SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomimo diety i ćwiczeń 5 razy w tygodniu nie chudnę!!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
- wypełnij i wklej ankietę znajdującą się w tym topiku oraz przeczytaj wylinkowane tam tematy https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html ,

- ze zrozumieniem przeczytaj https://www.sfd.pl/-t585708.html - wyraźne zdjęcia przodem, tyłem i bokiem w neutralnej pozycji (żądnych obcasów, zdjęć w lustrze, itp.)
- wrzuć swoje dotychczasowe posiłki w www.potreningu.pl (hasło i login jak na sfd) , generuj zrzut i następne wklej do w swoim topiku

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1734
odnosnie tego ryzu i uciekajacych wegli to hmm w pewnym sensie cos w tym jest tzn. po ugotowaniu ryz nasiaka woda, zwieksza wiec swoja mase, ale poniewaz woda nie ma zadnych kcal to wartosci odzywcze ryzu na 100g sie zmieniaja. Czyli w 100g ugotowanego ryzu bedzie mniej wegli niz w 100g suchego ale tez cala torebka, w ktorej jest 100g suchego po ugotowaniu bedzie wazyla wiecej niz przed (i oczywiscie bedzie miec tyle samo wegli co torebka suchego).

Zmieniony przez - oerba w dniu 2011-12-28 14:35:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
Sorki, że się wtrącę, ale jaka ilośc aerobów w takim razie jest "odpowiednia"? Pytam, żeby uniknąć problemów... sama robię 3-4 razy w tygodniu po 40 min bezpośrednio po treningu siłowym i się zatsanawiam, czy to nie za dużo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Mathilda, za dużo to było u mnie: 5x w tygodniu po 2-3 godziny intensiv (prowadzę fitness).
Olu, też jestem instruktorką fit. Pierwsze, co mi się w oczy rzuca - jesz za mało. Wypełnij to, co wypisałam i będziemy kombinować.
Napisz też dokładny rozkład treningów/zajęć

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 656
Przyszykowałam wszystko. Proszę nie śmiejcie się ze mnie!! Wyglądam coraz gorzej, dlatego tutaj piszę. Jako instruktorka powinnam wyglądać o niebo lepiej. Chcę być przykładem dla moich klientek, a nie odstraszaczem. Do końca roku biorę tabletki antykoncepcyjne, może m.in. one są powodem mojej wagi, może zatrzymują mi wodę - nie wiem? Mam strasznie dużo tłuszczu, szczególnie na brzuchu i udach. To jest moja zmora! Zresztą zobaczcie sami!!

Wiek : 26
Waga : 62-63
Wzrost : 164
Obwód w biuście : 88
Obwód pod biustem : 77
Obwód talii w najwęższym miejscu : 72
Obwód na wysokości pępka : 84
Obwód bioder : 95,5
Obwód uda w najszerszym miejscu: 59,5
Obwód łydki : 38,5

W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra, brzuch

W którym miejscu najszybciej chudniesz : buzia i biust

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Jestem instruktorką fitness. Mój plan:

- poniedziałek siłownia 1h (trening zazwyczaj obwodowy, średnio 5 serii po 10 powtórzeń)
- worek fitness 1,3h ABT+brzuch+streching
- środa fitness 1h fat burning
- piątek fitness 1h TBC
- sobota siłownia 1h (trening zazwyczaj obwodowy, średnio 5 serii po 10 powtórzeń)

Od stycznia 2012 mój plan się zmieni, bo zmieniam Fitness Club:

- poniedziałek siłownia 1h
- worek fitness 1,3h ABT+brzuch+streching
- środa fitness 1h fat burning
- czwartek fitness 2h ABT i zajęcia ze sztangami Power Pump
- sobota fitness 2h ABT i TBC
Prowadząc zajęcia skupiam się bardziej na ćwiczeniach wzmacniających niż choreografii na stepie. Jednak ćwiczenia są zazwyczaj bez obciążenia lub z hantlami po 1,5kg.

Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiano-żytnie z jogurtem (najlepiej poziomkowym)

Co lubisz jeść na obiad : łosoś z piekarnika w ziołach, sałatka warzywna

Co jako przekąskę : jabłko, orzechy, wafle ryżowe

Co jako deser : czekolada, ptysie

Ograniczenia żywieniowe : z mięsa lubię tylko piersi, oprócz tego jem wszystko.

Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : Stan zdrowia DB, wyniki badań BD, biorę tabletki, ale postanowiłam je odstawić do końca 2011 roku. Czyli od 2012 będę bez tabletek. Ogólnie ostatnio brakuje mi energii.

Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, bieganie, fitness – zajęcia wzmacniające

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Olimp wita-min dla kobiet, magnez, Wit. C PureWay 1200% RDA, Omega3, czasami dodatkowo żelazo.

