SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PYTANKO!!!! [ WZROST ]

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 570
Siema. Mam 16 lat i chodze na siłownie. Chciałbym jeszcze troche urosnąć i czy ćwiczenie WSPIĘCIA NA PALCE NA MASZYNIE STOJĄC z obiążeniem 120kg może zachamować mój wzrost?? Tak samo jak ćwiczenie WYCISKANIE SZTANGI Z PRZODU SIEDZĄC?? Z góry wielkie dzięki!!!

[ (...)zawsze bowiem znajdziesz słabszych i silniejszych od siebie(...) ]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Indor dobrze prawisz

Tak jak kolega wyżej pisał trening odziałowywuje na wzrost. Duże ciężary i treningi ponad możliwości (wielu początkujących uznaje zasadę "im więcej tym lepiej") mogą doprowadzić do tego że neie urośniemy tyle ile mogliśmy potencjalnie urosnąć.
Wyobraźmy sobie taką sytuację. Zyje sobie pan X i pan Y. Obaj trenują kulturystykę z taką samą intensywnością. Zaczynają gdy są młodzi i rosną. Pan X gdy zaczyna ćwiczyć gdy ma 175cm a w potencjale genetycznym ma zapisane, że może urosnąć do 190cm. Ostatecznie urośnie do 185cm i będzie twierdził, że siłownia nie hamuje wzrostu bo on od kiedy zaczął ćwiczyc to urósł 10cm. Niestety mógł urosnąć 5cm więcej ale nigdy o tym się nie dowie.
Natomiast Pan Y gdy zaczynał miał również 175cm, ale jego genetyka pozwalała mu urosnąc tylko do 180cm. Ostatecznie nie urósł, ponieważ ćwiczył. I twierdzi, że siłownia hamuje wzrost bo on nic nie urósł.

Tak zoobrazowałem to jak jedni mówią, że hamuje a drudzy że nie.(Taki sam przykład można przywołać co do wpływu używek na wzrost, np. papierosów)

Genetyka to kilkadziesiat % naszego ostatecznego wzrost(napisałem "kilkadziesiąt" ponieważ są to bardzo elastyczne granice). Styl zycia ma również spore znaczenie na wzrost. W młdoym wieku polecałbym ćwiczenia z własnym ciężarem oraz doskonalenie się w grach zespołowych. Dzięki temu można zbudować sobie niezłe podstawy do późniejszego treningu.

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Nie, ćwiczenia na siłowni nie hamują wzrostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
niet.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 570
Czyli moge spokom luz robic te cwiczenia??

[ (...)zawsze bowiem znajdziesz słabszych i silniejszych od siebie(...) ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Wspięcia bez obaw, wyciskanie-rób zamiast tego arnoldki jak narazie.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3190
czego jeszcze toego mitu nikt nie obalil???????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
obalili-chalba

Ja czytałem, że gdzieś robili badania jakieś i właśnie wynik= NIE. Ale nie wiem gdzie i kiedy.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 570
A jak wyglądają te "arnoldki" ??

[ (...)zawsze bowiem znajdziesz słabszych i silniejszych od siebie(...) ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 418 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4477
tu powinno być http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

Wszystko o tym, jak urosnąć ---> http://www.sfd.pl/temat218221/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3190
nom oczytany widze jestes. to dobrze.


pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3190
to oczywiscie do don garcii
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING NA MASE W MSC 3CM

Następny temat

SZYJA POMOCY!!

WHEY premium