SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie sięna drążku

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 278 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15005
No właśnie jakimi ćwiczeniami można wyćwiczyć podciąganiena się na drążku bo aktualnie podciągne się dwa razy ehh.......... ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 619
podaj wymiary, musialbym wiedziec mniej wiecej jak wygladasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1509
hehe a po co Ci wiedziec jka on wygląda <lol> hehe podciagaj sie 3 - 4 razy na maxa moze to ebzdie 2,2,1,1 ale powinno Ci szybko pojsc do 5 6 cwiczenia to chyba nei ammtakiego ktore by zwiekszało ilosc podciagniec ale głownie bicepsy chyba pracuja i plecy podciagaj sei najwieksza ilosc razy swoja max to Ci powinno pomoc:) ale jezeli wazysz z 90 kg i nie cwiczyłes wczesniej to Ci ciezko bedzie bo to trzeba byc juz ogolnie silnym zeby taki ciezar podosic ja waze 86 kg i podciagam sie 30 na raz najwiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 285 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4882
he a ja mam pytanko waze 58 kg mam 183 wzrostu i sie nie podciagne ani razu jak moge cwiczyc ?

robie 2 razy w tygodniu Trening Domatora. Częsciej nie zabardzo mam czas poniewaz trenuje takze bieganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Najlepszym sposobem aby zwiększyć ilość podciągnięć jest........podciąganie.No ale oczywiście jak sie podciagać jezeli podciagamy sie dwa razy lub wcale??Otóż dobrze jest potrenować z partnerem który będzie nas przytrzymywał za nogi i pomagał w końcowym momencie wyjścia w gorę.A jeżeli owego partnera nam brak to pomocny może być zwykły taboret.Stajemy na nim sie podciągamy tylko że staramy się podciągać z jak najmniejszą "pomocą" taboreta.Ja rok temu nie mogłem sie również podciągnąć.Zaczynałem od takich "półpodciągnięć", czyli podciągałem sie z wyprostowanych rąk do tego momentu kiedy przedramię tworzyło z bicepsem kąt 90 stopni lub mniejszy.Po 3 tyg doszedłem do tego że mogłem sie spokojnie podciągać 2 razy z wyprostu.I potem to już z górki.Podciągałem się 3-4 razy w tyg po 4 serie na maxa i po 2 miechach mogłem już się podciągać 6 razy.Potem się skończyły wakacje i przestałem się podciągać.Wróciłem do nich w kwietniu br. i o dziwo podciągałęm się już 10 razy podchwytem(urosłęm także 7 cm).W kwietniu znów zacząłem podciągnięcia.Ale wprowadziłem podciąganie szerokim nachwytem angażując mięśne grzbietu.Podciągam się dalej 4 razy w tyg po 5 serii i teraz mogę już 15 razy podchwytem i 12 nachwytem.Dodam że nie ćwiczyłem wolnymi ciężarami tylko przez jakiś czas robiłem pompki i skończyłem ostatnio A6W.Aha jeszcze jedno....po każdym treningu wisiałem w swobodnym zwisie po 1-2min..nie wiem ale może to coś dało...na pewno uścisk mam mocniejszy i troche przedramię.Pozdrawiam

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3977
Ja sie zgadzam z el nino. Najlepszym sposobem na wziekszenie liczby podciagniec jest samo podciaganie. Na poczatku moze byc ciezko ale w tym okresie nie trzeba robic pelnym podciagniec. Moza zrobic 2 pelne i jak sie nie moze 3 pelnego do do polowy i 4 tez do polozy jak juz sie do polowy nie moze to moze odpoczac i zaraz powtorzyc serie, albo nie zaraz tylko za pare godzin. Zasada jest taka ze im wiecej razy sie podciagniesz tym wiecej bedziesz mogl zrobic powtorzen nastepnym razem. Oczywiscie nie mozna sie nastawiac na natychmiastowe efekty bo takich praktycznie nie ma w zadnym sporcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
Jeżeli nie jesteś w stanie podciągnąć się ani razu, to oczywiście najlepszym ćwiczeniem jest ściąganie drążka wyciągu. Jeżeli nie masz dostępu do sprzętu, to jak wyżej: z pomocą kolegi lub taboreta i lekkiego wypchnięcia się z nóg.
Możesz też wykorzystać drążek zamontowany nisko, tak aby "zwisając" na nim mieć pięty oparte o podłogę (ciało powinno być wyprostowane i ustawione ukośnie do podłogi). Ciężar ciała ma być podtrzymywany przez ręce, a nie pięty. W takiej pozycji możesz się podciągać. Ćwiczenie to nie angażuje jednak najszerszych grzbietu tak dobrze, jak podciąganie na drążku.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 278 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15005
Thx za odpowiedzi;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak ćwiczyć tył barków? poprawa planu

Następny temat

Sila + chudniecie

WHEY premium