SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący z crossfitem, prośba o opinie

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1596

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 607
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 23
Waga: 90
Wzrost: 175
Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty od - do) : Siłownia 3 lata 3 miesiące
Dostęp do sprzętu: drazek, obciążenie 100kg, ławka z regulacją skos i góra + stojaki, gryf łamany hantle, stepper
Cel treningowy: zjechać z fatu, poprawa kondycji
Dieta (przedstaw zrzut z potreningu.pl): ok. 160g białka / 200 węgli / 70-90 tłuszcze ok. 2200-2400 kcal
Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie): kreatyna kiedyś, tak to aktualnie tylko białko wpc, planuje kupić aminokwasy
Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis): brak
Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie: nie mogę spożywać zbyt dużo mleka
Dotychczasowa aktywność treningowa (rodzaj, czas, program treningowy): split, fbw, push & pull, przeplatane ze sobą
Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach: martwy ciąg 120x5, przysiad 100x3, wyciskanie leżąc 120, wyciskanie stojąc 80, wiosłowanie sztangą 80, podciąganie na drążku (ilość): seria 10:

Dodam że mam bardzo słabe nogi, nie ćwiczyłem ich zrobiłem błąd który chcę nadrobić. Aktualny trening nóg od 2,5 mc.

Zależy mi żeby zjechać z bf. Aktualnie oceniam na ok 18-20 %
Planowane ok 10-12 %

Pierwsze dwa tyg. z z CF mam za sobą, sugerowałem się planem dla początkujących i wyglądał on tak:

Trening A: (poniedzi. + piątek) przez 20 min sekwencje z odpoczynkiem 20-25 sek
5 x Drążek
10 x Pomki
15 x Taba squats

Trening B: (środa) 1 min odpocz. między sekw.

Burpess x10
Podciąganie x5
Brzuch (mam taką maszynkę na którrej robię spięcia) x10
Pompki x10
Tabata squats x15
Bieg w miejscu 30 sek

Oczywiście rozgrzewka i po treningu odrazu stepper 5 min pod utrzymanie wysokiego tętna.

Od dziś rozpisać chciałem urozmaiconą i trudniejszą wersję

Trening A:

Drążek x5
Thruster x8
Wiosła x8
Wyciskanie hatli skor górny x8
+
po sekwencjach
3 x spięcia brzucha 15x10x10
5 min stepper

Trening B:

i tu mam problem nie wiem od jakiego ćw. zacząć

tu czegoś brakuje...
Przysiad z sztangą z przodu x8
Podciąganie x 5-10
High Pull x5
Pompki z podp. tyłem +ew. obciążenie x5-10
+ stepper 5 min.

Co ogólnie o tym myślicie? Jestem nowy w te klocki a zależy mi na zrobieniu kondycji i zjechaniu z fatu. Jadę bez dopalaczy, jak zaczynałem ćwiczyć ważyłem 65 kilo, także nie hejtujcie że słabe wyniki jak na taki staż. Pozdro

Planuje w dodatkowy dzień dodać jakieś aeroby, abs lub coś w ten den.

Persona Non Grata

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 607
Znajdzie ktos czas na pomoc ?

Persona Non Grata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
W trenignu B na początku dobry byłby MC, ajko uzupełnienie do przysiadu przedniego. MCx 5 a zamiast high pulla kettle swing. Lepiej, bo nie sądzę abyś prawidłowo robił HP. W dzień dodatkowy zdecydowanie lepiej zrobić interwały niż typowe aero. Szczególnie jeśli chcesz zjechać z samego fatu i poprawić wyniki w treningach CF.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie na drążku

Następny temat

KONKURS

WHEY premium