SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podukty w sklepie 4 razy tańsze od odżywek?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5181
odzywki w celu uzupelnienia brakow w diecie - nie wiem kto to napisal i wiekszosc to powtarza. jak masz braki w diecie to lepiej kupic normalne zarcie (jest przeciez tyle zrodel bialka) niz jakis proch przepelniony chemia, sztucznoscia i nie wiadomo co jeszcze tam siedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6284 Napisanych postów 76113 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755290
Braki - czyli sytuacje kiedy nie ma czasu, ochoty na jedzenie pożywienia a nie, że nie ma pomysłu co zjeść. Z chemią i sztucznością już nie przesadzajmy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak, ale co w takim wypadku zrobić. Zazwyczaj każdy poleca na kolację twaróg. Zamiast się tym przejmować i kombinować kupiłem kolacje na 2 miesiące. Gogle mówisz, że białko jest takie straszne. Ludzie palą, piją, jedzą przetworzone żarcie, fast foody etc. - to jest zło, białko w proszku nawet nie znajduje sie w tej kategorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5181
no dobrze moze przesadzilem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Chodzi o to że "białko na noc bo zje cię katabolizm" to bajka jaką karmią nas producenci supli. Na noc wcale nie trzeba białka. Co wiecej, białko jest nie wskazane, bo zakłóca/utrudnia sen i zaśnięcie. Na noc organizm potrzebuje wolno przyswajalnych węgli by stymulowały wydzielanie leptyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja na noc jem białko + oliwa(do podbicia kalorii i ewentualnego spowolnienia wchłaniania białka) nie dlatego że katabolizm, tylko dlatego że węgle jedzone na noc podobno zalewają. Dlatego pod uwagę biorę jedynie posiłek składający się z białka i tłuszczy.

Zmieniony przez - FenixPL w dniu 2014-09-07 23:08:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Wieprzowina, wołowina, podroby? Kilkanaście ryb, możliwych do rotacji? Prócz serka wiejskiego są fermentowane napoje mleczne, mozzarella, sery pleśniowe i cala masa innych produktów. Nawet, jeśli 2 posiłki są podobne w ciągu dnia to nie widzę w tym większego problemu - to oszczędność czasu, a na następny dzień możesz zrobić coś zupełnie innego. No chyba, że jadasz codziennie tak samo.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można i tak. Ale jeśli białko z prochu i białko z sera dostarcza takich samych wartości to czemu nie? Wiesz chodzi o to, że dany produkt wole w ciągu dnia zjeść tylko raz żeby mi się nie przejadł. Ja bym chętnie sobie diete urozmaicał na wszelkie możliwe sposoby ale jako jeszcze student muszę sobie jakoś radzić i ciąć koszta.
Poza tym cena 60zł za kilo białka = posiłek wysokobiałkowy przed snem na cały miesiąc, a cena jest dla mnie ważna, bo "do pierwszego" nie na wszystko starcza, a wiadomo że nie samym żarciem człowiek żyje
Jeśli znalazłbym coś podobnego cenowo i smakowo akceptowalne to wtedy bym pewnie zamiennie z białkiem stosował.

Zmieniony przez - FenixPL w dniu 2014-09-08 18:17:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
1 kg odżywki = ok. 700g białka

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
1 kg odżywki = ok. 700g białka = 60zł
3,5kg łopatki wieprzowej = ok. 700g białka = 40zł

Z całym szacunkiem, ale nie pieprz mi o cięciu kosztów ;) Poza tym, produkt, produktowi nie równy. Chcesz ciąć koszty - to nie wymyślaj. Czasem lepiej zjeść mniej, a lepiej jakościowo, a tłuste mięso, prócz białka, dostarcza również tłuszczu i jest znacznie bardziej syte.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETKA DO POPRAWY.

Następny temat

dieta do poprawki

WHEY premium