SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania: wszystko o zawodach i formie

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 505 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14667
Ile dni przed startem odsawić produkty light np cole zero ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
bialym
Ile dni przed startem odsawić produkty light np cole zero ?

Witam, my generalnie w całym okresie startowym jemy bardzo czysto bez produktów light. Z tego powodu że light to pojęcie względne. Są tacy co stosują np. colę zero do samego końca. Wszystko zależy od tego jaką masz formę , jak to wyglądało dotychczas, jaki to ma wpływ na diurezę i ładowanie w BPS. Najlepszym wyjściem są próby podczas startu i poza sezonem. Tak samo się to ma do stosowania sodu. Jedni solą do samego startu a inni odcinają sód 2-3 dni wcześniej. Fajnie by było zobaczyć Cię na zdjęciach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 503 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9798
witam, chciałbym się zapytać o diete, a dokladnie chodzi mi o jedzenie w 100% czysto, czy np wciśnięcie do diety mleka, czy chleba tostowego czy sera żółtego ma duzy wplyw na naszą sylwetke, w tym przypadku pytam o off season i sam okres przygotowania do zawodow, czyli redukcji tkanki tłuszczowej, dziekuje i pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tabiano
witam, chciałbym się zapytać o diete, a dokladnie chodzi mi o jedzenie w 100% czysto, czy np wciśnięcie do diety mleka, czy chleba tostowego czy sera żółtego ma duzy wplyw na naszą sylwetke, w tym przypadku pytam o off season i sam okres przygotowania do zawodow, czyli redukcji tkanki tłuszczowej, dziekuje i pozdrawiam :)


Witam. 100% czysto oznacza dla mnie wyeliminowanie z diety produktów które wymieniłeś.

Jeśli chodzi o off season to nie powinno się w tym czasie trzymać rygorystycznej diety i w 100% czystej miski. Jest to czas który następuje po wielomiesięcznym trzymaniu reżimu dietetycznego i treningowego. W zależności jak długi był dla danego zawodnika okres startowy. Organizm jest zmęczony zarówno fizycznie jak i psychicznie. Chyba nie ma zawodnika który nie tęsknił by za ulubioną potrawą lub słodyczami - bardzo często zjadamy je zaraz po zejściu ze sceny. Reasumując, w tym okresie dieta powinna być zbilansowana i zdrowa. Ma za zadanie odżywić nasz organizm żeby mógł się w pełni zregenerować i podołał wyzwaniom w kolejnych sezonach.
W ostatnich latach łatwo zaobserwować że zawodnicy trzymają sportową formę ( sportową nie startową) cały rok dlatego ważne jest żeby dieta była zbilansowana –dostarczała niezbędnych składników ale nie tuczyła ponad miarę. Nic się nie stanie jak zjemy na urlopie lody, ciasto na imieninach lub tosta z serem. Nie dajmy się zwariować.
Natomiast jeśli chodzi o okres redukcji to oczywiście nie ma w nim wymienionych przez Ciebie produktów. Obliczona, czysta dieta – tego się trzymamy żeby się nie pogubić i obserwujemy postępy. W tym okresie liczy się tylko forma i zawody. Część zawodników stosuje od czasu do czasu czity które mają za zadanie podkręcanie metabolizmu ale w ostatnim okresie już lepiej nie kombinować. Wszystko zależy od formy i doświadczenia danego zawodnika. Na to co może sobie pozwolić pan X może zniszczyć pana Y.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Sylwia K.
Tabiano
witam, chciałbym się zapytać o diete, a dokladnie chodzi mi o jedzenie w 100% czysto, czy np wciśnięcie do diety mleka, czy chleba tostowego czy sera żółtego ma duzy wplyw na naszą sylwetke, w tym przypadku pytam o off season i sam okres przygotowania do zawodow, czyli redukcji tkanki tłuszczowej, dziekuje i pozdrawiam :)


Witam. 100% czysto oznacza dla mnie wyeliminowanie z diety produktów które wymieniłeś.

