SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treninogowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Siema:D oto moje zsumowanie ;p napiszę tutaj wszystko co tyczy się mojego treningu i chciałbym poznać waszą opinię czy wszystko jest w porządku.

Więc tak od początku :)

ANKIETA

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 18 lat

Waga : 73kg

Wzrost : 175cm

Cel treningowy : Przyrost w masie ( większa oraz szczersza klatka )

Staż treningowy na siłowni : Ćwiczyłem od roku rekreacyjnie ale nigdy z planem treningowym oraz bez podstawowych ćwiczeń więc staż zerowy.

Uprawiane inne sporty : Czasami biegam

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
Atlas ćwiczeń, sztanga, ławka, hantelki.

Dieta : Na masę, niżej podam :)

Przeciwskazania medyczne : Wszystko dobrze, miałem kiedys skoliozę ale raczej już przeszło.

Zażywane suplementy : Nic a nic

Ostatnio przerabiany plan: Żadny

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Nigdy nie patrzyłem więc dokładnie nie powiem ;/ wczoraj podniosłem na ławce 70 i wrażenia to na mnie nie zrobiło ( mam silne ręce ).

Plan treningowy wziąłem z forum, jestem zbudowany ale nie mam rozwiniętych podstaw więc razem z forumowiczami wybrałem etap 2 czyli :

Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg

3x w tygodniu.

Tylko tyle i aż tyle.
Wszędzie 4/5s po 12/15 powtórzeń.

czyli poniedziałek, środa i piątek.

Oczywiście wszystko normalnie, rozciągnięcie i rozpoczynanie z małymi obciążnikami. Na yt widziałem filmiki ( martwy ciąg ) i technikę też doskonalę.


Tak jak wspomniałem w ankiecie lubię biegać ale to nie o to chodzi :D przy okazji chciałbym spalić troszkę tłuszczyku na brzuchu i dupie.
Mam również worek treningowy i rolki.

W dniach bez treningu chciałbym robić któryś z wyżej wymienionych sportów. Jednego dnia chwilę sobie pobiegam, drugiego pojeżdzę na rolkach a kolejne poćwiczę na worku.
Może tak być ? czy to zbyt duże obciążenie dla organizmu ?

I jeszcze jedno:) czy jazda na rolkach wgl coś daje ? ponieważ mam do wyboru bieg lub rolki ( lub to i to :D ).

I czy nie muszę zmieniać diety na bardziej kaloryczną ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest trening z 1 etapu ale malo wazne.Oczywiście trening wybrales odpowiedni.Musisz podbic kalorie zeby masa miesniowa szla, oczywiscie kalorie z pelnowartosciowych posilkow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Masz racje z etapami :D

Dieta jest już wystawiona w odpowiednim dziale;)
Ale z treningiem wszystko w porządku? a jak z rolkami/bieganiem ? to w jakiś sposób utrudni zwiększenie masy?

A takie pytanko:

https://sklep.sfd.pl/MHP_Up_Your_Mass-opis3075.html

Do czego to jest? dzięki temu szybciej urosnę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening wzioles dobry, układał go gosciu który zna sie na rzeczy.Co do biegania/jazdy na rolkach mozesz 2 x w tygodniu np w dni nietreningowe biega/jezdzic ale to wiaze sie z wiekszym wysilkiem totez zapotrzebowanie bedzie wieksze. Narazie nie mysl o odzywkach, skupiaj sie na dobrym odzywianiu, za conajmniej pol roku mozesz pomyslec o jakieś odzywce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Zapotrzebowanie będzie większe ? tak jak mówisz, raz - 2 razy w tygodniu na rolki i koniec :) czyli w dzięn nietreningowy aby pójść na rolki muszę więcej zjeść? no doobra;D

Aha, po prostu myślałem, że gdy wezmę taką odżywkę efekty będą szybsze :)

A podobno jest coś takiego jak gainer zastępujący posiłek czy coś takiego :D

Po np. na stronie sfd przeczytałem 10 najczęstszych błędów przy budowaniu masy mięśniowej i tak przeczytałem, że jest to nie picie potreningowych Shaków - stąd się wzięło moje pytanie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy to blad, moim zdaniem nie. Na samym poczatku skupiasz sie na diecie.Do diety mozesz np robic swoj shake.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Rozumiem, więc dieta jest ok, trening też:) jeszcze tylko muszę załatwić sobie obciążniki do sztangi ( nie wiem skąd ;/ ) i tyle;) fajki rzucone xd

Swój shake? czyli co ? to wgl jest potrzebne ?:)

Sorry ale mam mnóstwo pytań :D

A jeżeli od poniedziałku do soboty będę miał dietę a np. w niedziele zjem normalnie to coś się stanie czy jednak trzymać się tego 7 dni w tygodniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie nie jest potrzebne ale mozesz sobie nim urozmaic diete. Pamietaj dieta to nie rygor, jesz to co lubisz ale zeby to byly zdrowe rzeczy.Oczywiscie jak zjesz sobie cos slodkiego badz jakis fast food od czasu do czasu to sie nic nie stanie. Pytaj smialo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Wiem wiem:) dla mnie największym problemem jest cena na pierś z kurczaka ;/ 17zł/kg to trochę przesada...a Ty zamieniasz pierś na coś tańszego ?

A możesz mi powiedzieć do czego wgl są te odżywki ?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wątroba, serca drobiowe sa bardzo tanie a maja tylko troche mniej bialka w sobie niz piers z kurczaka. Musisz urozmaicac sobie diete.

Na co odzywki? Przede wszystkim gdy masz braki w diecie, np gdy masz za maly podaz bialka w diecie mozesz kupic sobie bialko i pic go sobie w ciagu dnia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena treningu na budowe masy mięsniowej i proprocji białka,wegla i tłuszczu

Następny temat

Plan treningowy 4x w tyg do sprawdzenia

WHEY premium