SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki z crossfit

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a sluchajcie, znalazłam takie świetne ćwiczenie

chciałam sobie sama skomponować zestawik crossfitowy na redukcję i pomyślałam, czy do tych tabata squats mogę dodać burpees np i pajacyki i jak powinien wyglądać taki program dla początkującego w crossficie, żeby nie przesadzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
Polecam wątek: https://www.sfd.pl/-t564376.html znajdziesz tam treningi wytrzymałościowe w warunkach domowych oraz z minimalną ilością sprzętu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 373
Droga Fitunio nie chce się mądrować ale jak jesteś na etapie redukcji to spróbuj skupić się nad tym początkowo. Crossfit Ci nie ucieknie :) http://potreningu.pl/artykuly/668/crossfit-gwarancja-sukcesu-sylwetkowego  <---- bardzo mądry artykuł. Skoro masz doczynienia z siłownią to po typowym treningu siłowym dokładaj dużo AREOBÓW :) To podniesie Twoją kondycje i przygotuje do anareobów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za pomoc, z tym crossfitem to po prostu chcialam urozmaicic treningi, jestem specyficznym egzemplarzem, który wymaga trochę niekonwencjonalnego podejścia, gdyż ponieważ mam fatalny metabolizm a do aerobów już się zaadoptowałam, więc pomyslałam o crossfit. dzieki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 373
Co kto lubi :) każdy ma tu swoje priorytety. Sam jadę na niekonwencjonalnych patentach i nie żałuje :) Jak wygląda Twój plan treningowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
4x tyg siłownia splitem z seriami łączonymi, 2x tyg interwały na bieżni i prawie codziennie aero, które już średnio na mnie działa. chciałam wpleść coś nowego, co mi na maxa przyspieszy metabolizm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 373
to tu widzę zapału Ci nie brakuje :) jak długo już ćwiczysz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na siłowni na poważnie 3 rok. czyli mogę ogółem wpleść w miejsce aerobów jakiś crossfit, najlepiej w domowych warunkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od podnoszenia metabolizmu są WĘGLOWODANY
Najpierw trzeba spojrzeć na dietę. Dieta metbolizm zryła (? ), od niej zacznij. Do tego ciężki, naprawdę ciężki trening FBW (warto zainteresować się 15-10-5 wg Wodyna).

Crossfit to nie jest jakaś tam tabatka, która rzekomo metabolizm podbije, ale solidne podstawy siłowe (siad, ciąg, drążek, żołnierskie). Do tego buduje się wydolność, najlepiej interwałami biegowymi, a potem można się bawić w składanie tego w logiczną całość.
No i odpowiedz sobie tak szczerze, z ręką na sercu, czy interesuje Cię sylwetka zawodniczki crossfit?
http://theathleticbuild.com/the-top-20-fittest-bodies-of-crossfit/
To jest klasyczna sylwetka zawodniczki TS (bardzo mocny korpus, brak talii, wielkie kaptury, ciężkie nogi), ale z niskim %BF (stąd krata i dobra definicja na łapach).

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-03-27 10:06:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki, Marta, że odpisałaś co do diety, podejrzewam, że zryła metabolizm i przyczyniła się do spalenia większości mięśni....Czy moze byc tak, ze majac zapotrzebowanie zerowe ok 2300kcal i zaczynajac redukcje od 1600, nie ma progresu, bo jem za malo? Dodam,ze ostatnia redukcja to byla jedna wielka glodowka i organizm mogl sie "nauczyc", ze czeka go powtorka z rozrywki i tak sie zabeziecza,spowalniajac metabolizm? Dodam, ze dieta jest ok jakosciowo i trzymana w 100% a co do sylwetek zawodniczek crossfit, to bardzo mi się podobają takie sylwetki, ale bardziej celuję w formę a'la fitness sylwetkowe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening !

Następny temat

Ogień! Crossfit + kettlebell hardstyle by Borys

WHEY premium