SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POmoc w szybkosci

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
rozmumiem czyli 1minute pod gore sprintem z gory 1min i na prostej ???? jezeli dobrze zrozumialem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
stan na chwile i pomysl (****A!)


skad wziales ta 1 minute? gdzie jest napisane "minute"?


w minute 400m sie biegnie a nie 100 czy 30

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
a rozumiem ale na 30m czy 60 to ma byc pod gore z gory i na prostej na 80 czy 100%???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
no wiem tak ok 30/60m na prostej i zgory tak bieglem ja chce poprawic czas na 100 i 300
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dzi -zauważ, że zaproponowałem wydłużanie dystansu ale z pewnym b. ważnym zastrzeżeniem, ma to byc stopniowe zwiekszanie, początek powinien byc raczej ostrożniejszy, ja napisałem wyraźnie że trzeba wyczuc tą granicę przy której wyrabia sie inne cechy motoryczne, a dynamike sie "tłamsi"- tu powinien nastąpić koniec takiej serii/piszę to dlatego, że sztywne ramy jakie sie proponuję także mogą wiele zaszkodzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
mello2006:

Proponuje przeczytac wszystko i wypisac nam co kto proponuje, albo przynajmniej propozycje jednej osoby. Jak dotad widze ze przekrecasz kazda informacje na swoje "widzimisie" i zadreczasz nas pytaniami typu "czy mam biec 1 minute pod gore" podczas gdy powienienes uzyc slowa "moglbym(bo mam taka zachcianke /tak mi latwiej". te pytania sa nieprzyzwoicie proste i wystarczy robic jak napisano. Jak zaczniesz zmieniac bez doswiadczenia to porazka murowana a nikt nie bedzie pisal Tobie calej teorii treningu bo nie uwierzy zes na to gotow sadzac po pytaniach.

PRAKTYKA! ZDECYDUJ SIE NA KTORYS PLAN-NAJBARDZIEJ SZCZEGOLOWY I CZYTELNY I ROB GO! POZNIEJ POPYTASZ O ZMIANY BO TERAZ WSZYSTKO MA WIECEJ SENSU NIZ TO CO ROBILES DOTYCHCZAS.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
to pobiegam ok. 2 tygodni na 30/60m. na prostej i z gory ok 60m i potem napisze jakie są postępy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
ok.to pobiegam jakies 2 tygodnie co 2 dzien na prostej jakies 30/60m i z gory jakies 60m na 80% i potem napisze jakie są postepy i co dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Totalnie sie nie znam na tym od strony teoretycznej ale nigdy nie slyszalem o takiej metodzie trenowania sprinterow.

Z moich obserwacji wynika, ze w sportach takich jak sprint nalezy przyzwyczajac organizm zawsze do warunkow w jakich odbywa sie rywalizacja. Tj. dystans, prosty tor, poziomy tor, dlugosc wysilku, rodzaj wysilku. Nie widze powodu na dawanie zmiennosci dystansu, dla mnie to jakby "rozregulowywanie" organizmu, przyzwyczajen.
Buduje to nie sprawnosc ogolna (do ktorej jak mi sie zdaje oboje jestescie przyzwyczajeni) ale sprawnosc wyspecjalizowana na ta konkretnie konkurecje. Calosc ma sie odbywac na odruchach, na tych samych warunkach w ktorych nastepowal trening.

Trening ze zwiekszaniem dystansu ktory proponujesz wyglada mi na taki w ktorym zawodnik nie wytrzymuje dystansu wytrzymalosciowo wiec zwiekszajac dystans zwiekszamy mu wytrzymalosc. Owszem, zdaza sie to (u dzieciakow) na dystansie 100m ale tez trenuje sie to (mialem przyjemnosc, gratzy dla mojego trenera ze to zauwazyl ) tez inaczej.

Mozna manipulowac intensywnoscia. Nie rozumiem progresji dystansu w tej akurat konkurencji. 400m (300m dla dzieciakow) to juz sila wytrzymalosciowa. 100m nie.

Zwracam przy okazji uwage, ze przebiegniecie dystansu 100m trwa 10-15 sekund, to jest czas powiedzmy 2 powtorzen ciezarem, albo czas podrzutu w dwuboju. To jest dyscyplina czysciutko silowa, nie ma tu miejsca na treningi wytrzymalosci i manipulowanie dystansem (poza dziececym wyjatkiem z nawiasu powyzej). Mowie Wam ze w trakcie biegu totalnie nie ma czasu nawet pomyslec, calosc trwa moment. Wszystko co mozna tu trenowac to sila z zachowaniem dynamiki oparta na przyzwyczajeniu organizmu do panujacych warunkow.

Ale zadnej ksiazki na ten temat nie przeczytalem jakby ktos pytal

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
ok.to pobiegam jakies 2 tygodnie co 2 dzien na prostej jakies 30/60m i z gory jakies 60m na 80% i potem napisze jakie są postepy i co dalej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase do oceny

Następny temat

Ocena planu dla początkującego.

WHEY premium