Jeśli chodzi o off season to nie powinno się w tym czasie trzymać rygorystycznej diety i w 100% czystej miski. Jest to czas który następuje po wielomiesięcznym trzymaniu reżimu dietetycznego i treningowego. W zależności jak długi był dla danego zawodnika okres startowy. Organizm jest zmęczony zarówno fizycznie jak i psychicznie. Chyba nie ma zawodnika który nie tęsknił by za ulubioną potrawą lub słodyczami - bardzo często zjadamy je zaraz po zejściu ze sceny. Reasumując, w tym okresie dieta powinna być zbilansowana i zdrowa. Ma za zadanie odżywić nasz organizm żeby mógł się w pełni zregenerować i podołał wyzwaniom w kolejnych sezonach.
W ostatnich latach łatwo zaobserwować że zawodnicy trzymają sportową formę ( sportową nie startową) cały rok dlatego ważne jest żeby dieta była zbilansowana –dostarczała niezbędnych składników ale nie tuczyła ponad miarę. Nic się nie stanie jak zjemy na urlopie lody, ciasto na imieninach lub tosta z serem. Nie dajmy się zwariować.
Natomiast jeśli chodzi o okres redukcji to oczywiście nie ma w nim wymienionych przez Ciebie produktów. Obliczona, czysta dieta – tego się trzymamy żeby się nie pogubić i obserwujemy postępy. W tym okresie liczy się tylko forma i zawody. Część zawodników stosuje od czasu do czasu czity które mają za zadanie podkręcanie metabolizmu ale w ostatnim okresie już lepiej nie kombinować. Wszystko zależy od formy i doświadczenia danego zawodnika. Na to co może sobie pozwolić pan X może zniszczyć pana Y.



Jestem kompletnym laikiem, ale tu zahglądam ;)
Czemu żółty ser jest tak niekorzystny dla sylwetki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
kalikstat
Sylwia K.
Tabiano
witam, chciałbym się zapytać o diete, a dokladnie chodzi mi o jedzenie w 100% czysto, czy np wciśnięcie do diety mleka, czy chleba tostowego czy sera żółtego ma duzy wplyw na naszą sylwetke, w tym przypadku pytam o off season i sam okres przygotowania do zawodow, czyli redukcji tkanki tłuszczowej, dziekuje i pozdrawiam :)


Witam. 100% czysto oznacza dla mnie wyeliminowanie z diety produktów które wymieniłeś.

Jeśli chodzi o off season to nie powinno się w tym czasie trzymać rygorystycznej diety i w 100% czystej miski. Jest to czas który następuje po wielomiesięcznym trzymaniu reżimu dietetycznego i treningowego. W zależności jak długi był dla danego zawodnika okres startowy. Organizm jest zmęczony zarówno fizycznie jak i psychicznie. Chyba nie ma zawodnika który nie tęsknił by za ulubioną potrawą lub słodyczami - bardzo często zjadamy je zaraz po zejściu ze sceny. Reasumując, w tym okresie dieta powinna być zbilansowana i zdrowa. Ma za zadanie odżywić nasz organizm żeby mógł się w pełni zregenerować i podołał wyzwaniom w kolejnych sezonach.
W ostatnich latach łatwo zaobserwować że zawodnicy trzymają sportową formę ( sportową nie startową) cały rok dlatego ważne jest żeby dieta była zbilansowana –dostarczała niezbędnych składników ale nie tuczyła ponad miarę. Nic się nie stanie jak zjemy na urlopie lody, ciasto na imieninach lub tosta z serem. Nie dajmy się zwariować.
Natomiast jeśli chodzi o okres redukcji to oczywiście nie ma w nim wymienionych przez Ciebie produktów. Obliczona, czysta dieta – tego się trzymamy żeby się nie pogubić i obserwujemy postępy. W tym okresie liczy się tylko forma i zawody. Część zawodników stosuje od czasu do czasu czity które mają za zadanie podkręcanie metabolizmu ale w ostatnim okresie już lepiej nie kombinować. Wszystko zależy od formy i doświadczenia danego zawodnika. Na to co może sobie pozwolić pan X może zniszczyć pana Y.



