SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW oraz kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 7 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1005
Witam
Proszę Was o ocenę mojego planu treningowego.Ćwiczę 3 razy w tygodniu (Pon:Śr:Pt).Nogi dałem na koniec gdyż po nich niepewnie się czuje robiąc barki.Czy zamienić na coś podciąganie gdyż tylko 4 razy się podciągnę ? Czy nie przeszkadzają w zdobywaniu masy krótkie amatorskie sparingi (takie tam oklepywanie worka itd) w Wtorki i Czwartki ok. 1h ?


Klatka:wyciskanie na płaskiej 3s
Plecy: podciąganie nachwytem 3s
Martwy Ciąg 3s
Barki:wyciskanie sprzed głowy 3s
Triceps: pompki tyłem z obciążeniem 3s
Biceps: uginanie ramion ze sztangą 3s
Nogi: przysiad ze sztangą 2s
wykroki ze sztangą 2s
wspięcia na palce ze sztangą 2s


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 75

Wzrost: 189

Cel treningowy: Siła, Masa

Staż treningowy na słowni: 2 tygodnie

Uprawiane inne sporty: piłka nożna i inne ćwiczenia na w-f

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Skompletowałem trochę grata w domu

Dieta: Staram się jeść ok. 6 pełnowartościowych posiłków dziennie

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Skompletowałem trochę grata w domu

mógłbyś napisać coś więcej o sprzęcie ? bo jedynie mogę się domyślać że zamierzasz wyciskać starym telewizorem..
ciężko jest mi cokolwiek napisać na temat ćwiczeń skoro nie wiem co masz do dyspozycji , napiszesz to pomyślimy i kolejność powinna wyglądać tak : nogi>plecy>klatka>barki>triceps>biceps>ew brzuch
ps.nie rozumiem jak możesz czuć się niepewnie na nogach po robieniu barków , napisz coś więcej albo najlepiej udaj się do lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny_:_-t742268.html przeczytaj linki podane przez traktora71
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 7 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1005
Nie mam problemu zrobić nóg przed barkami tylko barki po nogach. Jakoś same mi się uginają no i mogę upuścić sztangę, może te wykroki są niepotrzebne. Do dyspozycji mam ławkę poziomą, drążek,hantle i sztangę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
rób tak:
przysiad 3s
rdl 3s
wl 3s
wiosło 3s
wyciskanie stojąc 3s
drązek 3s
i wystarczy dla Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ja dodoam że takie sparingi sa nie potrzebne jeżeli chcesz nauczyc sie walczyc zapisz sie do klubu, bo jedynie czego sie nauczysz to to złych nawyków, plan który ci podał novy jest jak najbardziej ok dla ciebie .

jak masz pytania to pytaj??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 7 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1005
Dzięki chłopaki za pomoc. Ostatnie pytanie: czy to prawda, że od pełnych przysiadów wraz z udami rośnie dupa i nie należy ich wykonywać do końca tylko do 3/4 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
przy siadach pracuja mięśnie pośladkowe
ale znajomy robi do kąta 90stopni i pupa nie rosnie

Zmieniony przez - novy35 w dniu 2011-06-08 14:41:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
CinekPaco

"Dzięki chłopaki za pomoc. Ostatnie pytanie: czy to prawda, że od pełnych przysiadów wraz z udami rośnie dupa i nie należy ich wykonywać do końca tylko do 3/4 ?"

"przy siadach pracuja mięśnie pośladkowe
ale znajomy robi do kąta 90stopni i pupa nie rosnie "


ludzie! nie zalamujcie mnie,please.....

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
a co nie pracują gdzie spojrzysz na atlas i na opis ćwiczeń jest ze mięsnień posladkowy to np: stabilizator/pomocnicze. a z tym kątem to mi kolega powiedział bo ja robie pełne.

no ale dobra nie chce się tu kłócić itd


Zmieniony przez - novy35 w dniu 2011-06-08 15:33:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki, sprawy organizacyjne.

Następny temat

Trzy pytania.

WHEY premium