SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący trójboista ze stagnacją na klacie + prośba o plan

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 155
Cześć!
W tym roku kończę 25 lat, na siłowni ćwiczę od 7,5 miesiąca. Z początku pod sylwetkę, aby pozbyć się sylwetki skinny-fat, lecz totalnie wkręciłem się w trójbój siłowy, po części przez moje predyspozycje co do siły nóg. Mam 183cm wzrostu, 83kg. Moje wyniki w trójboju: 150kg martwy sumo (myślę, że jestem gotowy do 160kg, robię sumo, bo do tego mam dźwignię - dość długie udo), 120kg w przysiadzie i... 67,5kg na klatę Od 3 miesięcy nie dokładam nic na klatę. Próbowałem po miesiącu: treningu 5x5, progresji, typowych treningów zażynających klatę 2, 3 razy w tygodniu - nic. Technika według znajomych wyciskających po 150kg jak najbardziej w porządku, jedynie nie łamię sztangi, co muszę poprawić. A klata nie rośnie i jej nie czuję
Chciałbym Was prosić o pomoc:
1. W rozpisaniu planu typowo pod trójbój siłowy, z szczególnym naciskiem na klatkę
2. Porady jak przełamać jej stagnację
Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53201 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400757
Nie wierzę... Pokaz to Wyciskanie, bo to aż nie możliwe się wydaje

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 155
Filmiku niestety nie mam, no ale po prostu wstyd. Synki 16-letnie przychodzą i po 2 miesiącach leją mnie na ławce, a w martwym robię to, co większość po 1,5-2 latach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53201 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400757
Dlatego coś musi być nie tak z techniką...

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 155
W poniedziałek postaram się nagrać swój ruch przy wyciskaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
No faktycznie przy pozostałych wynikach siłowych wygląda to na prawdę słabo i tak jak piszesz początkujący po kilku tygodniach przemyślanych treningów wyciskają takie wartości. Co by nie mówić bez filmu treningowego raczej się nie obejdzie bo tutaj przypuszczam waśnie technika ćwiczenia będzie leżeć.

Mam nadzieję, że przysiad i martwy ciąg masz dopracowany pod kątem techniki bo przy większych ciężarach łatwo sobie zrobić krzywdę i uszkodzić coś co później długo będzie się leczyć.
Jak masz możliwość wszystkie podstawowe ćwiczenia nagraj.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 155


Świeży rekord. Był lekki zapas, choć nieco za szybko wystrzeliłem biodrami do góry - muszę nad tym popracować


Jeszcze powtórzenie zapasu było :)


Trochę słabe nagranie i nie do końca dobrze się ustawiłem, przez co kolana trochę zeszły się do środka - pilnuję tego. Od następnego treningu uczę się siadać w nowych butach Adidas Power Perfect 3, powinno być wygodniej niż na krążkach. Staram się pracować nad mobilnością, która nie jest zła, ale wymaga poprawy.

A co myślicie o planie, którym powinienem ćwiczyć? Wstępnie spodobał mi się plan Billa Starra, choć nie jestem przekonany do tylko jednej serii właściwej: https://www.sfd.pl/5x5_Bill_Starr-t1135979.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53201 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400757
Ten MC, to chyba taki nie do końca sumo w mojej opinii. Taki trochę klasyk tylko stojąc szeroko.
Nie wychodzisz z nóg.

Co do siadów, to chyba można by dać sztangę niżej, stanąć szerzej

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 155
Czyli przy MC powinienem schodzić niżej na nogach, a bardziej pionowo górą ciała, tak?

Natomiast w siadach faktycznie, wykonuję high-bara, nie próbowałem jeszcze low-bara. Rozstaw stóp faktycznie, masz rację, powinien być szerszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53201 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400757
Przy HB jest ok.
Tak, wydaje mi się, że z niższego biodra przy MC
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
https://www.sfd.pl/10_tygodniowy_PLAN_WYCISKANIA_LEŻĄC-t373501.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zamienniki na ćwiczenia

Następny temat

Masa czy redukcja

WHEY premium