Stosowane wcześniej diety : moją pierwszą dietą była 1000 kalorii. Wiem, że to głupota no ale taka dietę miałam od dietetyka. Nigdy więcej!!!! Starałam się zawsze zdrowo odżywiać, ale jadłam często słodycze i pizze. Jak już miałam kryzys, że żle wyglądam poszłam do porządnego dietetyka, który specjalizuje się w żywieniu sportowców. W pierwszym miesiącu miałam codziennie o 1800 kal nie mniej, aby wyregulować metabolizm, powiedzieli że za mało jadłam. W następnym miesiącu odjęli parę produktów. (nie mogę znaleźć rozpiski, ale jak tylko mi się uda to wrzucam). Nie udało mi się schudnąc, ale wydaje mi się, że za krótko się trzymałam tej diety. Może coś było z nią nie tak. Byłam głodna i nie miałam energii do ćwiczeń. Później przeszłam na dietę mojego męża. Opisałam ją w pierwszym poście. Była to dieta białkowa. Nie jadłam słodyczy, chleba, ziemniaków, ryżu, owoców. Jedynie mięso, warzywa, dużo fasolki czerwonej, jajka, biały ser. W soboty był cheat Day i jedliśmy wszystko. Też nie udało mi się zrzucić nawet grama przez 3 miesiące. Wiem, że dieta nie jest dla mnie i wolę wrócić do zdrowego odżywiania.

Polećcie mi proszę jaki zrobić rozkład B/W/T i ile kalorii proponujecie.

Moje dwa przykłądowe jadłospisy oraz moje zdjęcia :(
Po świętach mam lodówkę pełną szynek, pasztetów! Nie lubie wyrzucać jedzenia. Teraz mój jadłospis jest chaotyczny. Muszę sobie wszystko od nowa poukładać!















...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Olu, masz fajną sylwetkę wyjściową. Wpadnę do Ciebie potem i podrzucę B/T/W.

W podpisie mam link do moich początków - też się redukowałam. Możesz sobie w wolnej chwili podpatrzeć, jak mniej więcej jadłam (tyle, że na początku nie jadłam mięcha).

Patrząc na miskę obecną: znacznie ograniczymy nabiał (do 150 g dziennie) i słodkości wszystkie pójdą out. Nie ma lekko

Wrzuć tez rozpisany trening siłowniowy - z obciążeniami, jakich używasz.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2011-12-29 11:49:28

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
Nie znam się na kobietach(w każdym znaczeniu tego słowa;)ale tendencja od odkładania fatu na udach i brzuchu jest związana ze zbyt dużą ilością estrogenów. Tabletki raczej(_raczej_)nie powinny miec takiego wpływu na gospodarkę hormonalną bo mówi sie o nich że mają niskie dawki hormonów. Ale spróbuj odstawić je na miesiąc/dwa i obserwuj efekty. Jak zauważasz różnice to znaczy ze musisz spróbować innych tabletek, z inną dawką hormonu.
Wywal z diety bułki pszenne i jogurty, dodaj jajka.
Węgle standardowo rozmieściłbym okołotreningowo.
Ruda_29:" znacznie ograniczymy nabiał". Ale Ola niemal w ogóle nie ma nabiału w diecie? Wg mnie powinna własnie dodać twarogi i jajka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
AdramelJak nei znasz się na kobietach to po cóż radzisz?
Ola ma nabiał - 200g jogurtu; jogobella_serek wiejski......to za dużo dla kobiety....
Jajka owszem może dodać, jogurty zamienić na twarogi, ale w ilości nie przekraczającej 150 g.
Tabletki.....mówi się o nich, że mają niskie dawki hormonów, ale żadna dawka hormonu nie jest obojętna dla naszego organizmu....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Adramel, jogurt i serek wiejski to są zapewne węglowodany.
Nie wiem, jakie są Twoje doświadczenia związane z redukcją/gospodarką hormonalną/odżywianiem kobiet, ale bardzo proszę, żebyś się powstrzymał z dobrymi radami, bo więcej namieszasz niż dobrego uczynisz.


Doczytałam, że wiesz, że się nie znasz.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2011-12-29 11:55:40

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
rallygunia
AdramelJak nei znasz się na kobietach to po cóż radzisz?
Ola ma nabiał - 200g jogurtu; jogobella_serek wiejski......to za dużo dla kobiety....

Zakładam że organizm kobiet i mężczyzn nie różnią się aż tak zbytnio. W końcu jesteśmy ludźmi.
Z chęcią bym się dowiedział jakie jest źródło poglądu że 200g jogurtu + serek wiejski "to za dużo dla kobiety" i dlaczego. Nie chce się brońBORze wykłócać że jest inaczej, ciekawi mnie tylko źródło tych nowych dla mnie informacji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening po redukcji

Następny temat

4 miesiące redukcji -10kg / trening do oceny

WHEY premium