SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po roku mierne efekty, proszę o wskazówki

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 952

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Waga

80

Wzrost

175

Staż treningowy

1 rok

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

trening siłowy + 10min interwalow 3x w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia, orbitrek, bieganie

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

dość niskie

Cel/problem/opis

schudnięcie/postęp na siłowni
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 152
Witam, po roku treningów i mieszania różnych planów dalej stoje w miejscu. Jestem za gruby, w ogole nie mam miesni i ogolnie tragedia. Probowalem wielu roznych planow, nigdy nie umialem dobrac diety, bo balem sie, ze albo przytyje albo nie bede mial efektow na silowni. Aktualnie trenuje planem 5X5 STRONGLIFTS i już przy 70kg na przysiad zaczyna brakować mi siły. Chcę jednocześnie schudnąć, ale nie wiem, jak ułożyć makroskładniki w diecie, bo nie umiem ocenić czynnika aktywności fizycznej.

Chcę to zmienić, ułożyć dietę w końcu i zobaczyć jakieś efekty!

Moje życie raczej jest siedzące, ale ćwiczę 3x w tygodniu na siłowni i mocno pocę się na orbitreku 10 min interwałów po kazdym treningu.

Moje pytania:

Czy mogę do tego treningu (przysiady 3x w tygodniu, dokładanie 2,5kg co trening) mogę dorzucić bieganie? Ile?
Bardzo proszę o wskazówkę jak dobrać makroskładniki w diecie, żeby zacząć zrzucać tłuszczyk, ale mieć siłę na trening i progress!


Proszę o pomoc! Naprawdę bardzo mi zależy na tym, żeby zacząć poprawnie jeść i ćwiczyć :f










Zmieniony przez - pyrospencer w dniu 2015-01-25 00:25:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 152
odświeżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Hmm- jeśli ma być szczerze, to nie będę się znęcał i powiem, że jak na rok treningów jest delikatnie mówiąc kiepsko … Problemem musi być zła dieta w połączeniu z nieproporcjonalną w stosunku do niej aktywnością fizyczną. Przy twojej obecnej wadze i wyglądzie powinieneś stosować dietę redukcyjną żeby pozbyć się widocznej nadwagi. Twoje zapotrzebowanie dla utrzymania wagi to jakieś 3000kcal przy treningach rzędu 2 x tygodniowo. Żeby zgubić trochę tłuszczyku musisz mieć deficyt kaloryczny – ja proponowałbym dla 2-3 treningów tygodniowo jakieś 2700kcal, 4 i więcej- jakieś 2900kcal i obserwację wyników wagowych. Jeśli widać efekty to utrzymać taki tryb do osiągnięcia celu i później dieta na masę również w połączeniu z dobrym treningiem. Jeśli efektów brak- delikatne dalsze obcięcie kcal i obserwacja. I jeszcze jedno w temacie jedzonka- to mają być normalne „domowe” posiłki a nie kcal z fastfoodów i słodyczy.
Nie „obcinaj” od razu za dużo kcal bo nie tędy droga – dużo wcale nie zawsze znaczy lepiej, nie będziesz miał sił na aktywność fizyczną.
Na początek powinieneś przeczytać te artykuły:
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html
Tam jest wszystko elegancko napisane, praktycznie cała potrzebna do tego wiedza odnośnie treningów i diety. Po prostu poświęć na to trochę czasu bo warto.
Treningi – muszą być odpowiednio intensywne, musisz czuć wysiłek- robisz to dla siebie a nie na pokaz. Oczywiście musi być rozsądek, bo przykładowo machanie hantelkami 3kg na biceps jak i zaczynanie od 20kg na hantlu jest raczej bezcelowe …
Rozpisz dietę, zaplanuj trening i wklej na forum do oceny- sądzę, że znajdą się osoby które pomogą, ale muszą widzieć twój wkład w przygotowanie a nie chęć na gotowca.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa - ile powtórzeń/jakie ćwiczenia na barki

Następny temat

Co dalej ? ;]

WHEY premium