SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan ćwiczeń (drążek + hantle)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 113
Witam!
Mam do dyspozycji drążek i hantle 2x20kg.
Dopiero zaczynam ćwiczyć więc chce zaczerpnąć rad specjalistów :D
Chciałbym trenować w środę piątek i niedziele, chyba że trzeba częściej ;/ jednak zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Nie mam żadnego stażu. Nie wiem jak połączyć poszczególne ćwiczenia i jak ćwiczyć. Nie chcę nabrać nie wiadomo jakich rozmiarów -tylko troszkę :) Nogi mam umięśnione i masywne od jazdy na rowerze po górzystym terenie i do nich chciałbym ćwiczenia które pozwolą mi je troszkę wyrzeźbić. Ćwiczenia które dla siebie przewidziałem to pompki (tylko nie wiem jakie, czy z obciążeniem czy bez), podciąganie na drążku nachwytem i podchwytem, podciąganie nóg wisząc na drążku, uginanie ramion z hantlami, "syzyfki" z obciążeniem. Prosiłbym o napisanie planu z tymi ćwiczeniami bądź może jakimiś innymi, liczba powtórzeń i serii ( tak mniej więcej) ja sobie później sam dopasuje do swoich potrzeb gdy nie będę dawał rady :D Jeśli to istotne to: mam 18 lat 181cm wzrostu i ważę 76kg. I nie wiem też jak dostosować obciążenie. Szukałem w innych tematach ale zawsze się znajdzie coś co mi nie pasuje np inny sprzęt lub inny cel ćwiczeń.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html
Może zacznij od hantli 5kg. Po zaleceniach w tym artykule możesz zamienić ćwiczenia na trudniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1513
Hantle 20 kg to wez moze sobie na nogi lub za sztanke - wyciskanie hantli w lezeniu. a z mniejszym obciazeniem na inne partie ;) Bicek triceps

Siłownia jest Bogiem,
Trening nałogiem,
Rzeźba zabawą a
Masa podstawą.

Co prawda to racja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1513
sztange *

Siłownia jest Bogiem,
Trening nałogiem,
Rzeźba zabawą a
Masa podstawą.

Co prawda to racja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Pompki będą lepszym rozwiązaniem niż wyciskanie, jak dojdzie do pompek na poręczach wtedy będzie dodawał obciążenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 113
Ułożyłem sobie takie plany, który z nich jest najlepszy? Lub co w nich zmienić?

1.
poniedz podciaganie + uginanie ramion 4*10 mlotkowy 3*10naturalnie

wtorek przerwa

Środa pompki + podciąganie nóg wisząc

czwartek podciaganie + uginanie ramion 4*10mlotkowy 3*10z obrotem
+ syzyfki + przysiady z obciążeniem

piatek pompki + podciąganie nóg wisząc

sobota podciaganie + syzyfki + przysiady z obciążeniem

niedziela pompki + podciąganie nóg wisząc



2.
pn podciaganie + pompki + uginanie ramion 4*10 mlotkowy 3*10naturalnie + rozpiętki

wt przysiady z obciążeniem + uginanie nóg wisząc + brzuszki + syzyfki

sr przerwa

cz podciaganie + pompki + uginanie nóg wisząc

pt przerwa

sb podciąganie + pompki + uginanie ramion 4*10mlotkowy 3*10z obrotem
+ uginanie nóg wisząc + rozpiętki

nd przerwa



3.
pn pompki z obciążeniem na taboretach 4x10 + rozpiętki 3x10 + podciąganie nób wisząc
sr podciąganie na drążku + uginanie ramion 4*10 mlotkowy
pt przysiady z obciążeniem + syzyfki + podciąganie nóg wisząc

Trzeci plan różni się od dwóch pierwszych chyba znacząco. Nie wiem czy te plany w ogóle są dobrze ułożone. W trzecim planie cos mi się wydaje że mógłbym dać z siebie więcej bo te poszczególne dni to max 15 min treningu... (tak pamiętam o rozgrzewce i rozciąganiu po treningu ale tego nie wliczam w ten czas)





Zmieniony przez - panpierniczek w dniu 2012-11-28 23:32:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1513
Wydaje mi sie ze 2 taki w miare ;) Ale zmien mlotkowy na zwykle uginanie lub zastap to podciaganiem z podchwytem (wiecej partii miesni pracuje ;] )

Siłownia jest Bogiem,
Trening nałogiem,
Rzeźba zabawą a
Masa podstawą.

Co prawda to racja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3253
Może zacznij od tego planu co podal MojeImie bo nie wiem dlaczego tak dzielisz trening, 2 cwiczeni na trening albo 3.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny bez nóg

Następny temat

Trening pompek

WHEY premium