SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 517

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 80
Witam czy byłby ktoś w stanie mi pomóc. Ogólnie jestem bardzo chudym chłopakiem same kości początkujący 22 lata,173cm ważne jakies 58kg. Do tego muszę poinformować że mam klatkę trochę przykrzywiona ale nie wiem czy chodzi o to że jestem chudy czy tak już poprostu mam. Trochę się garbie. Mam tylko taki sprzęt jak hantle i łamany gryf mam na czym się podciągać też. Z dieta nie będę miał problemu ale chodzi mi jeśli byłby ktoś tak naprawdę pomocny i pomógł by mi ustalić do tego ćwiczenia chciałbym ćwiczyć FBW na tym co mam jeśli jest taka możliwość chodzi tutaj o rozpiskę jakie ćwiczenia na jakie partie mięśniowe. Zawsze marzylem żeby sporo przybrać na masie. Dla pomocnego bardzo dziękuję. Nie chcę nie miłych komentarzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745

Początek treningów na siłowni nigdy nie należy do najłatwiejszych zwłaszcza jeśli nie mam kogoś bardziej doświadczonego do pomocy.
Jednak jak postanowiliśmy już zająć się swoją sylwetką schemat działania jest dość standardowy.

Gdy mamy wątpliwości co do prawidłowości naszej postawy najpierw powinniśmy się udać do fizjoterapeuty. To bardzo ważne działanie, ponieważ fizjoterapeuta oceni naszą sylwetkę i ewentualnie wychwyci jej mankamenty, które mogą być przeciwwskazaniem do treningu siłowego.

Jeśli od fizjo mamy zielone światło do treningów to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zacząć trenować. Trening opieramy na podstawowych, złożonych ćwiczeniach. Uczymy się podstaw techniki wykonywania ćwiczeń, to bardzo ważny element zapewniający nam bezpieczeństwo.
Do treningu minimum sprzętu to regulowane hantle one dają nam już sensowe możliwości planowania treningu. Oczywiście im lepiej wyposażona siłownia tym lepiej.

Jednocześnie musimy zmienić nasze nawyki żywieniowa. Odpowiednio ułożona dieta zapewnia nie tylko zdrowie, ale jeśli jest dostosowana do naszego celu treningowego pozwala nam poprawiać sylwetkę.

Pomocny będzie dział: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

Nie ma znaczenia od jakiego poziomu zaczynamy. Bez względu czy jesteśmy bardzo szczupli czy też mamy nadwagę ważne jest, że chcemy coś z naszą sylwetkę zrobić

Polecamy również: Pierwszy rok treningu na siłowni: szanse i zagrożenia




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-10-21 17:34:50

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Do tego muszę poinformować że mam klatkę trochę przykrzywiona ale nie wiem czy chodzi o to że jestem chudy czy tak już poprostu mam. Trochę się garbie.
co rozumiesz poprzez sformułowanie przekrzywionej klaty? bo to dosc istotne, tym bardziej ze sie garbisz, ogladal Cie jakis fizjo kiedykolwiek?

jezeli jestes osobą poczatkujaca, to zapoznaj sie z tematem
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
masz tutaj dokladnie napisany plan i jakie cwiczenia bazowe wykonywac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 726 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7376
Na samym poczatku, zajmij sie porzadnym treningiem bazujacym glownie na wolnych ciezarach. Szczegoly dal ci Tomq. Do tego dieta z dodatnim bilansem kalorycznym byla by dobra. Co do tej klatki najlepiej było by jakieś zdjęcie jakbyś dał. https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Dieta_na_masę:_Co_jeść_na_masę_-a2591.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zacząć przygodę z treningami domowymi????

Następny temat

Brak nóg w treningu

WHEY premium