SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek crossfit'u. Pomoc dla zielonego

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1750

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Witam, chciałbym zacząć moją przygodę z crossfit'em, lecz nie wiem o nim więcej niż przeczytałem na tym forum.. Nie rozumiem, bądź nie docztałem pewnych spraw..
Otóż trenowałem na siłowni dobre trzy, trzy i pół roku. W tym czasie prócz białek, BCAA itd zrobiłem jeden cykl kreatyny, lecz nie mam "wielkiej" postury(bardziej bazowałem na "estetycznym" wyglądzie).. Chcę przerzucić się na crossfit, ponieważ zapewnia on przyrost czystych mięśni, jak również odtłuszczenie już obecnych.
Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi objaśnić wiecej na ten temat? Moje główne pytania to - ile razy w tygodniu ćwiczyć? Podczas każdego treningu wykonywać te same ćwiczenia? Oraz jakie te ćwiczenia wykonywać?

Proszę o wyrozumiałość i z góry dzięki za odpowiedź ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Witam. Potrzebne będą informcje o Tobie

Wiek -
Waga -
Wzrost -
Obwód pasa -
Obwód klatki piersiowej -
Obwód uda -
Obwód ramienia -
Zdjęcia sylwetki (przód, bok i tył w pozycji naturalnej) -
Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty w przeszłości i obecnie, podaj staż) -
Dostęp do sprzętu -
Cel treningowy -
Dieta (przedstaw zrzut z potreningu.pl) -
Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie) -
Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis) -
Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie -



Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach:
przysiad -
martwy ciąg -
wyciskanie leżąc -
wyciskanie stojąc -
wiosłowanie sztangą -
podciąganie na drążku (ilość) -
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam podobny problem jak strikte crossfitowe ćwiczenia zaczynać więc wrzucę tu:

Wiek - 28
Waga - 100
Wzrost - 183
Obwód pasa - 100
Obwód klatki piersiowej -bd
Obwód uda -bd
Obwód ramienia -bd
Zdjęcia sylwetki (przód, bok i tył w pozycji naturalnej) -
Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty w przeszłości i obecnie, podaj staż) - MMA -6miesiecy,
Dostęp do sprzętu - kompletna siłownia, salka itd
Cel treningowy - crossfit
Dieta (przedstaw zrzut z potreningu.pl) - zbilansowana (redukcja) deficyt 500cal
Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie) - BCAA, białka, animal cuts, przedtreningowki
Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis) - brak
Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie - brak



Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach:
przysiad - 100
martwy ciąg - 100
wyciskanie leżąc - 70
wyciskanie stojąc - 60
wiosłowanie sztangą - 50
podciąganie na drążku (ilość) - 3?:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lajt
Chcę przerzucić się na crossfit, ponieważ zapewnia on przyrost czystych mięśni, jak również odtłuszczenie już obecnych.



tutaj się zawiedziesz, ale cf nie zapewnia przyrostu mięśni większego niż na siłowni. cf odpowiednio wykonany sprawi że będziesz silniejszy, sprawniejszy, przy odpowiedniej diecie będziesz gubił tłusz, ale masa o ile będzie szła to powoli i znacznie wolniej niż przy treningu masowym na siłowni, więc jeśli masa jest Twoim priorytetem to masój
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Wiek - 18
Waga - 63
Wzrost - 168
Obwód pasa - 81
Obwód klatki piersiowej - 93
Obwód uda - 49
Obwód ramienia - 33
Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty w przeszłości i obecnie, podaj staż) - piłka ręczna, nożna, koszykówka, siatkówka (epizody po 1, 2 lata), siłownia około 3 lat
Dostęp do sprzętu - tak naprawdę nieograniczony, bo chodzę na siłownię
Cel treningowy - zwiększenie siły, ładny wygląd sylwetki
Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie) - wcześniej białka, BCAA, l-carnitine, kreatyna. Obecnie białko Casein 100, Omega 3-6-9, BCAA g-force
Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis) - brak
Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie - brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
CooCaine

nie zaśmiecaj kogoś tematu , to to bardzo utrudnia pomoc komukolwiek .

lajt

Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach .

Kolejna sprawa albo budujesz mięso albo redukujesz tkankę tłuszczową , cross fit nic nie zapewnia i wielu wypadkach jest bardziej przeznaczony dla zawodników " innych dyscyplin " co nie oznacza , że przeciętny Kowalski nie może się pobawić w C-F ale musi wiedzieć czego chce i musi posiadać podstawową sprawność fizyczną .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Chciałbym spróbować i zobaczyć jak reaguje na to moje ciało;)

wyciskanie leżąc - max 70kg
wyciskanie stojąc -
wiosłowanie sztangą - max 15kg
podciąganie na drążku (ilość) - max około 30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
wiosłowanie sztangą - max 15kg - mam nadzieję że chodziło ci o hantle

Moim zdaniem przy takim poziomie powinieneś budować bazę pod dalsze treningi , gdyż elementarnych podstaw ci brakuje .

Ewentualnie na upartego 2 x FBW same podstawy plus 2 x cross prosty z obciążeniem własnego ciała .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 112
chce dodać ogłoszenie odnośnie zajęć z Ponoszenia Ciężarów jako dodatek z zajęć Crossfit :) w dobrej korzystnej cenie,dogodnym i specjalistycznum mirejscu ,z wyszkoloną kadrą,ale nie wiem jak zrobić nowy temat :P mam nadzieję że mi pomożecie ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Proszę nie zaśmiecać tematów innych użytkowników .

Co do dodania ogłoszenia , proszę pisać do osoby odpowiedzialnej za marketing i wykupić reklamę .

https://www.sfd.pl/kontakt 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na wytrzymałość - jaki polecacie?

Następny temat

Proszę o pomoc na początek.

WHEY premium