tu o szczegóły teorii sportu. Trzeba określić cel pierwszo-, drugo- i trzecioplanowy, a następnie realizować w cyklach z akcentami na te cele. Wszystkiego na raz nie da się dobrze wyćwiczyć, bo jest to system naczyń połączonych. Pytanie brzmi: O jaką siłę Ci chodzi? Czy siłę uderzenia, rzutu, duszenia (specjalną), czy siłę w rwaniu, podrzucie, przysiadzie, czy wyciskaniu (ogólną). Albo jedno, albo drugie. U sportowców, kiedy rozpoczyna się makrocykl na początku stawia się na siłę ogólną, a potem w miarę zbliżania się do zawodów finałowych, kiedy osiągamy szczyt formy, maksymalna jest siła specjalna, wówczas wynik idzie w górę, mimo, że siła ogólna spada. Jeśli celem pierwszoplanowym jest ogólnorozwojówka, to wszystkie powyższe ćwiczenia są ok, ale wówczas można tu podłączyć wszystko. Trenerzy, którzy pokazują na YouTubie ćwiczenia, reklamowane jako niesamowite, olimpijskie i w ogóle, powinni pokazać rozpiskę planu rocznego poszczególnych zawodników i można to wówczas oceniać, czy to jest dobre pod kątem statystyki, czyli skuteczności danego ćwiczenia, czy programu. Jeśli ktoś mi mówi, że na mnie to działa, to jest tylko szansa jak jeden do sześciu miliardów, że to działa. Co do tabaty, to sprawdzę, co o tym mówią w takich czasopismach, jak "Trener" i "Sport wyczynowy". Jeśli coś jest od wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego.

4. Czy budowa czystej, suchej masy mięśniowej, przy moim zaangażowaniu w sporty walki, jest możliwa?

Pytanie, czy jest konieczna. Jeśli idzie o "chwytaczy" na macie, to jak najbardziej tak - idzie o walkę sportową, gdzie jest sędzia, rundy itd. Jeśli skupiamy się na walce na ulicy, to raczej nie. Tu jest ważniejsza szybkość, antycypacja - czytanie ruchów przeciwnika, bezwzględność i psychiczne nastawienie. Oczywiście na niektórych masa działa paraliżująco, więc możesz nad nią popracować. Gorzej, jak staniesz do walki z cwaniakiem, który nie ma żadnych oporów. Masa na nim nie zrobi wrażenia, a wówczas będzie potrzebna technika i szybkość.

Co do zrobienia kilkudziesięciu powtórzeń jakiegoś ćwiczenia i zasapaniu się, to samo sapanie nie jest objawem spalanej tkanki tłuszczowej. Z tymi ćwiczeniami "olimpijskimi" w których ćwiczy się w zakresie kwasomlekowym, a spala tłuszcz, to także panowie trenerzy nie dopowiadają pewnych kwestii. Samo to, że organizm zawodowca, który trenuje od 12 lat działa inaczej, niż człowieka uprawiającego regularnie ćwiczenia i takiego, który nic nie robi. Np. procesy tlenowe w pływaniu uruchamiają się po około 3-5 minutach spokojnego, regularnego ruchu. w 1992 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie przeprowadzono badania wśród finalistów pływackich sprinterów nad wykorzystaniem tlenu. Okazało się, że po starcie tacy pływacy stan wypalania tłuszczu osiągnęli po 5-7 sek. !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
Tak, rwanie jest bezsensu, a randy couture robił je dla zabawy przed walkami. trenerzy poważnych zawodników też układają je żeby się pośmiać, bo przecież nie ćwiczą wcale *******nięcia. ćwiczenia OLY to
1) świetne cardio na spalanie tłuszczu 2)świetna nauka koordynacji 3) świetna poprawa siły i dynamiki. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6640815  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7453511
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16287343
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/46802

Powołam się też na mądrzejszych ode mnie:

"Jak pogodzić siłę z szybkością?
Wykonuj ćwiczenia dynamiczne (podrzut, zarzut, rwanie, wymach ze sztangielką, high pulls, burpees/sprawle, sprinty, skoki itd.)
Pracuj na niższej liczbie powtórzeń (na większych ciężarach: 80-95% CM , 3-6 powt., liczba serii 5-10, większe przerwy między seriami, powt. dynamiczne), nie pomijając zakresu MOCY (na mniejszych ciężarach 30-50% CM, 3-6 powt, 4-6 serii, eksplozywnie)
Nie zaniedbuj rozciągania, całego ciała,
Nie zaniedbuj treningu szybkościowego"

