SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po co doradzacie wszystkim witaminy, omegę i inne bzdury?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3401

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
no właśnie

poza tym te 10% to z tych, którzy deklarują, że wiedzą co i ile jedzą.

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 513 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8595
co do witamin to jednak te z preparatów i suplementów przyswajają się lepiej o czym pisał w jednym z swoich artykułów Marek Ciołek
www.sfd.pl/witaminy,_mineraly_-_syntetyczne_czy_naturalne-t319389.html - 69k

jak tu ktoś napisał sportowcy są specyficzną grupą ludzi i mają większe zapotrzebowanie na pewnego rodzaju witaminy i minerały, jednak nie można tu popadać rówież w przesadę

witaminy polecam szczególnie do prepararatów typu kreatyna, bcaa,
niektóre suplementy złożone posiadaja w swym składzie witaminy, więc ich dodatkowe stosowanie mija się z celem

jestem wrogiem stosowania witamin, minerałów przez pozostałe grupy ludności, tu wystarczy w miarę dobrze zbilansowana dieta, za wyjątek można byłoby uznać okresy zimowe

co do omega-3 jak ktoś je tłuste ryby, to też nie ma po co stosować

nn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Odpowiednią ilość tłustych ryb...


No wiadomo, że dla eskimosa proponować kapsy z omegą to raczej by było śmieszne...


ale u nas?? jestem pewien, że malo kto je regularnie, kilka razy w tygodniu świeze tłuste ryby...

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Tylko czy każdy z nas codzinnie dostarcza odpowiednią ilość wszystkich witamin czy minerałów? Czy nie zdarza wam się zaimprezować? Odpuścić sobie nawet tydzień diety? Czy zawsze przestrzagacie wszystkich zasad żywieniowych? Czy naprawdę kilka razy w tygodniu jecie ryby? Ja staram się przestrzegać tego wszystkiego, ale czasami sami wiecie że się nieda. Dzisiaj dostałem wycisk w pracy, szefowa podniosła mi ciśneinie do niewiarygodnego poziomu, po drodzę zmarzłem, handra spowodowała, że zjadłem kawał wielkiej pizzy, do tego paczkę rodzynek w czekoladzie, a popiłem to pieczrakową z knorra. Myślicie, że dostarczyłem wszystkich mikro i makro elemetnów? Nie ale zaraz zapodam sobie magnez który zawsze mnie rozluźnia, zapodam sobie również witaminki z Olimpa i porcję właśnie Omega 3. Oczywiście nie jest to moja codzienność ale mam takie dni, i dlatego staram się chociaż wtedy syntentycznych składników dostarczyć.
Pozdr.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Tym bardziej, że różne badania dowodzą, że większość witamin i preparatów przyjmowanych w pastylkach/kapsułkach ląduje w kiblu.

wiekszosc- prawda ale chelatowane formy maja lepsza wchlanialnosc niz te z pozywienia. jak sa niedobory to warto.

slusznie zwrociles uwage bo nadgorliwosc gorsza jest od faszyzmu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie mozna powiedziec ze chelaty przyswajaja sie lepiej niz te z pozywienia. jest to uproszczenie ktore nie odzwierciedla stanu faktycznego. w sytuacjach niedoborow nalezy poawac dodatkowe ich porcje w postaci preparatow minerlanych i wtedy najlepiej wybrac chetaly

podobnie nie mozna powiedziec ze witaminy z suplementow przyswajaja sie lepiej niz te z pozywienia. wspomnialem o tym mechanizmie na poprzedniej stronie na dwoch przykladach. mozna natowmiast powiedziec ze witaminy w postaci suplementow zwane syntetykami i witaminy w postaci suplementow uzyskiwane z naturalnych zrodel - są tożsame.

poza tym nie gloryfikowalbym tak omegi i nie przesadzal z powszechnoscią jej niedoborow. racja, ze nasza szerokosc geograficzna to miejsce gdzie jej niedobory faktycznie wystepują, ale bawienie sie w uproszczone statystytki nieczego nie wyjasnia. racja tez - ze suplement z tym kwasem tluszczowym nikomu krzywdy nie zrobi. nie kazdemu jest jednak potrzebny.

zwracam tez uwagę, ze dobry olej lniany to bogate zrodlo omega 3, niektore oleje lniane skladaja sie niemal w 50% z omega 3. dwie lzyki dziennie to juz moze byc duzo.

trudno znalezc badania ktore potwierdzilyby teze, ze dodatkowe przyjmowanie preaparatow multiwitaminowych czy przeciwutleniaczy przyczynia sie do poprawy stanu zdrowia czy zpobiega jakims chorobom. mozna za to znalezc badania dowodzace czegos odmiennego. racje masz Fukinhot, ze organizm ropoznaje budowe chwmiczną i to sie dla niego liczy. Chodzi jednak o to, ze w przyrodzie witaminy nigdy nie wystepuja samodzielnie, zawsze w towarzystwie innych substancji. Na poprzedniej stronie wspomnialem o wit C ktora naturanie wystepuje wraz z bioflawnoidami, wspomnialem tez o witaminie e ktora naturalnie wystepuje w az 8 formach. suplementy są czesto pewnym uproszczeniem, zawieraja bowiem takie formy danych witamin, ktore uwazane są za wykazujace najwyzsza aktywnosc. tymczasem wiele wskazuje na to, ze witaminy dzialaja jak nalezy jezeli podawane sa we wszystkich /wiekszosci dostepnych form.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-03-17 19:31:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Otóż to dlatego, jak napisałem liczy się też cała "otoczka" która wiąze się z naturalnym jedzeniem i korzyściami jakie niesie...

Ja np. Rybę jem stosunkowo rzadko - raz na tydzień.

Dorzucam sobie za to 2g omegi dziennie...

najgorsze jest to, jak ktoś zbyt mocno generalizuje stawiając jakąś teze...SZCZEGÓLNIE że mamy do czynienia z takim sportem, gdzie utarte schematy czasem mozna pomiedzy bajki wsadzić...


ale to już trzeba umieź słuchac wlasnego ciala... no i troche jednak teroii mieć, by dopbrze interpretować..


Reasumując - to czy potrzebna ci omega (np) zalezy od diety i tao autor tematu powinien zaznaczyć

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dokladnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
Faftaq pomału zaczyna iść w dobra strone

a sam topic to imo lekkie prowo :-%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Ale ze to niby ja w dobrą stronę zmierzam?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki gainer teraz?

Następny temat

N2 VS CP oraz XP vs HP

WHEY premium