SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan odchudzania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 126
Witam

Prosiłbym o ocenę planu zrzucenie 10kg.

Ankieta :

Waga : 92
Wzrost : 176

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 30%
Aktywność w ciągu dnia : praca przy komputerze ~10h
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : pon HIIT, wt siłownia, środa HITT, czwartek przerwa, piątek HIIT, sobota siłownia, niedziela przerwa
Odżywianie : dieta poniżej, pewnie bez jednego "oszukanego" posiłku w tygodniu się nie obędzie.
Cel : 10kg w dół,
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : zdrowy
Stosowane wcześniej diety : raczej śmieciowa

Dietka :

Byłbym wdzięczny za ewentualne wprowadzenie poprawek, i informacje czy taki plan powinien pomóc czy mam go całkowicie zmienić. Z góry dzięki

Zmieniony przez - to_ja w dniu 2013-04-01 23:08:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 150829
chleb tostowy, szynka, kabanosy - odpuść. W diecie brakuje wit D i kwasów omega 3 (ryby), wiecej mogłoby być wapnia, wit E, A. Białka w diecie jest sporo, odżywka zbędna.

rozpisz trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzięki za szybką odpowiedź

Co do treningu :

Poniedziałek HIIT - bieganie 15 minut 4 min rozgrzewka 60s trucht/15s sprint * 5, 4 min cooldown. Z czasem jak się ogarnę chcę zmniejszać truch w stosunku do sprintu

Wtorek Siłownia - myślałem o FBW, szczerze mówiąc nigdy nie trenowałem na siłowni więc tu albo poproszę kogoś żeby pomógł mi z FBW, ale podejdę do trenera żeby coś ułożył. Ogólnie siłownia ma służyć do zbudowania zalążków mięśnie a nie redukcji.

środa HITT

czwartek Przerwa

Piątek - HITT

sobota - siłowania.

niedziela - przerwa

W diecie
wyminie kurczaka w sałatce na łososia, dodam sok warzywny do drugiego śniadania i jogurt naturalny, do kolacji zamiast kabanosów będą jakieś warzywa, marchewka, pomidor.

Poprawiona dieta :

Zmieniony przez - to_ja w dniu 2013-04-02 00:04:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 238 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4913
Nie można się ustosunkować do ilości kalorii oraz BTW jakich dostarczasz. Nie wiemy, czy jest ona odpowiednia, ponieważ nie obliczyłeś swojego zapotrzebowania.

Jeśli zaś chodzi o skład posiłków - wygląda to w porządku.

Co do FBW - https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html . Tutaj znajdziesz wszystko, co niezbędne. Na podstawie tematów o Full Body Workout ułóż sobie plan na te dwa dni. Gdybyś chciał, aby ktoś je ocenił, zawsze możesz założyć temat, podobnie jak i w tym dziale :). Pozdrawiam .

Zmieniony przez - Wrukos w dniu 2013-04-02 09:36:36

Zmieniony przez - Wrukos w dniu 2013-04-02 09:37:00

"Zrób jednego dnia to, czego nikomu się nie chce,
a drugiego dnia będziesz mieć to, czego chcą wszyscy.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzięki za pomoc,

Moje zapotrzebowanie to ~2800 cal, przy założenieniu że będę ćwiczył jak w rozpisce. Nie wiem czy deficyt kalorii nie jest trochę za duży.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 238 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4913
Na początek zaleca się deficyt w wysokości ~500 kcal, ale ja też na początku obciąłem więcej i do dzisiaj jest ze mną wszystko dobrze ;>.

"Zrób jednego dnia to, czego nikomu się nie chce,
a drugiego dnia będziesz mieć to, czego chcą wszyscy.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No to zostawiam tak jak jest. Dzięki jeszcze raz za pomoc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olej lniany - pytania

Następny temat

Przy tej budowie ciała lepiej zredukować czy dalej ćwiczyć na masę? zdj.

kizzers krem