SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy sparing:(

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 418
Witam trenuje boks od okolo 3 miesiecy z mala przerwa:P,dzisiaj w klubie mialem swoj pierwszy sparing z niewiele mlodszym ode mnie kolesiem ktory trenuje jakis rok,waga i wzrost podobna do mojej.I generalnie nie poszlo mi za dobrze:(.Nie wiem jak to wytlumaczyc ale nie mialem w ogole pomyslu na rozpoczecie jakies akcji tylko ciagle walilem ten lewy prosty co niewiele dawalo(trafilem moze kolesia ze 3 razy i to niezbyt mocno) a sam zgarnalem duzo ciosow i co najabrdziej mnie wkurza ze mam taki odruch ze jak dostaje duzo po gebie to sie tak odwracam i daje glowe w doł i co chwile trzeba bylo walke przerywac..:( jednym slowem lipa straszliwa ,kompletnie dalem ciala.Nie wiem czemu sie uzalam na tym forum ale moze macie jakies cenne wskazowki dla mnie albo opiszecie swoje wrazenia i doswiadczenia ze sparingow ?? Pozdrawiam wszystkich fighterow:) i dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
Fajne kombinacje to takie, które atakują wiele stref np. lewy prosty na głowę/prawy na korpus/ lewy sierp na głowę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 135 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21532
po zaledwie 3 miechach treningu to nie dziw sie ze dostales, jakby to bylo takie proste to kazdy zacisnalby zeby i zmusilby sie do pojscia do klubu na ten krotki czas z mysla ze stanie sie untouchablem i ulicznym zabijaka // pewnie nie miales jeszcze zbic, rotacji tulowiem, blokow, odskokow itd ... , wiec jak miales sie bronic przed jego ciosami ? a odwracanie sie jest normalna reakcja w czasie sparingu wobec bezradnosci, tez mi sie odwracaja chamy jedne ;p
a tak na marginesie pozdro dla twojego "doswiadczonego" trenera, ze dopuszcza do czegos takiego

Zmieniony przez - Silverado w dniu 2009-04-15 19:45:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 259 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3127
trzymaj gardę i patrz na przeciwnika, wbij sobie do łba żeby go nie spuszczać z oczu i nie bądź bierny. Wskazówki to niech ci trener na zajęciach przedstawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89
To że głowę odwracasz to normalne na początek, też tak miałem...
A jak trener chce przerywać walkę jak dostajesz, mów że nie chcesz, pokaż że jesteś twardy, jak koleś jest młodszy to siłę ciosu ma słabszą być może. Staraj się trzymać dystans, popracuj nad kondycją i szybkością ciosu, bądź cały czas w ruchu, ręce wysoko i to najważniejsze, a jak już nie dajesz rady to wywal mu w jajca i powiedz że spanikowałeś, mi raz tak koleś przywalił...
Jeśli chodzi o wskazówki trenera, to mnie to np. wkurza jak się drze z narożnika, ale staraj się brać je do serca ;p

Zmieniony przez - Yakuza1211 w dniu 2009-04-15 20:21:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3140
To ze młodszy wcale nie musi znaczyc ze słabszy, a i walenie w jajca tez raczej sobie daruj. Stosuj się do wskazówek trenera. Z czasem nawyk odwracania sie przejdzie. Twój przeciwnik trenował znacznie dłużej niz ty i z tąd jego przewaga w walce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Walcz jak najczęściej. Byle na macie

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13614
rozpoczynajac treningi powinienes liczyc sie z tym ze odrazu nie zostaniesz mistrzem
wiele razy na sparingach ci jeszcze morde obija
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
Ja co prawda z grapplingu, ale temat mnie zaciekawił...
Pamiętam jak wpadłem tu na forum po jednym z treningów i opisywałem swoje żale, że nie mogę rzucić przeciwnika w ogóle...po 3 miesiącach treningów właśnie.
Technicznych rad nie mam dla Ciebie- ale taką ogólnę owszem- ćwicz, ćwicz, ćwicz. Przyjdzie w końcu ten moment, w którym najpierw zadziałasz a potem już będziesz wiedział, że zrobiłes dobrą akcję. I dla tego momentu właśnie warto się męczyć na początku ćwiczeń sw.
pozdrawiam

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 418
Dzieki chlopaki za wypowiedzi i rady,w pewnym sensie mnie to pocieszylo,ale wiem ze teraz musze zapieprzac na treningach jeszcze wiecej zeby cos osiagnac:),mam nadzieje ze wkrotce sie wyrobie bo po sparingu wczoraj mialem przez chwile moment zwatpienia... Aha macie moze jakies skuteczne kombinacje do przecwiczenia dla mnie?Typu lewy na korpus a pozniej na glowe,tylko cwiczenie tego na slucho a zastosowanie w walce to dwie rozne rzeczy:)ale moze sie ktos jeszcze dopisze,aha jeszcze w kwestii obrony to pewnie zle garde trzymalem ale jakos ciosy tego kolesia bez problemu przez nia przechodzily i prawie caly czas bylem w odwrocie co raczej jest glupota....moze powinienem schodzic do prawej strony? Jeszcze raz dzieki za wypowiedzi i pozdro dla was!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 200 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 843
Nie od razu Rzym zbudowano. Pamietaj, ze trening czyni mistrza. Pewnych nawykow trzeba sie oduczyc inne przysposobic. Na wszystko potrzeba czasu. Nie zalamuj sie. Za kilka miesiecy sytuacja moze sie odwrocic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2045 Wiek 2 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 61220
uniki i ciosy powinieneś dostosować do sytuacji, nikt ci nie powie jak masz walczyć sam musisz wyczuć czy zrobić unik i gdzie uderzyć.
Więc rady gdzie masz schodzić i gdzie uderzać są bez sensu. Trenuj a z czasem sam bedziesz wiedział co masz w danej sytuacji zrobić.

choćbym szedł ciemną doliną, zła sie nie ulęknę - bo sam jestem najgorszym sk%^@$!wysynem w tej dolinie ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szkolenie Combat Close Quarters Life Support - second step

Następny temat

Dawkowanie Carbo raz jeszcze !

WHEY premium