SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc dla początkującego(?)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 179
Witam

Dam mały wstęp żeby osoby chcące mi pomóc wiedziały o co mi chodzi:
Mam 21 lat.
jak miałem 16 lat zacząłem chodzić na siłownie przez rok. zrobiłem 6 miesięcy przerwy i teraz od 1 roku i 9 miesięcy chodzę na siłownie regularnie zaczynałem z wagą ok - 70kg, teraz mam 95 (wzrost ten sam - 188cm)

Dieta - takowej niby nie trzymam ale odżywiam się dobrze tzn. Dziennie zjadam nie mniej niż 210g białka.. Twarogi chude, tuńczyk, pierś z kurczaczka, jajka itp. jakieś 400g węglowodanów
ryż biały, brązowy.. makaron... kasza manna, owies..
no z 75g tłuszczy.. oliwa - blee :/ i tłuszcze w rybkach co są
suple jakie brałem to 1.5 miecha z Mutant Massem i Matrix'em 5.0
nic więcej.

Teraz o co mi chodzi:
od jakiś 6 miechów nie widzę efektów pracy. nic nie idzie do góry jeśli chodzi o siłę ani masę, a ostatnio jakieś 2 miesiące temu zaczęły się okropne bóle przy większej ilości powtórzenia.. 2 miesiące temu zacząłem robić piramidkę (dajmy przykład wyciskanie sztangą w poziomie) 1 seria - 15 2 seria - 10 3 seria - 5
dodam że przed wszystkim robię rozgrzewkę
i jak robię tą pierwszą serie 15 razy.. to tak po 10-11 powtórzeniu czuje jakby mi mięśnie rozsadzało nie jest to brak siły, rozsadza im bardziej próbuje to wycisnąć tym bardziej ból się nasila i nie wiem co z tym zrobić. (skąd wiem że to nie brak siły? 15 bo nawet jak na sztangę założę 30 kg mniej to i tak czuje ten ból) uniemożliwia mi to praktycznie ćwiczenia, nie wiem co z tym zrobić

Wy jako bardziej doświadczeni na pewno mi pomożecie

pozdrawiam i z góry dziękuje!

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 95

Wzrost: 188

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 21 miesięcy

Uprawiane inne sporty: gimnastyka w sezonie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławeczka - poziom -skos
sztanga łamana i prosta
małe hantle


Dieta: Jest taka jak opisałem w poście

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: aktualnie brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 179
"PitGie przedramie eksplodowalo ? Sezon w tym roku dosc wczesnie ruszyl a razem z nim zlote rady. Do autora, tak rzecz ujmujac jednym zdaniem masz "pompe" uniemozliwajaca wykonanie planu zgodnie z harmonogramem? Od kiedy masz taki problem? "

problem ZAUWAŻYŁEM 16 stycznia 2009 roku :) no takie uczucie jakbym był nadmuchany.. jakby było za duże ciśnienie i mnie rozrywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215
może po tych 6 miechach zrobić regenerację?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 179
regen? to znaczy? odpoczynek.. zrobiłem sobie 2 tygodnie po sylwestrze.. ćwiczę 4 razy w tygodniu.. dodam że się rozciągam też
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215
jak mówisz, że robiłeś tą regeneracje o ile prawidłowo ją robiłeś to może spróbuj zmienić plan treningowy zamiast w seriach
1.15
2.10
3.5
popróbuj
12,10,8

zresztą jak tam chcesz wiadome przecież że mięśnie jak mają rosnąć lubią być "zaskakiwane" więc może twoje się już do tego przyzwyczaiły;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 179
hm.. zmienić plan treningowy.. zmieniałem go po tej przerwie "regeneracyjnej"... bo wcześniej robiłem 8.6.6 typową masówe i z tej okazji nie miałem okazji czuć tego bólu rozsadzania.. najgorsze jest to że ja się BOJE ćwiczyć.. bo jak już lekko poczuje to wole nie cisnąć dalej bo wiem że się "zrobię odchody" a nie podniosę..

Zmieniony przez - Bolus1 w dniu 2009-03-09 21:35:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215
typowa masówa to raczej od 6-12 powt. a może za mocno przepompowujesz mięśnie krwią? też takiego bólu kiedyś doświadczałem w przedramieniu jak aż mi eksplodowało przy ostatnich seriach mocnego treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 179
no to tak właśnie jest... rozsadzanie tylko co ja mam z tym zrobić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215
Powiem tak jeśli jest to ból mięśnia taki do zniesienia, że czujesz że to po prostu mocna pompa to ja bym kontynuował może wtedy efekty się poprawią, jeżeli jednak jest to taki ból którego nie możesz znieść to daj sobie spokój bo możesz sobie naderwać mięśnie albo dostać jakiegoś zapalenia;/ a najlepiej to skonsultować się z jakimś fachowcem czy nawet lekarzem rodzinnym który Ci doradzi czy możesz tak szarżować ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 179
gdyby był to ból do zniesienia to bym nie pisał tutaj.. na początku myślałem że to mięsień musi się przyzwyczaić do "większej" ilości powtórzeń.. ale teraz jest tak że jak już mam podnieść z siebie tą sztangę z 14 czy 15 raz.. to się podaje bo nie mogę wyrobić.. i kumple zabierają sztangę ze mnie bo ja nawet nie jest w stanie jej odłożyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215
no cóż to tak jak mówiłem konsultacja lekarska bo można sobie krzywdę zrobić;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 179
No miałem nadzieje że tutaj się znajdzie ktoś kto pomoże... ja lekarzy znam.. już kiedyś byłem jak jeździłem wyczynowo na rowerze... i lekarz mówi że mam przestać jeździć, jeździłem dalej.. przeszło po 3 miesiącach :] to ciekawe co powie jak pójdę teraz - nie dziękuje nie ide
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biceps

Następny temat

FBW do oceny mass

WHEY premium