SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania: wszystko o zawodach i formie

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
gm023850
Wydawało mi się, że czytelnie napisałem :) Martwiłem się, czy nie jestem za stary - 25 w tej chwili.



ja mam 40 i rozważałem niedawno by w przyszłym roku spróbować w sylwetce plażowej
ale zszedłem z cyklu i zmieniłem zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
Ja szykuje się za 20 miesięcy do całego sezonu w kat plus 50 lat w wadze +90 kg .Cały czas do przodu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
19.07. po zawodach w Sopocie spodziewajcie się relacji video z postępów naszych podopiecznych z I Naboru :) Zobaczymy co mają do powiedzenia i pokazania!

Zmieniony przez - Artur Ś. w dniu 2014-07-10 10:08:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panie Arturze, Uprzejmie proszę o informacje jakie jest Pana stanowisko nt. spożywania węglowodanów przed snem(czy ogólnie w godzinach wieczornych). Najnowsze badania wykazują, że spożycie węgli przed snem może mieć bardzo pozytywny wpływ na sylwetkę itd. (mówimy o zbilansowanej diecie). Jednak nie do końca przekonuje mnie 'ilość" źródeł na ten temat.
Jak to wygląda w przypadku profesjonalistów? Jakie jest Pana zdanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
gm023850
Panie Arturze, Uprzejmie proszę o informacje jakie jest Pana stanowisko nt. spożywania węglowodanów przed snem(czy ogólnie w godzinach wieczornych). Najnowsze badania wykazują, że spożycie węgli przed snem może mieć bardzo pozytywny wpływ na sylwetkę itd. (mówimy o zbilansowanej diecie). Jednak nie do końca przekonuje mnie 'ilość" źródeł na ten temat.
Jak to wygląda w przypadku profesjonalistów? Jakie jest Pana zdanie?


Witam.Jeśli chodzi o diety ich układ i dostosowanie dla poszczególnych typów budowy i okresu przygotowań to ja bazuje na sprawdzonych metodach.tzn.diety ich rodzaje i tak sa zależne od tego na co liczymy w efekcie końcowym.Biorąc pod uwagę ,że stanowią one 70 % sukcesu ich skład ma ogromne znaczenie.Wiem że są badania w różnych dziedzinach i dietetycznych i treningowych i je sledze z ciekawością ale na waszym etapie zawodniczym i treningowym nie wnikając zbytnio i tak warto trzymać sie metod sprawdzonych.czyli na masie jemy węglowodany na ostatni posiłek a w okresie startowym zaczynamy je ograniczać do zera włącznie na noc. .Będąc do końca szczerym i dobrym obserwatorem tego co robicie i co jecie myślę że bazując na naszych doświadczeniach i innych super trenerów w Polsce wystarczy trzymać się schematów i nie kombinować bo sama dieta i suplementacja i tak jest tak droga że większość czy je węgle na noc czy nie i tak w ciągu dnia nie spełnia warunków diety jej składu z różnych powodów -czy to finansowych czy to organizacyjnych.Dodam jeszcze że wiedzę warto czerpać ze sprawdzonych źródeł a należą do nich głownie trenerzy,zawodnicy i zawodniczki którzy dzięki swojej pracy i dobrze dobranej diety dla siebie osiągneli sukces na zawodach i nie tylko.Każdy z nas ma swoje wypracowane metody treningowe i dietetyczne ale nie znaczy to ze będą one odpowiednie dla wszystkich.I tu jest właśnie cała sztuka by tak poprowadzić podopiecznego by się rozwijał w dobrym kierunku.A czy będzie on miał w danym okresie węgle na ostatni posiłek czy nie to już kwestia tego w jakim mezocyklu się znajduje ,jakiej jest budowy i jak ma układ dnia(trening,cardio,praca i jej zmiany.). Czyli reasumując.Dobry trener każdego potraktuje indywidualnie.Od czegoś wyjdzie i tak skomponuje dietę i trening by efekt był jak największy.Starałem się dać odpowiedź nie naukowo by była zrozumiała bo wnikając głębiej w procesy krebsa zaczynają się właśnie to co badają naukowcy cały czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Super. Krótko i zwięźle. Uprzejmie dziękuję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 132 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1450
Witam :) Chciałbym dowiedzieć się jak to jest ze startem na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu sztangi leżąc. Trzeba należeć do klubu zrzeszonego z PZKFiTS ? Czy poprostu można startować z dowolnego klubu w którym się ćwiczy ? Jak dostać takie członkostwo ,ile to kosztuje . Na czym to wszystko polega i od czego zależy ? . Pozdrawiam :)

Siła pozytywnego myślenia działa cuda - uwierz w to a i Ty zdobędziesz to co tylko sobie zapragniesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam To dział co prawda poświęcony sportom sylwetkowym ale przepisy mówią że w MP w WL trzeba być zrzeszonym w klubie zarejestrowanym w PZKFi TS.Polecam poczytać ;http://www.pzkfits.pl/kalendarz2014_ts.htm 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 132 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1450
Sorki ,że nie ten dział . I dzięki za informacje :)

Siła pozytywnego myślenia działa cuda - uwierz w to a i Ty zdobędziesz to co tylko sobie zapragniesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No problem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy konkurs w dziale - wygraj ISO P290 900g

Następny temat

SZACUNKOWE KOSZTY PRZYGOTOWAŃ DO ZAWODÓW.

WHEY premium