Jestem kompletnym laikiem, ale tu zahglądam ;)
Czemu żółty ser jest tak niekorzystny dla sylwetki?


Witam, miło że zaglądasz. Kolega pytał o dietę podczas przygotowań do zawodów. Jak Sylwia wspominała podczas off season można sobie pozwolić ale na redukcji już nie. Ser to sam tłuszcz a okres redukcji to czas to pozbywania się go. Nie wspomnę już o jego wpływie na metabolizm. Po co katować się na cardio jak można i trzeba w tym okresie jeść bardzo dokładnie zbilansowaną i ułożoną w pewien schemat dietę. Myśląc tym tokiem można by na redukcji jeść np. parówki. Co innego zawody i przygotowanie do nich a co innego odchudzanie dla siebie. Tutaj można pozwolić sobie na trochę więcej ale z rozumem i zależy to od prowadzącego, obecnej kondycji podopiecznego i celu jaki chce osiągnąć. Jako ciekawostkę dodam że miesięcznie we dwoje zjadamy między innymi ok.40kg. mięsa ,900 jajek i ok. 120 paczek ryżu/ ziemniaki, 7 słoików masła orzechowego, warzywa i owoce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cześć, ja mam takie pytanie, które już od jakiegoś czasu zaprząta mi głowę, a trochę wstyd mi zapytać. Mianowicie, gdzieś tam z tyłu głowy mam może udział w jakimś konkursie ... no i tu zaczyna się pod górkę. Ćwiczę dopiero trzeci miesiąc i tak się zastanawiam jaką przepaść mam do w ogóle marzeniu o starcie gdziekolwiek? Ile tak realnie trzeba ćwiczyć? Czy rok, dwa wystarczy? Czy w ogóle jest realne zrobić formę na zawody zaczynając od zera?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
To jest raczej uwarunkowanie indywidualne, ma też znaczenie to, z jakiej sylwetki wychodzisz. A od zera każdy kiedyś zaczynał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
azalianna
cześć, ja mam takie pytanie, które już od jakiegoś czasu zaprząta mi głowę, a trochę wstyd mi zapytać. Mianowicie, gdzieś tam z tyłu głowy mam może udział w jakimś konkursie ... no i tu zaczyna się pod górkę. Ćwiczę dopiero trzeci miesiąc i tak się zastanawiam jaką przepaść mam do w ogóle marzeniu o starcie gdziekolwiek? Ile tak realnie trzeba ćwiczyć? Czy rok, dwa wystarczy? Czy w ogóle jest realne zrobić formę na zawody zaczynając od zera?


Witam, każdy zaczynał kiedyś o zera. Są dziewczyny które wystartowały w konkurencji bikini fitness już po paru miesiącach ćwiczeń i wstydu nie było. Żeby w ogóle myśleć o tym sporcie trzeba by zacząć od oceny sylwetki pod kątem somatycznym czy nadajemy się do tego sportu i co możemy osiągnąć . To sport sylwetkowy ,więc warto by było zacząć od przesłania swoich zdjęć zgodnie z tematem ocena sylwetki i powiemy co myślimy i jaka droga nas czeka. Zapraszamy.

Zmieniony przez - Artur Ś. w dniu 2014-09-30 17:17:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź. Postaram się przesłać bardziej aktualne zdjęcia, niż mam w DT. Chociaż patrząc subiektywnym okiem, jest ogrom pracy przede mną.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy konkurs w dziale - wygraj ISO P290 900g

Następny temat

SZACUNKOWE KOSZTY PRZYGOTOWAŃ DO ZAWODÓW.

WHEY premium