SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZYSIAD W TRÓJBOJU - Prawie WSZYSTKO o . . .

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5080
Chciałbym bardzo podziękować Tobie za napisanie tego artykułu. Wiem że to bardzo dziwnie brzmi, ale po przeczytaniu go zacząłem wprowadzać go w życie. Wszystkie zawarte w nim uwagi są supercenne i bardzo pomogły mi w wykonywaniu przysiadów. Teraz wiem nad czym muszę pracować (jeśli chodzi o technikę). Dziwię się zę nie jesteś moderatorem tego działu z Twoją wiedzą. Chcę podziękować w sposób najczęstszy na tym forum – sog

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
"Mam jednak nowe pytania:
-kiedy używanie bandaży staje się wręcz "konieczne". A może można robić siady z na prawdę dużymi ciężarami bez nich?"

Mozna robic przysiady BEZ bandazy z NAPRAWDE duzymi ciezarami. Bandaze pomagaja dolozyc kilka kilogramów, oraz daja pewne poczucie bezpieczenstwa. Zreszta zalecenia odnoszace sie do tego kiedy uzywac bandazy sa w tekscie przy opisie sprzetu.
Sa zawodnicy którzy startuja w zawodach bez sprzetu. Inni uzywaja ich jedynei na zawodach i kilka tygodni przed. a na codzien "jedzie sie" bez.

"-jakie możesz polecić ćwiczenie, relatywnie bezpieczne dla stawów, ćwiczenie na dynamikę nóg?"

Rozumie zagadnienie dynamiki, jednakze wyjasnij mi co z tey "dynamiki" chcial bys "wykrzesac". Podaj mi przyklad czynnosci ruchowej do której "dynamika nóg" byla by Ci przydatna.

Tak w tej chwili powiedzial bym raczej iz dobry trening polegajacy na dynamicznych zarzutach i rwaniach sztangi, czy tez kawalki ciagów czy rwan, np od kolan, czy jedynie na wysokosc glowy byly by pardzo pomocne.

Dalej wzmocnienie mm dwuglowych (w teksie jest sporo cwiczen).
To wlasnie glównie wzmocnienie prostowników stawu biodrowego (tylek i dwuglowe) da Ci "power"

Ja generalnie zawsze polecam siady na pudle/lawce (wiem ze znasz angielski wiec "box squat") - tez jest to i owo o tym w tekscie oraz pod zdjeciem to ilustrujacym. Zawsze poprzez regulowanie wysokosci lawki mozez sobie dopasowac jak gleboko jest Ci zejsc bez nadmiernego obciazenia kolana + wiesz ze nizej nie polecisz. Przeczytaj o tym powyzej.

sa tez cwiczenie "plyometryczne"/skoki itd itp. Z tym ze te sa bardziej ryzykowne w wypadku jakis doleglowosci kolanowych.

Ja na podobne dolegliwosci nigdy nie cierpialem, ale wiem od tych którzy mieli powazne klopoty iz wzmacniali kolana cwiczac z TACZKA, oraz ciagajac - szczególnie tylem - "sanki" (takie jak widac na moim avarku/zdjeciu po lewej stronie.

Powodzenia,


P.S. Mikrob, dzieki. Ciesze sie ze moglo sie przydac. W koncu po to bylo to napisane.
Pamietaj, dupa w tyl, kolana w bok i glowa do góry! i siadaj mocno

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5080
Zapamiętam..

Przysiady sa lepsze niz suplementy - świetny podpis


Pozdrawiam i nie spocznij na laurach :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1074 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19774
Dzięki FairDo! Jak na razie wszystko jasne... Nic tylko pracować nad techniką. A z kolanami jest coraz lepiej! Tylko o regenerację ciężko bo mam dużo męczących zajęć, i o kontuzję łatwo. Będę musiał wykombinować jakiś planik na dwa dni w tyg. z samymi podstawowymi ćwiczeniami. :_(

Tę stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1089 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42388
FairDo czy moglbys dac opis tego cwiczenia na skosne bo nie za bardzo wiem jak sie do niego zabrac.Chodzi o "Przenoszenie na boki/skręty tułowia trzymając dłońmi, na wyprostowanych ramionach jeden z końców sztangi "

HST

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337


Uzywasz do tego olimpijskiego gryfu. Umieszczasz jeden z konców np w rogu scian z podloga, badz gdzies pomiedzy dwoma ciezkim talezami (ja tocze sobie 2-ie 50-ki) Lapiesz drugi koniec gryfu obiema rekami i rozpoczynasz "przenosic" go z jednej strony na druga starajac sie utrzymac wyprostowane w lokciach ramiona. wydawalo mi sie ze widac to na zamieszczonym prze ze mnie zdjeciu z treningu (4 od góry na 2-iej stronie tego linku). Ale tak na wszelki wypadek, jeszcze jedno, moze troche jasniejsze zdjecie które wlasnie podprowadzilem ze strony "WestSide Barbell".
Zacznij tak dla rozgrzewki i sprawdzenia ciezaru samym gryfem, a nastepnie zacznij konserwatywnie dokladac malych ciezarków.
JEsli masz jakis kumpli któzy zajmuja sie zapasami badz rugby, ci prawdopodobnie beda w stanie Ci takze pomóc "na zywo".

Mam nadzieje ze Ci to troche pomoze.

Powodzenia,

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4232
SUUUUUUPER artykuł czyta sie jednym tchem jak dobrą ksiazke .Pozdrawiam

AND

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Dzieki,

mam nadzieje ze sie przyda!

Pozdrawiam,

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4232
Przydał sie i to bardzo.Przysiady na skrzynie to było to .Pozdrawiam

AND

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
mam 2 pytania odnosnie przysiadow na pudle/krzesle.
1)cz trzeba siasc na pudle/krzesle i potem wstac,
czy tylko dotknac?
2)zejscie i wstanie ma byc dynamiczne?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odnowa bilogiczna

Następny temat

Gdzie szukać!

WHEY premium