SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy plan FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 407
Wiek: 17,5
Waga: 70kg
Wzrost: 172cm
Cel: Poprawa siły
Staż: 1 miesiąc w 2015 (czyli praktycznie żaden)
Aktywność: Planuje 3x w tyg siłownię, bieganie 3x w tyg, a od lutego rower

Witam. Ułożyłem pierwszy plan treningowy FBW, lecz mam małe pytania.
1. Przez jaki okres czasu mam wykonywać ten plan? Raz piszą, że od 6-8 tyg, a raz, że od 8-12 tyg.
2. Ile ma wynosić ilość serii i powtórzeń? Myślałem nad takim systemem I seria=8 powtórzeń 50% maksymalnego ciężaru; II seria=7 powtórzeń 75% maksymalnego ciężaru; III seria=6 powtórzeń 100% maksymalnego ciężaru.
3. Co sądzicie o takim planie?

Trening FBW ( {/}=lub)

1. Nogi
– Przysiad ze sztangą/ Wykroki ze sztangą

2. Plecy
– Wiosłowanie sztangą/ Fałszywe podciągnięcia nachwytem ( z racji iż ani razu się nie podciągnę)

3. Klatka
– Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej/ Wyciskanie hantli leżąc na ławce poziomej/ Rozpiętki na ławce poziomej

4. Barki
– Wyciskanie żołnierskie sztangi/ Wyciskanie sztangi zza głowy

5. Tricepsy
Francuskie wyciskanie sztangi łamanej/ Prostowanie przedramion ze sztangą łamaną/ Wyciskanie sztangi wąskim chwytem leżąc na ławce poziomej

6. Bicepsy
– Uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc/ Uginanie przedramion z hantlami na przemian

7. Brzuch
– Plank/ Przyciąganie kolan do brzucha w zwisie na drążku
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
1. 6-8 tygodni na rozruch będzie dobrą propozycją choć to nie są sztywne ramy możesz pociągnąć dłużej
2. Nie ciężaru maksymalnego a roboczego bo maksów nie masz a poza tym zostaw sobie zawsze jakieś 1-2 powt w zapasie
3. Plan ok a dlaczego nie wykonujesz martwego ciągu ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 407
rion10

3. Plan ok a dlaczego nie wykonujesz martwego ciągu ?


A z jakiej części ciała coś wyrzucić a dodać martwy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Możesz je robić zamiennie z przysiadami jak masz przysiad to na następnym treningu daj martwy ciąg i rób je zamiennie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa czy redukcja

Następny temat

Trening młodego w garażu

WHEY premium