SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy split zaproponowany na siłowni - poprawny?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Maciaszczy

Powiem tak wiosłowanie po przysiadzie nie koniecznie jest dobrym rozwiazaniem ze wzgledu na prostownik grzebietu .

Wyciskanie sztangi za głowy za karku jest kontuzjogenne a kontuzje nam nie po drodze .

biceps i triceps na jednej sesji jeszcze w 1 zestawie nie jest dobrym wyjściem (szkoda pradu) to małe partie i ławto je przetrenowac , a pracuja cięzko w ćwiczeniach wielostawowych gdzie podnosza duże cięzary.

zerknij sobie tutaj

https://www.sfd.pl/Pomoc_w_nowym_planie._Od_razu_podalem_info_o_mnie_przydatne_w_doborze_planu-t822354-s2.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3024
Tomasz,

coby potwierdzić:

przysiad ze sztangą
romuński martwy ciąg
wiosłowanie sztangi w opadzie (podchwyt/nachwyt?)
pompki na poręczach (to na tricepsa?)
wycisk żołnierski (czyli sprzed głowy na stojąco?)

2robić 15-10-5 czy 4 serie po 12 przez cały czas lepiej (trening 3x w tygodniu)?

Zmieniony przez - Maciaszczy w dniu 2012-01-05 13:58:40

Zmieniony przez - Maciaszczy w dniu 2012-01-05 14:02:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Maciaszczy

coś ci chyba wcieło

przysiad
RDL
porecze - to na klate i na triceps i jeszcze kilka pośrednich parti
wioslowanie- nadchwyt
wycisk żołnierski TAK
drazek

3 x w tygodniu

zakres powtórzeń 10-12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3024
Faktycznie, drążek mi się nie przekleił. Łap sogacza za pomoc. :)

Czas teraz na tutoriale z atlasu i youtube'a, bo RDL ani poręczy jeszcze nie robiłem. Z tego co kojarzę, na poręczach akcentuje się różne grupy w zależności od ułożenia ciała. Na czym tu się skoncentrować?

Zmieniony przez - Maciaszczy w dniu 2012-01-05 14:09:17

Zmieniony przez - Maciaszczy w dniu 2012-01-05 14:12:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Maciaszczy

Na klatce , TECHNIKA w wielu przypadkach własnie porecze o wiele lepiej sie sprawdzaja w rozbudowie klaty niz wyciskanie dlatego polecam wielu początkujacym sportowcom .

pozdrawiam

ps: w trakcie treningu jesli nie bedziesz czego rozumiał , lub ci nie bedzie wychodziło pisz w tym temacie w miare mozliwosci i wiedzy odpowiem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3024
Dzięki! W pierwszej kolejności to powinienem męczyć trenerów na siłce, tylko trochę głupio, skoro olewam ich plany i robię "po swojemu". ;) Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
spoko maszyny, wyciągi , izolacje to nie zabawki dla osób zaczynających przygodę na siłowni .


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3024
Tomasz1405
spoko maszyny, wyciągi , izolacje to nie zabawki dla osób zaczynających przygodę na siłowni .


pozdrawiam


Tomasz,

Na papierze te FBW bardzo ładnie wygląda, ale jest problem z wykonaniem. Nigdy nie byłem specjalnie silny, ale ćwiczę już prawie 4 miesiące, więc chyba nie powinienem mieć problemu z treningiem dla początkujących.

przysiad - z obciążeniem do 40kg nie ma problemów z techniką, jest ok
RDL - ćwiczę z max 30kg, żeby nauczyć się poprawnie wykonywać, jest ok
porecze - w pierwszej serii max 10 razy, potem do 7-8 mam problem dobić. Czy jest sens robić to ćwiczenie z małą liczbą powtórzeń czy na razie zmienić na coś łatwiejszego? (na ławce poziomej wyciskam 40kg przy 10 powt.)
wioslowanie - jest ok, max 25kg póki co.
wycisk żołnierski - daje radę, ale tylko na samej sztandze - przy ostatnich seriach 10 razy tylko dam radę. Tak zostawić?
drazek - i tu jest masakra. Maksymalnie zrobię 8 podciągnięć w pierwszej serii i to nie do końca raczej, później klapa. Zmieniłem to na razie na przyciągania drązka podchwytem na maszynie, żeby pośmiewiska z siebie nie robić. :(

Wiadomo, że trzeba nabrać siły. Tylko czy jest sens robić mało powtórzeń z wątpliwą techniką (poręcze i drążek), czy na razie powymieniać te trudniejsze ćwiczenia. Jeśli tak to na co?

Zmieniony przez - Maciaszczy w dniu 2012-01-12 15:13:52

Zmieniony przez - Maciaszczy w dniu 2012-01-12 15:21:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Nic nie zmieniaj!

Drążek jest 100 x lepszy niż wyciąg.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3024
Odświeżę swój wątek po 2 miesiącach jechania FBW - jednym zestawem. Jechałem 3x w tygodniu, zdarzało sie czasami, że tylko dwa.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony - poprawiła się cała sylwetka - szczególnie nogi!

Czas na dwa zestawy. Prośba o potwierdzenie naszych ekspertów (Tomek, Traktor czy ktoś inny, kto ma ochotę i czuje się kompetentny):

A.
przysiad
wyciskanie (klatki w poziomie?)
wioslowanie
wycisk żołnierski
uginanie ramion z sztanga stojac

B.
MC
wyciskanie skos hantle (głową w dół?)
drazek
wyciskanie hantli (poziomo?)
porecze.

Zmieniony przez - Maciaszczy w dniu 2012-03-06 14:10:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę dla początkujacego

Następny temat

Początek treningu, proszę o pomoc (niedoświadczony)

WHEY premium