SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - przyrost sily, do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 276
Witam! Chciałbym abyście rzucili okiem na mój plan. Wszelkie porady, wskazówki mile widziane. Trening 3 x w tygodniu(co 2 dni), przerwy między seriami 120-180 sekund. Ciężar to około 70%MC przy 8 powtórzeniach, 75%MC/6 powt., 80%MC/4 powt. i 90~% przy 2 powtórzeniach.

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga :
85kg

Wzrost : 180

Cel treningowy : Przyrost siły

Staż treningowy na siłowni :
14 miesięcy

Uprawiane inne sporty :
Siatkówka

Dostęp do sprzętu : Profesjonalny sprzęt - w pełni wyposażona siłownia

Dieta : Dieta węglowodanowa - 20 WW/ dobę.

Przeciwwskazania medyczne : Przeciwwskazania? Jestem diabetykiem.

Zażywane suplementy : Brak

Przez ostatnie kilka miesięcy robiłem rzeźbę, postanowiłem zmienić plan na ten z przyrostem siły. Przede wszystkim zależy mi na przyroście siły przy wyciskaniu sztangi(aktualnie 105kg), ale nie traktuję tego priorytetowo. Oto moja propozycja planu, tak jak napisałem wyżej oczekuję porad i wskazówek, bo pomimo jakiejś tam wiedzy, człowiek przez całe życie uczy się :) Piszcie co o tym sądzicie.

Poniedziałek
Klatka piersiowa:
wyciskanie sztangi leżąc 8/6/4/2
wyciskanie hantel skos 8/8/6/6
rozpiętki na ławce 4 x 10
Triceps:
wyciskanie sztangi leżąc - wąski chwyt 8/8/6/6
wyciskanie francuskie stojąc 8/8/6/6

Środa
Plecy
podciąganie podchwytem 4 x 8
wiosłowanie sztangą 8/8/6/6
ściąganie drążka nachwytem 4 x 10
Barki:
wyciskanie sztangi stojąc 8/6/4/2
podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 8/8/6/6
unoszenie sztangielek w bok 4 x 10

Piątek
Klatka piersiowa:
wyciskanie sztangi leżąc 8/6/4/2
wyciskanie hantel skos 8/8/6/6
przenoszenie sztangielki nad tułowiem 4 x 10
Biceps:
uginanie ramion ze sztangą stojąc 8/8/6/6
uginanie ramion z hantlami siedząc 4 x 8

Z góry dziękuję za pomoc!

Zmieniony przez - fafgo w dniu 2009-07-26 01:25:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2961
plan jest ok tylko dodaj przedramie.
rozumiem ze nog nie cwiczysz ze wzgledu na siatke? cos o tym wiem, ale i tak pewnie ci napisza ze masz trzaskac przysiady itd. xD zrob chociaz lzejszy trening nog ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 276
Nogi traktuję jako partię "dodatkową", tak jak brzuch z tym, że nogi robię 1 x w tygodniu, a brzuch po każdym treningu(3 x w tyg.). Zazwyczaj suwnica + siodełko.

Przy okazji mam pytanie czy może jest jakiś diabetyk, który stosował kreatynę i czy zauważył skutki uboczne(np wzrost glikemii)?


Zmieniony przez - fafgo w dniu 2009-07-26 15:43:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 276
bump
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
klatka przeladowana. nie potrzbenie dwa razy w tygodniu.

trening silowy nog jest to podstawa a nie dodatek.

jesli chodzi o sile to poczytaj: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=2284 

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 276
@eeroo
KLATKA PIERSIOWA - reguła ta sama co w przypadku nóg - trenujemy klatkę przynajmniej 2x w tygodniu. W wielu planach klatka jest nawet 3 x w tygodniu. I znowu proszę nie pomylić się z doborem serii i ćwiczeń.

Przeglądałem już wcześniej ten artykuł.Myślę, że powinienem zmniejszyć ilość serii, prawda?

0. Czy bez treningu nóg będziesz silny? Inne kwestie związane z nogami [ AKTUALIZACJA : 2009.06.08 ]

Tak,ale ... CZĘŚCIOWO: możesz wypracować siłę górnej części ciała - ale kończyny dolne pozostaną słabym ogniwem. Z punktu widzenia fizjologii treningu nogi stanowią bardzo ważny element stymulujący wzrost całego ciała m.in. wyrzut hormonów DUŻA PARTIA MIĘŚNIOWA = DUŻY WYRZUT HORMONÓW ANABOLICZNYCH


To a propos nóg, przekonujące. Uwzględnię je.


Zmieniony przez - fafgo w dniu 2009-07-27 14:13:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa?Rzezba

Następny temat

Plan do oceny !:)

WHEY premium