SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy na redukcji - do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3922

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

34

Waga

88

Wzrost

184

Cel treningowy

Redukcja

Staż treningowy na siłowni

5 lat w ciągu ostatnich 15 lat

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

zrównoważona z ujemnym bilansem

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

odżwyka białkowa, BCAA

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 70x8, martwy ciąg 90x4, wyciskanie leżąc 70x4,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
Jasne, technika w sensie bezpiecznego wykonywania jest najważniejsza.
Ja miałem bardziej na myśli technikę w sensie czy lepiej przytrzymać jakiś ruch na końcu przez sekundę z ciężarem 35-40kg, czy lepiej bez przytrzymania poćwiczyć 50kg :)

A jeśli chodzi o uwagę o ściąganiu drążka, o której mi mówiłeś, że pozycja pionowa aby najszerszy był najmocniej zaangażowany, to takie wykonanie może być ( w sensie ie dociąganie idealnie do klatki)




wow, fajne ciekawe ćwiczenie




Tak w ramach chwilowej nudy przed końcem pracy sobie przeglądam

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-06-10 14:46:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6532 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
Tak może być choć jak dasz radę to dociąg do klaty wówczas te mięśnie są mocno spięte i to spięcie daje bardzo dużo

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
Kolejne pytanka:

1. Jęsli na danym treningu zrobiłem np taka progresję w seriach:
1s - 40 , 2s- 50 , 3s - 60, 4s - 70, 5s-80 ale w piątej serii nie zrobiłem 10 powt. tylko 8 to na następnym treningu powinienem zostawić bez zmian wszystko, aż wykonam 5x10 powtórzeń, a może podnieść ciężary w pierwszych 4 seriach załóżmy o 5kg, a w ostatniej zostawić, bo wtedy wykonanie nawet tych 8 będzie progresją, bo przecież we wcześniejszych 4 seriach podniosłem więcej niż na poprzednim treningu?

2. to samo pytanie ale na przykładzie ćwiczenia, w którym jestem słaby : wyciskanie żołnierskie
1s - 20, 2s-25, 3s-25, 4s-25, 5s-30 , serie 1-4 po 10 powt. w 5 serii 8 powt.
w trzech seriach ten sam ciężar bo nie ma gdzie progresować, a zaczynać od np. 15 kg żeby progresować to też mija się z celem.
Jak to zaplanować na następnym treningu?

3. Z racji tego, że w części ćwiczeń mam właśnie problem z progresowaniem (bo jestem póki co słaby) widziałem system typu piramidka. Podam przykład:
1s - 40kg 12 powt.
2s - 50kg 10 powt.
3s - 60kg 8 powt.
4s - 50kg 10 powt.
5s - 40kg 12 powt.

Pytam z ciekawości, czy to jest system dla bardziej zaawansowanych czy też stosuje się go kiedy ma się inne cele niż ja w tej chwili.

Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6532 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
1- dołóż po 2,5kg do wszystkich serii i powinno pójść bez problemu

2- skoro Twój ciężar roboczy jest ok 30kg to daj od 15kg i choćbyś miał dokładać co serie 2,5kg to ciężar musi wzrastać mija się z celem powtarzanie ciężar


3 nie zaprzątaj sobie głowy na razie innymi rodzajami progresji bo są zupełnie zbędne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
Dzięki za pomoc.
co do 1. no nie wiem czy to takie proste, jeśli w ciągu 2 tygodni dany trening wykonuję 3 razy i progres zawsze byłby min. 2,5kg to np. w wyciskaniu na klatę (na dzień dzisiejszy roboczy 50kg) miesięcznie bym musiał dołożyć 15 kg. To nierealne. Dlatego chodziło mi co robić, gdy w 5 serii dojdę do ciężaru na chwilę obecnego trochę za dużego (np. na 6 powtórzeń). Co robić na następnym treningu, cofać się, podnosić ciężary we wcześniejszych seriach czy jeszcze inna metoda.

co do 2. naprawdę nie zawsze jest to możliwe. na sztangielkach jeszcze tak. ale np wyciskanie robię na dużym gryfie, a sam wiadomo waży 20kg :) więc muszę zacząć od 20 i z progresją zmieścić się do 30kg. Od dziś będzie mi łatwiej, bo mam własne obciążenia 1,25kg. Ale pytałem ogólnie o zasadę w takim przypadku.

p.s wieczorem wrzucę treningi w DT, byłbym wdzięczny gdybyś gdzieś tam miał ten DT w pamięci :)

Stokrotne dzięki.

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-06-12 14:56:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6532 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
Powiem Ci, że do dziennika nie obiecuję, że wpadne bo nie ogarniam czasowo

A co do wyciskania żołnierskiego to skacz po 2,5kg jak będziesz mieć takie krążki i będzie lepiej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
Hej, znowu ja

Dziś udało mi się nakręcić filmik z przysiadów. Wprawdzie jakość słaba, kąt też, no i ręcznik, który trochę zasłonił, ale może da się z tego coś wywnioskować. Wg mnie jest lepiej.




Ruch zaczynam od wypięcia tyłka do tyłu i dopiero wtedy zaczynam ruch w dół. Pozycja trochę bardziej pochyła nić przy "kucaniu", oraz większe napięcie w dole pleców, ale robiło mi się przysiady dość dobrze i byłem dziś zadowolony.
DT uaktualniłem więc rion10 w wolnej chwili rzuć okiem.
Aha, czemu wspomniałeś, żebym nie robił póki co aerobów? Nie warto by było choć te 20 min po siłowym, dla szybszego spalenia tłuszczu ?

Każdą uwagę przyjmę z podziękowaniem.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-06-12 22:39:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6532 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
Dopiero dziś zajrzałem do powiadomek bo rzadko tam zaglądam a powiadomki brak

Jest zdecydowanie lepiej z tym przysiadem, faktycznie ujęcie niezbyt korzystne ale widać, że pozycja techniczna jest zdecydowanie lepsza i wygląda to lepiej.

Co do aerobów po co je wprowadzać skoro Ty dopiero zaczynasz dźwiganie ciężarów to już dla organizmu jest mega wysiłek, który sporo kalorii spali do tego odpowiednia dieta i będzie elegancko

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
Dzięki Rion. Ulżyło mi, że nie tylko ja widzę poprawę w technice przysiadów.
Co do aerobów to pomyślałem o nich, gdyż moja wydolność na treningu poprawiła się. Być może pierwszy tydzień treningów był dla mnie mega ciężki ze względu na wcześniejszą kilkudniową przymusową dietę kleikową.
Teraz po wykonaniu treningu (1h15min-1h20min) mam zapas sił aby spokojnie pojeździć na rowerku 20-30 min w zakresie tętna 150.
Czy to coś zmienia czy dalej bez aerobów?
Aha, co do progresji. Jutro w DT wrzucę kolejne dane z treningów, gdybyś znalazł chwilę się temu przyjrzeć będę wdzięczny.
Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
RION10 mam prośbę, zerknij w wolnej chwili do mojego Dziennika, na trening z dnia dzisiejszego a więc 26.06.2014r. i zobacz problem który opisałem pod tabelą (zaznaczony na czerwono), dotyczy martwego ciągu i bólu głowy.
Będę wdzięczny

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-06-26 22:37:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening core + masa

Następny temat

Trening na siłowni+basen+coś ba brzuch

WHEY premium