SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja - kiedy zacząć ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wszystko w porządku takie opdejście się sprawdzi, tylko do pewnego etapu, oczywiście być może się uda, a być może nie - wróżenie z fusów i czas pokaże, ale najczęściej niestety po osiągnięciu pewnego progresu nie ruszysz dalej z dwóch głównych przyczyn, albo może się okazać że generujesz zbyt duży deficyt i głodzisz się przez co organizm będzie się bronić i nie będzie dalej redukować, albo deficyt będzie zbyt nmały (choć po Twoim opisie raczej można wnioskować że będzie to przypadek pierwszy) i nie będziesz w stanie dojść do poziomu jaki sobie zaplanowałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1057
Tylko ze ja nie mam problemow z uczuciem głodu, pojawia się naprawdę rzadko a jak już się pojawi to wystarcza dwie szklanki wody i mam spokój do posiłku następnego. Gdybym nie wiedział ze jem minimalnie mniejsze porcje to bym się pewnie nie zorientował nawet. Wiesz, ciezko jest mi sobie wyobrazić sytuacje w której mój organizm broni się przed rzekomym głodzeniem sie w sytuacji w której ja głodu nie odczuwam, czuje sie najedzony dostatecznie.

Czas pokaże ale gdybym miał sie kierować moimi odczuciami to odnoszę wrażenie se idę w dobrym kierunku oraz ilość kalorii jest odpowiednia.

A ile to iest zbyt duży deficyt kaloryczny ? Jakie są widełki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 71
Kurcze chłopie kawał dobrej roboty. Ładnie redukcja ci poszła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76058 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754978
Skoro twierdzisz, że nie chcesz liczyć kalorii i nie ma na to szans, to nie ma co zastanawiać się na tym, czy osiągniesz dobrej jakości sylwetkę, czy też nie. Jeżeli coś nie wchodzi w grę, to nie zastanawiamy się nad tego sensem. Jeżeli ktoś jest heteroseksualnej orientacji, to nie będzie się zastanawiał jak to jest ją zmienić, skoro to nie wchodzi w grę Nie ma więc co wątpić, tylko działać.

Nie da się niestety określić jaki jest zbyt duży deficyt kaloryczny nie wiedząc ile się spożywa kalorii.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1057
Z racji jakiegoś już doświadczenia (5 miesięcy liczenia kalorii 2 lata temu) jestem w stanie stwierdzić mniej więcej ile kalorii spożywam i jest to w granicach 2600-2900kcal. A moje zero kaloryczne na ten moment to Ok 3400kcal. Czy deficyt w takim przedziale można uznać za akceptowalny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
trochę za duży, na początku będzie ok jak będziesz trzymał się w okolicach zera na sprawdzenie reakcji organizmu oraz cyz się wstrzeliłeś, a później 200-300kcal jak utniesz to w zupełności wystarczy, nie ma co ucinać za szybko - zmniejszyć kcal zawsze zdążysz, ale jak za nisko zaczniesz to tylko sobie wydłużysz ten czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76058 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754978
Na początku redukcji warto wygenerować deficyt kaloryczny około -300. Po to, aby później było jeszcze z czego obcinać. Oczywiście w zależności od okresu redukcji tkanki tłuszczowej jaki sobie ustalamy w cyklu treningowym. Jeżeli ma to być np. mini-cut, to deficyt będzie spory. Redukcja rozłożona w dłuższym okresie nie może od początku generować dużego deficytu. Zanim do niego dojdzie możemy zwiększać aktywność fizyczną, dodając np. HIIT, tabatę czy kompleksy sztangowe.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Tabata__co_to_jest,_jakie_korzyści_przynosi_i_jak_ją_wykonywać_-a835.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1057
A jak radzicie sobie w okresie swiątecznym ? Wiadomo, wyjazdy do rodziny, obiadki, koalcje itd
Ja osobiscie bede przez 3 dni u rodziny i nie ma mowy o gotowaniu dla siebie, bede jadł to co jest na stole, wiec z kaloriami moze byc roznie.
Dac sobie troche luzu w te swieta i po prostu wrocic od poniedzialku do swojego trybu ?
Moze uda mi sie jakis basen wrzucic w sobote zeby troche prepalic tych kalorii.


Zmieniony przez - Wamuch94 w dniu 2022-04-13 21:00:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100293
Święta są raz w roku, no licząc Boże Narodzenie to dwa razy w roku więc jeżeli nie jesteś zawodnikiem i nie jesteś przed zawodami to warto odpuścić,tym bardziej u kogoś w domu. Wiadomo nie ładujemy pod korek tylko najlepiej jak wziąć sobie fitatu i po prostu wpisać oriantacyjnie wartości, dojdziesz do swojej kaloryki i stopujesz, jak masz trochę doświadczenia to nawet fitatu jest niepotrzebne.

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33154 Napisanych postów 23225 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278192
Wyznaje zasadę normlanego podejścia do życia ( na scenę nie wychodze ) na codzień to jest styl życia z dietą 80/20 a w dni takie jak świeta, wesela , imprezy okolicznosciowe nie ma kalorii i nie ma diet tylko jem i piję to co wszyscy dookoła bo formy nie psuje się 2-3 dni i jej się nie naprawi w takim czasie , oczywiście nie polega to na tym ze jest okazaja świąteczna to czlowiek je pod korek . Dieta na codzień jest przyjemna i fajna wiec nie ma też potzreby rzucać się na jedzenie przy byle okazji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mierzenie efektów redukcji

Następny temat

Sylwetka do oceny

WHEY premium