"Jednak chciałbym zwrócić uwagę, na konieczność oparcia się w treningu pod SPORTY WALKI o PODSTAWOWE RUCHY, ćwiczenia wielo-stawowe (tj. przysiad, martwy ciąg, wyciskanie, wiosłowanie sztangą) uzupełnione ćwiczeniami dynamicznymi pod sporty walki, na wolnych ciężarach (wyciskopodrzut, rwanie, podrzut, high pulls itd.)

to chyba wszystko co wystarczy, a reszta jest pięknie opisana w temacie skąd pochodzi. tamże też jest całkiem spoko trening, za czasów liceum, jak bawiłem się w muay thai też miałem podobny.

Czy ćwiczenia dynamiczne mają sens, skoro w walce wykonujemy inne ruchy? Tak, gdyż uczysz ciało eksplozywności i angażowania maksymalnej ilości jednostek motorycznych w ciągu ułamka sekundy. Przeciwieństwem jest trening kulturystyczny."


+ na youtube : "ufc primetime: st pierre vs hardy(ep1 pt1) " na filmiku nie kto inny jak st pierre ćwiczy z olimpijskimi lifterami przygotowując się do walki.


co do tabaty i interwałów, to na dzień dzisiejszy wszystkie badania przemawiają za interwałami jeśli chodzi o spalanie np tkanki tłuszczowej i ogólnie uzyskiwaną wydolność tlenową. minusem może być nadmierne przemęczenie organizmu przy częstym ich stosowaniu. nawiasem mówiąc, jak ktoś dynamicznie trenuje mma to i tak dużo tej tkanki nie nałapie, robiąc mało statycznych ćwiczeń i biegając sobie.


Zmieniony przez - cykloop w dniu 2011-04-30 01:49:27

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 448
Może w tym momencie trochę odbiegamy od tematu. Ale już ustaliliśmy z małymi poprawkami, że dietę mam ok.

Prosiłbym was o rozpisanie mi treningu "na siłowni" na 3 dni. Do dyspozycji mam wtorek, środę oraz sobotę. Niedziele zostawiam wolną. Co drugi dzień robię podciąganie + abs2 parami(2dni treningu + 2 dni odpoczynku). Raz w tygodniu już sobie ustaliłem piątek, robię trening szybkościowy.

Teraz będzie to wyglądało tak.

Trening
Poniedziałek:
16 30 trening MT (1,5h)
trening barków 5x12 x 4ćwiczenia [obieg na barki]
abs2

Wtorek:
[Dzień do dyspozycji dla was] dynamika/ćwiczenia olimpijskie
Abs2


Środa:
[dzień do dyspozycji dla was] dynamika/ćwiczenia olimpijskie/interwały?
Podciąganie na drążku szerokim nachwytem


Czwartek:
Abs2
20 30 BJJ (1,5h)

Piątek:
Abs2
Podciąganie na drążku, szerokim nachwytem
Trening szybkościowy
19 00 Krav Maga (1,5h)

Sobota:
14 30 MT
Czas do dyspozycji
Abs2

Niedziela:
WOLNE!

Usunąłem parę treningów bo generalnie stawy powiedziały dość. Mięśnie mogą dalej trenować, psychikę mam nastawioną przez trenera tak, że trenuje aż się przewrócę, ale coś na co nie mam wpływu trochę się przeciążyło. Biorę kolagen+glukozaminę i jest dużo lepiej, głównie nie chcę obciążać aż tak bardzo stawów kolanowych.
P.S zapomniałem dodać, że cały sprzęt do treningów mam w domu, tj w pełni wyposażona siłownia oraz worki treningowe (ciężki około 50kg oraz piłka szybkościowa) można uwzględnić je w treningu.
Zmieniony przez - woise w dniu 2011-04-30 12:13:12

Zmieniony przez - woise w dniu 2011-04-30 12:42:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
jeśli chodzi o trening to, tak szybko patrząc, w temacie na body-factory który przytoczyłeś jest dosłownie wszystko. nawet gotowce.

ps. w poście powyżej wkradła mi się w cytat własna wypowiedź, ta o muay thai w liceum, sry.

Zmieniony przez - cykloop w dniu 2011-04-30 13:44:41

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny i poprawy

Następny temat

dieta do oceny na redukcje

WHEY premium