Jacinto Bonilla nie jest zwykłym 80-latkiem. Jest sportowcem CrossFit w niesamowitej formie! Urodzony w Puerto Rico w 1939 roku, Bonilla przeprowadził się z rodziną do Nowego Jorku w wieku 6 lat. Zawsze lubił prowadzić aktywny tryb życia i uwielbiał być w formie. Zaczynał od podnoszenia za młodu ciężarów w domu. W późniejszym czasie nie zwolnił tempa, a wręcz przeciwnie. W późniejszym czasie zaczął prowadzić własny klub CrossFit, gdzie był instruktorem i pomagał ludziom osiągnąć wymarzony cel.

Teraz mając 80 lat, wciąż jest w stanie podnieść całkiem duże ciężary. Warto zauważyć, że obecnie może wykonać martwy ciąg z wagą 147 kg i przysiad z obciążeniem równym 113 kg! To naprawdę niesamowite i zapewne jest w stanie dźwignąć więcej, niż większość młodych mężczyzn trenujących na siłowni. Oprócz imponującego martwego ciągu i przysiadu, może pochwalić się także tym, że potrafi wykonać 20 podciągnięć tak, jakby było to dla niego łatwizną.

Podczas wywiad udzielonego dla ABC Localish zaprezentował niektóre ze swoich umiejętności. Co więcej, 31-letni reporter spróbował wykonać jeden z treningów HIIT, składającego się z martwych ciągów, burpee, piłek lekarskich i przysiadów. Po zaledwie siedmiu minutach reporter nie był w stanie złapać oddechu.

https://youtu.be/HALxTRZM25g

Bonilla powiedział, że niezależnie od tego, ile będzie miał lat, nie chciałby być zależny od nikogo. „Bez względu na to, do jakiego wieku dojdę, chcę osiągnąć ten wiek w formie” - wyjaśniła Bonilla. Jacinto Bonilla jest bez wątpienia inspiracją dla nas wszystkich. Jeśli ten 80-letni mężczyzna nadal ćwiczy na wysokim poziomie, to jaka jest twoja wymówka?

Komentarze (8)
lodzianin1

Widać że wiek to tylko liczby, szacunek.

2
colin2000

Szacun. Systematyczność wysiłku fizycznego pozwala utrzymać organizm w sprawności to późnej starości.

3
ojan

To prawda. Jednak z upływem lat jest coraz trudniej a jestem tylko 10 lat młodszy od niego.

5
krzych666

Ojan - to za 10 lat będziecie w tym samym wieku... %-)

0
anubis84

Pewnie łatwo nie jest, ale wielki szacunek

0
domosos

patrząc na swojego dziadka to ten jest w mega formie.

0
patrykpatryk88

dobrze wiedziec ze mozna przy 80 atce dalej sie tak bawic ,

0
skorupski

Tylko nie każdy tak się mzoe jeszcze bawić :-(

0