Jujimufu, który jest popularną gwiazdą fitness i znanym YouTuberem, postanowił wyjaśnić, dlaczego zajął dopiero 11. miejsce, a jego sylwetka wyglądała „płasko” na Mistrzostwach Ameryki Północnej NPC 2022. Jakieś 2 lata temu zapytał fanów, czy chcieliby, aby wziął udział w konkursie kulturystycznym. Naturalnie wiele osób odpowiedziało twierdząco, więc idąc za ciosem Jujimufu zaczął przygotowania do zawodów. Pomógł mu Flex Wheeler i podczas NPC Worldwide Amateur Olympia Orlando 2021, w kategorii superciężkiej zajął piąte miejsce. 

Niestety ostatnie zawody, w których brał udział nie poszły mu tak dobrze. Dało się zauważyć, że jego klatka piersiowa wyglądała płasko i niewyraźnie. Fani zastanawiali się, co poszło nie tak z przygotowaniami, więc Jujimufu postanowił to wyjaśnić. 

„Chciałem nagrać film o moich zawodach kulturystycznych. To moje drugie zawody, w których brałem udział. Zbombardowałem przygotowania i byłem nie w formie. Nie miałem kontuzji. Od około trzech lat trenuję kulturystykę z odpowiednim programem. Jeszcze jakieś trzy lata temu nie robiłem nawet wyprostu ani uginania nóg. Chcę brać udział w zawodach, ponieważ chcę doświadczyć całych tych przygotowań, tak jak inni sportowcy.  W ostatnim tygodniu przygotowań, jest naprawdę ciężko, zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowanie klatki piersiowej. Nadal naprawdę nie wiem co się stało. Myślę, że dobrze wyglądałem. Szczerze mówiąc, podobam się sobie. Mam lepszą sylwetkę niż w zeszłym roku. Mam więcej mięśni. Udało mi się dodać masy mięśniowej w nogach. Jestem silniejszy. Ale to przygotowanie było o wiele trudniejsze — to była najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem fizycznie. Może wyniki tego nie pokazują, ale dobry Boże. To było dla mnie takie trudne. Odbiło się to na mnie. Zabrało mi to dużo życia”. 

Jon choć powiedział, że podobał mu się wygląd jego ciała, to przyznał też, że na scenie był dość płaski. Czuł się głodny, miał problem ze snem i przez to jego sylwetka na scenie mogła wyglądać na „niepełną”. Jujimufu dał też jasno do zrozumienia, że ​​nie jest kontuzjowany ani nie używa oleju takiego jak Synthol. Być może fani wkrótce ponownie zobaczą go na scenie kulturystycznej, ale z pewnością najpierw dokładnie przeanalizuje swoje błędy.

https://youtu.be/yBArHSdj2JQ

https://youtu.be/AP5mNEIlCqU

Komentarze (1)
lordknaga

dlaczego slabe miejsce? bo gosc nie ma w ogole genu, zeby wygrywac zawody, ba, ma strasznie slaby... szeroka talia, i ogolem kazdy miesien jak by byl zaczepiony inaczej niz jego druga strona... nie mowiac juz o chyba? zerwanej klatce, bo jak to wyglada? no i oleju na nogach? to nie sa jakies stany zapalne po szotach a jak miesien tez nie wyglada - wyglada to tragicznie zle wrecz komicznie... po co on dalej bedzie brnal w te starty? jako internetowy klaun sie sprawdza wysmienicie i w tym kierunku imo powinien sie rozwijac.

4