SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 40 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2236
Jaki rozstaw na najszerszy wyciąg górny szukałem na forum ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33078 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Chodzi o chwyt ? Jak szeroko złapać drążek przy np sciagniu drążka do klatki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
ogolnie zasada jest dosc przewrotne i mozna wyciagnac rowniez ja z wypowiedzi Doriana, ktory mial jedne z najlepszych plecow w historii OLYMPII, jezeli chcesz zaatakowac szerokosc grzbietu, miensie najszersze, to rece ciagniemy przy ciele wiec i rozstaw musi byc takie, jak np. szerokosc Twoich barkow, wtedy dokonale wlaczymy w calej okazalosci najszerszy grzbietu do pracy, jak chcesz bardziej atakowac srodek plecu, to rozstawiasz rece szerzej.
a wydawac sie by molo, ze jest na odwrot, jednak... niekoniecznie :_)
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 40 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2236
Tak do klatki .teraz juz jasne a wydawało mi się ze czym szerzej tym lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
mozesz próbować, atakować plecy pod różnymi katami ale j/w u doriana najlepiej wąskie chwyty się sprawdziły.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
j/anubis wazne bys kierowal sie tym, co Ty bedziesz czul "ze wchodzi" tam gdzie powinno
ja rowniez raz robie wasko chwytem typu Trójkąt, raz robie na szerokości barkow, a raz na szerokości duzo wiekszej nir zropstaw barkow, aby plecy mialyy kompleksowy bodziec i otrzymywały atak na mięsień pod roznymi wariantami chwytu. Musisz dopasować sobie taki rozstaw, ktory pozwoli Ci wyczuć jak pracują miensie najszersze grzbietu jezlei je chcesz trenować głównie podczas przyciągania linki wyciagu gornego.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
kriss36
Jaki rozstaw na najszerszy wyciąg górny szukałem na forum ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem


Bo jednoznacznej odpowiedzi na tak niesprecyzowane pytanie nie ma. Generalnie są jakieś ogólne wytyczne odnośnie techniki wykonania ćwiczenia, w tym wypadku ściągania drążka wyciągu górnego. Czyli jak siądziesz na maszynie tą zaczynasz jak w podciąganiu na drążku od ściągnięcia łopatek w dół, ale łokcie musisz prowadzić w obrysie swojego ciała czyli łokcie idą do boków, a nie gdzieś do tyłu, podobnie jest z tułowiem starasz się utrzymać go w pionie aby faktycznie te najszersze popracowały. Szerokość chwytu jest zależna od naszych proporcji czy też mobilności w stawie ramiennym. Testuj tak aby dla Ciebie było najlepiej.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 40 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2236
To teraz przy ciele łokcie czy nie bo dwie różne odpowiedzi padly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Podczas wioseł trzymam przy ciele.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
kriss36
To teraz przy ciele łokcie czy nie bo dwie różne odpowiedzi padly


Wariacji wiosłowania jest cała masa i to bez względu czy hantlami czy sztangą i tak na prawdę każdy z nas delikatnie będzie dostosowywał tę technikę pod siebie. Są pewne ogólne wytyczne, ale czy w Twoim wypadku łokieć będzie się przemieszczał idealnie wzdłuż ciała czy może kąt między tułowiem, a ramieniem się zwiększy nie będzie mieć dużego znaczenia. Ważne żebyś dobrze czuł pracę mięśni grzbietu.
Tak małe różnice nie mają dużego wpływu choć pamiętać należy, że zmiana kąta też zmienia nieco pracę mięśni grzbietu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Deload i minicut jednocześnie

Następny temat

Trening taki, żeby mnie nie wzięli "na śpiocha"

WHEY premium