SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Perzeplatanie cwiczen ABAB

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Mam pytanie dotyczace przeplatania cwiczen na dana grupe miesniowa co trening.
Nie chodzi mi tu o przeplatange cwiczen na klatke z cwiczeniami na plecy np.
Chodzi mi o cwiczenia, jakie stosowac?
Czy np. moge przeplatac podciaganie na drazku z przenoszeniem sztangi lub sztangielki, albo wyciskanie na barki z unoszeniami bocznymi.
Czym kierowac sie w doborze cwiczen?
Widomo, ze bez problemow moge stosowac co trening rozne typy wyciskan na klatke ale mam watpliwosci co do np. przeplatania unoszen ze sztanga z unoszeniem ze sztangielkami. Unoszenia ze sztangielkami sa latwiejsze i stosuje w nich mniejsza mase.

Takie cwiczenia chce stosowac:

klatka:
Wyciskanie plasko sztangi
wyciskanie w skosie sztangi

plecy:
podciaganie na drazku
podciaganie sztangi w opadzie
przenoszenie

Barki:
wyciskania sztanga
unoszenie boczne

Biceps:
Unoszenie sztangi
unoszenie sztangielek z supinacja

Triceps:
wyciskanie w waskim
wyciskanie francuskie lezac

Jak polaczyc te cwiczenia? Dodam, ze nie chcialbym stosowac np 2 cwiczen na klatke w jednym dniu bo nie chce mi sie zamieniac ciezaru co chwila. Bardziej chodzi mi o przeplatanie co trening zeby wykozystac wszystkie cwiczenia.

Dodam, ze to moje 4 albo 5 HST nie pamietam juz. Stad chce zroznicowac cwiczenia. Te przenoszenia mi psuja wszystko ale lubie je robic.
Bicepsa bym chyba nie przeplatal tylko przez 15 i 10 robil unoszenia sztangielek a od 5 unoszenia sztangi.
Wogole mozna na najszersze robic tylko przenoszenia?

Pozdrawiam

Zmieniony przez - kilob w dniu 2005-07-15 09:35:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
dzieki za odp. w koncu:)

Przeplatam jednak te 2 plany. Priorytetem jest dla mnie klatka (nic nowego).

Tylko gorne czesci najszerszych chcialbym miec rozwiniete a przenoszenie wlasnie atakuje gorne czesci.
Drugi trening tak cwicze. Narazie mi sie podoba. Czuje klatke i najszerszy pod pachami.
Do tego moj triceps po pierwszym treningu ledwo zyl (przenoszenie tez dziala na triceps bo robie go na zgietych rekach). A chyba o to chodzi w HST zeby stosowac cwiczenia wielostawowe. Tak wiec niby robie 2 serie na triceps ale pracuje tez ostro przy wyciskaniach i przenoszeniu.
Na drugim treningu bardziej pracuje biceps bo robie 3 serie podciagania na drazku na plecy i 2 serie na sam biceps.
Nie weim czy tak mozna bo raz mocniej pracuje biceps a raz triceps czyli zmniejsza sie intensywnosc na chwile albo bica albo trica.
Globalnie ciezar rosnie oczywiscie.
Sam jestem ciekawy efektow bo ostatnio mialem zastoj (wakacje, alkohol, w planie za duzo cwiczen izolowanych).
Zobaczymy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
Jezeli interesuje Cie ten temat, to szersze spojrzenie jest w artykule http://www.mesomorphosis.com/articles/staley/circuit-training-01.htm 

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Po angielsku:(
Nic nie rozumiem. Strasznie skomplikowane slownictwo.
To az nauka sie zajmuje przeplataniem cwiczen?
A tak w skrocie ktos mize mi odpowiedziec na te pytania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
ludzie to forum chyba umarlo!!!!!
czy ja sie doczekam na jakas odpowiedz?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Nie jestem zbytnio przekonany do zmień ćwiczeń w środku mikro. Może dojsć do zakłócenia hipertrofi. Przy przejściu do następnego mikro możesz bez przeszkód.

Jak sie myle, niech ktoś mnie poprawi.

