SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treingowy - do oceny lub poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 334

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

ok. 55 kg

Wzrost

ok. 174 cm

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

Czasami basen, jazda na rowerze

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztangielki

Dieta

3300 kcal / 125B / 110T / 450W

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Gainer (100-150g dziennie), białko (20-30g dziennie)

Ostatnio przerabiany plan

.

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam 16 lat, prosiłbym o opinię dot. mojego treningu w domu (jestem początkującym), zależy mi na budowie masy mięśniowej. Dietę mam ułożoną, sprawdzoną. Ważę około 55 kg, ~ 174 cm wzrostu. Stworzyłem plan treningowy delikatnie zmieniając plan FBW (dla początkujących w domu) . Do dyspozycji mam jedynie sztangielki. Dziennie spożywam 3000 - 3400 kcal. Staram się trenować 3-4 razy w tygodniu, co drugi dzień. Jeśli mam zakwasy w danym dniu (najgorzej jest w u mnie na udach) to omijam daną partię mięśniową lub trening wykonuje gdy zakwasy miną.

0. Rozgrzewka:

1. Klatka piersiowa i triceps:
- Pompki damskie 2 x max (2 serie po max powtórzeń)
- Pompki klasyczne 2 x max (2 serie po max powtórzeń)

2. Barki:
- Unoszenie hantli w bok 2 x max (2 serie po max powtórzeń)

3. Plecy
- Martwy ciąg z hantlami 2 x 10

4. Nogi
- Wykroki 2 x max (2 serie po max powtórzeń)
- Przysiady 2 x max (2 serie po max powtórzeń)

5. Bicepsy
- Uginanie przedramienia w oparciu na kolano (z hantlami) 2 x 12

6. Brzuch
- Rosyjski Twist
- Unoszenie nóg nad ziemię
- Brzuszki 3 x max (2 serie po max powtórzeń)
- Plank




Zmieniony przez - norbert604 w dniu 2020-01-26 15:00:43

Zmieniony przez - norbert604 w dniu 2020-01-26 15:04:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
A jakim sprzętem dysponujesz do treningu w domu?
Jak już chcesz trenować to poukładaj sobie plan treningowy tak aby wykonywać ćwiczenia od najtrudniejszych i największych partii.
Jak dysponujesz hantlami z ciężarem regulowanym to stosuj jakąś progresję w obciążeniach bo nie ma konieczności robienia wszystkich serii na maks powtórzeń tylko wprowadź ich określoną ilość i progresję ciężaru.
Też zbyt dużo nie katuj brzucha po jednym ćwiczeniu na koniec każdego treningu powinno w zupełności wystarczyć.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak pisałem - aktualnie do dyspozycji mam hantle z regulowanym ciężarem. Z brzuchem na pewno masz rację, powinienem ograniczyć ćwiczenia, postaram się wykonywać je naprzemiennie (np. 1 dnia tylko brzuszki i plank, a na nastepnym treningu twist i unoszenie nóg, tak aby nie katować brzucha). Plan ułożyłem inspirując się tym planem: https://****************/trening/artykuly/6455-trening-fbw-full-body-workout-przykladowy-plan-treningowy.html i dodając do niego ćwiczenia na brzuch, nie do końca wiem jednak w jakiej kolejności wykonywać ćwiczenia , jeśli brzuch dam na pozycję 4, zamiast nóg to będzie okej? Staram się wykonywać max powtórzeń w ćwiczeniach, które nie wymagają obciążenia np. pompek, mam jeszcze pytanie, czy jesli robię 2 serie po x powótrzeń, to powinienem wykonywać tyle samo powórzeń w seriach? Gdyż najczęściej zrobię np. w jednej serii 8 pompek, a w następnej dam radę maksymalnie 5, może warto wykonywać tyle powórzeń aby starczyło mi siły na tyle samo w obu seriach? np.6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Jeśli masz trening w formule fbw czyli całego ciała na każdym treningu to wówczas układaj ćwiczenia od tych najtrudniejszych do tych teoretycznie najłatwiejszych czyli zacząłbym trening od ćwiczeń na grzbiet i nogi, później klatka piersiowa, barki, ramiona, brzuch.
Z tymi ćwiczeniami bez dodatkowego ciężaru to jeśli robisz sporo powtórzeń to trzeba je jakoś utrudniać żeby stanowiły jakieś wyzwanie np zwolnić tempo wykonania ćwiczenia.
A jak masz ćwiczenia z ciężarem to wówczas starasz się utrzymać progres.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena przysiadu

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium