SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na masę do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 645

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

23

Waga

74

Wzrost

177

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

Zerowy, ćwiczę od kilku tygodni

Uprawiane inne sporty

Nic na stałe

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztangielki, sztanga, ławka prosta/skośna, drążek rozporowy

Dieta

Dosyć luźna, ale jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

Brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie znam, poznam jak dokupię więcej obciążeń
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
Witam,
Chciałem prosić o ocenę mojego planu treningowego na masę. Za ćwiczenia wziąłem się dopiero kilka tygodni temu. Z siłownią nie miałem do czynienia nigdy, inne sporty odpuściłem ponad dwa lata temu ze względów zdrowotnych, ale dostałem ostatnio "zielone światło" od lekarza i chcę coś ze sobą zrobić.
Poczytałem trochę w necie, także na tym forum, ale wiele opinii jest po prostu ze sobą sprzecznych i nie wiem, czy system, którym ćwiczę jest w ogóle sensowny. Głównie zastanawia mnie, czy przy treningu na masę nie powinienem robić większej ilości serii każdego ćwiczenia, czy zwiększyć ilość serii nieco później (na razie zwiększyłem z 3 na 4 serie przy mniejszych grupach mięśniowych).
Codziennie dodatkowo robię a6w (sporo osób uważa, że jest bez sensu, ale już kiedyś robiłem i efekty mi się podobały), a w dni nietreningowe areoby: basen lub rower, rower czasami też w dni treningów. Jako rozgrzewka przeważnie bieg, pompki i pajacyki.
Jeśli idzie o dietę, to staram się jeść odpowiednią ilość białek, węgli, tłuszczu, itd., ale bez fanatyzmu i ścisłego liczenia kalorii.
Z góry dzięki za każdą odpowiedź i wszelkie rady

DZIEŃ 1: KLATA + TRICEPS
1.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
2.Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
3.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej, głową w górę - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.

1.Wyciskanie francuskie sztangielki, siedząc - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
2.Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
3.Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.

DZIEŃ DRUGI: PLECY + BICEPS

1.Szrugsy - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
2.Pociąganie na drążku w podchwycie - 3 serie: 12, 10, 8 powt.
3.Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.

1.Uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc, z supinacją - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
2.Uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc, chwytem młotkowym - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
3.Uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc w podporze o kolano - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.

DZIEŃ 3: WOLNE

DZIEŃ 4: MIĘSNIE UD + ŁYDKI (uda ogólnie chcę oszdzędzić i nie robić na nie większej ilości serii, nawet z czasem, bo i tak mam nieproporcjonalnie rozrośnięte od roweru, ale nie jestem pewien, czy dobrze robię)

1.Hack przysiady - 3 serie: 12, 10, 8 powt.
2.Syzyfki - 3 serie: 12, 10, 8 powt.
3.Przysiady wykroczne ze sztangielkami - 3 serie: 12, 10, 8 powt.

1.Odwrotne wspięcia ze sztangielkami - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
2.Wspięcia na palce ze sztangielkami - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
3.Wspięcia na palce siedząc - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.

DZIEŃ 5: BARKI + PRZEDRAMIONA

1.Arnoldki - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
2.Unoszenie sztangielek bokiem w górę - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
3.Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.

1.Uginanie nadgarstków podchwytem - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.
2.Uginanie nadgarstków nachwytem - 4 serie: 15, 12, 10, 8 powt.

DZIEŃ 6: WOLNE
DZIEŃ 7: WOLNE
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiem tak, aby nabrać masy trzeba mieć dodatni bilans czyli jeść więcej kalorii niż spalasz. Na duże partie przyjęło się, że 12-16 serii a na małe 9-12. Jak dla mnie trochę za mało na plecy. Dołóż martwy. Ja bym nóg nie oszczędzał. :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ma zasad. Nie wierz w takie typu rzeczy. Mit 4
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

Skoro zaczynasz podróż z siłownią, przeczytaj podwieszony temat Roniego.
Pierwszy rok treningów na siłowni.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-08-25 07:40:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
Akylios - dzięki. Dorzucę coś na plecy, ale z martwym się wstrzymam, póki nie dokupię więcej obciążeń. Robiłem więcej serii podciągów w różnych konfiguracjach, ale uznałem, że trochę tego za dużo i nie bardzo mam pomysł, co mógłbym tu jeszcze dać

dudee - czytałem oba te tematy, ale właśnie przez to, że opinie są wszędzie podzielone, to wolałem wrzucić plan do oceny. Rozumiem, że serii więcej nie dorzucać, tylko z czasem ciężar. Temat numer dwa do mnie nie przemawia, zwłaszcza, że same opinie pod artykułem też są podzielone. Od dwóch lat nie miałem praktycznie styczności ze sportem, z siłownią nigdy, ale zanim mi się zdrowie spieprzyło, to byłem raczej usportowiony. Nie mam problemu z poprawnym podciąganiem na drążku, a odnoszę wrażenie, że przynajmniej pierwsze punkty artykułu są skierowane do osób, które w ogóle nie miały styczności ze sportem. Resztę ćwiczeń staram się najpierw porobić po kilka, kilkanaście razy, żeby wykonać je poprawnie technicznie. Uprawiałem sport wymagający dużego nakładu pracy nad techniką, więc nie jest mi to tak całkiem obce (a przynajmniej mam taką nadzieję .
Nawet bym zaryzykował ćwiczenie w takim układzie, ale skoro już od kiklu tygodni jadę tym systemem, to cofanie się chyba nie ma już teraz sensu (?)

Poza tym poza masą zależy mi też na ogólnej poprawie siły i kondycji... Bo nie ma co ukrywać, po tych dwóch latach dobrze nie jest :-/

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Zmieniony przez - Borsuk90 w dniu 2013-08-25 16:03:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem jak tam z tymi seriami, bo przykładowo w moim planie na klatkę wyszło mi 13 serii a na biceps mam 7 serii. I tak mi wyszło i tak mi pasuje. Na nogi wyszło mi 16 serii i na plecy tak samo. Nie układałem nigdy tak by dokładnie tak było zawsze mniej wiecej tak mi wyszło i tak mi się sprawdza najlepiej. Podałem tak jak dla początkującego żeby miał punkt wyjścia. A potem sobie dopracuje pod siebie.

Zmieniony przez - Akylios w dniu 2013-08-25 16:24:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Auriel | Osiągnięcie jak najlepiej uwidocznionych mięśni

Następny temat

Pomoc przy wyborze planu

WHEY premium