SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na jednej ręce?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to samo ja - i nie mam z tego powodu żadnych specjalnych zmartwień. myśle że do tego ćwiczenia predystynowani są goście o minimalnej wadze i nie za długich rękach. zresztą nawet gdybym czuł że mam szansę dojść do 1 podciągnięcia samodzielnego to nie wiem czy bym na to stawiał bo jest to cholernie kontuzjogenne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13383
Tu sie liczy stosunek siły do wagi. Jesteś większy to mozesz zrobić wieksza sile, wiec glupie tłumaczenie. Jim Bathurst z beastskills 170cm waga 77kg wiec waży swoje do swojego wzrostu i daje rady. Ja nie robie, filmy prosimy bo z tego gadania ze ktos robi, to mozna gadac, zreszta armwrestlerzy tez waza duzo i sa w stanie to zrobic

Zmieniony przez - Pirat5 w dniu 2008-09-08 22:05:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1129
spróbujcie się powoli opuszczać na jednej ręce, albo przytrzymywać już na zgiętej! ja tak ćwiczyłem i teraz z prostej ręki podciągam się 2-3 razy.. bez porządniej rozgrzewki nawet do tego nie podchodzę! a i z tą wagą to nie do końca masz rację!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
>Tu sie liczy stosunek siły do wagi

To jeden czynnik. A drugi czynnik to praca (z fizycznego punktu widzenia) jaką masz wykonać - czyli jaką dźwignię musisz ruszyć , i na jaką wysokość podnieść ten swój ciężar.

Z dwóch gości o tej samej masie i tej samej sile bezwzględnej może być tak że gość o krótszej ręce nie będzie miał problemów , a gość o dłuższej ręce nie da rady .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13383
A z 2 strony to to ze większość osób ważących więcej ma więcej zbędnych kilogramów niż osoba chudsza. Czytałem nawet że niektórzy to zbijali wagę o 10 kg żeby się podciagać na 1 ręce a następnie wracali do starej wagi ale cały czas się podciągając.
Co do dźwigni się zgodzę ale to osoby które są wyższe maja gorzej a nie ci którzy waza więcej ( maja taka same mozliwośc jak osoba chudsza ) Zreszta jak piszą ludzie to trening od 1 roku i więcej żeby sie dobrze podciągać.

Zmieniony przez - Pirat5 w dniu 2008-09-09 12:09:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 68 Wiek 4 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 790
Ja nie muszę umieć podciągać się na jednej ręce. Mi wystarczyłoby podciągać się jak ci kolesie:

http://www.maxior.pl/film/110316/Barilla_Hannibal_workout

Zmieniony przez - derby7 w dniu 2008-09-09 23:43:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 221 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3721
a tak apropo, wie ktos moze jakis jest rekord swiata w podciaganiu sie na jednej rece, ja slyszalem ze 19 razy ale nie wiem czy to prawda

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Hmm a ma ktoś pomysł, jak wplenić podciąganie na 1 ręce do planu:

Poniedziałek: Klatka+biceps
Wtorek: Nogi+przedramię
czwartek: barki+triceps
piątek: plecy

?

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 602
Do takiego planu wrzuciłbym to na piątek/plecy, ale na kolejne cykle proponowałbym trening typu full body.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 258 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2550
żeby podciągać się wiele razy na jednej ręce wystarczy zjechać do 60-70 kg ;)) mój ziomek tyle waży i bez jakiekolwiek treningu podciąga się pare razy...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

STÓŁ DO SIŁOWANIA NA RĘKE ????

Następny temat

DIETA NA SIŁĘ wzorek kingeri itd

WHEY premium