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Podobno mozna przeplatac cwiczenia ze soba co trening.
Ale jest pytanie jakie cwiczenia bo watpie zeby mozna bylo np wyciskania z rozpietkami. Glownie mi chodzi o przeplatanie podciagania na drazku z przenoszeniem i podciagania w opadzie z przenoszeniem. Musze robic przenoszenie bo je lubie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
chodzi ci o ułożenie dwóch różnych planów i stosowanie ich zamiennie, czy może jakiś "inne przeplatanie" niż to zwykłe- czyli partie antagonistyczne- na jednym treningu?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Czesc.
No wlasnie inne.
Slyszalem, ze mozna przeplatac cwiczenia na ta sama grupe miesniowe np wyciskanie plasko robie w poniedzialek, wyciskanie w skosie w srode, wyciskanie plasko w piatek itd..
Ale mam w zwiazku z tym pytanie czy moge np przeplatac w ten sposob ze soba przenoszenie w lezeniu i podciaganie w opadzie? Przenoszenie dziala bardziej na zewnetrzne rejony plecow a podciaganie w opadzie na srodkowe. Czy tak mozna?

Dobra zapodam plan bo nie moge doczekac sie odpowiedzi a dzisiaj chce zaczac.

Plan A

1.Wyciskanie skos x3.
2.Przenoszenie sztangi x3.
3.Wyciskanie zza karku. x2
4.Unoszenie sztangi x2.
5.Wyciskanie w waskim x2.

Plan B

1.Wyciskanie plasko x3.
2.Podciaganie sztangi w opadzie x3.
3.Wyciskanie z przodu x2.
4.Unoszenie sztangi x2.
5.Wyciskanie francuskie lezac x2.

Te plany chce wykonywac na zmiane. W poniedzialek plan A w srode B w piatek A itd.

Zmieniony przez - kilob w dniu 2005-07-18 08:26:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"Przenoszenie dziala bardziej na zewnetrzne rejony plecow a podciaganie w opadzie na srodkowe. Czy tak mozna?"

-- ale po co?
dlaczego nie chcesz tego na jednym treningu? możesz zrezygnować z jednego wyciskania na klatke i zamiast tego wstawić przenoszenie. Poza tym podczas wiosłowanie również pracuje najszerszy, jak i podczas podciągania się



"...przeplatania unoszen ze sztanga z unoszeniem ze sztangielkami. Unoszenia ze sztangielkami sa latwiejsze i stosuje w nich mniejsza mase."
-- to by było chyba przeplatanie trochę na siłe. W takim sytuacjach raczej bym się kierował komfortem wykonywania ćwiczenia


"Czy np. moge przeplatac podciaganie na drazku z przenoszeniem sztangi lub sztangielki, albo wyciskanie na barki z unoszeniami bocznymi."
-- unoszenia boczne masz głównie na boczne aktony, wyciskanie sztangi znów bardziej na przednie działają, choć boczne również pracują w tym ćwiczeniu. Jak już to bardziej bym tu widział zamiane unoszeń i wyciskania na podciaganie sztangi wzdłuż tułowia- ale też nie widze sensu w takim kombinowaniu :D


Wiec nie widze szczególnego powodu do robienie takiego zamiennego planu bez szczególnych powodów

może sporti od siebie coś jeszcze napisze
a ten link to nie do końca to o co chodziło kilobowi :P

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
te plany to rozumiem niepełne sa?


"3.Wyciskanie zza karku. x2
4.Unoszenie sztangi x2. "
-- "unoszenie sztangi"- chodzi o ćwiczenie na przednią część barków?

"3.Wyciskanie z przodu x2.
4.Unoszenie sztangi x2."
-- i podobnie tutaj, a gdzie boczne i tylne aktony?

zamiana wyciskania zza karku, na wyciskanie sprzed głowy imo nie jest najlepszym rozwiązaniem- widze, że chcesz na siłę zrobić dwa plany

zrezygnowałeś tutaj z podciagania na drążku, ja bym zostawił

tak jak pisałem dla mnie jest to trochę na siłe robione

jak już przeplatać to raczej kierowałbym się w tym kierunku, żeby wykonywać ćwiczenia na te same rejony, ale tak aby atakowały one te rejony pod różnymi kontami- czyli np, wyciskanie płasko i pompki na poręczach

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Dobra to z innej beczki bo widze, ze nie dostane odp..
Czy jak bede robil 3 serie wyciskania na klatke i 3 serie przenoszenia na plecy nie przetrenuje klatki i czy wystarczajaco przecwicze plecy?
Jak wiadomo przenoszenie dziala na plecy ale i na klatke.

Zmieniony przez - kilob w dniu 2005-07-19 12:27:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

912 ocena

Następny temat

HST-priorytet klatka i barki- jak ułożyć?

WHEY premium