SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PACZKI Z USA- PRAWIE WSZYSTKO

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1113
Witam, widzę ze na forum jest duże zainteresowanie suplementami z USA i co się z tym wiąże- wysyłką paczek zza oceanu. Jak również zauważyłem większość pytań zadajecie w dziale suplementacja.

Postanowiłem rozwiać wątpliwości i stworzyć swego rodzaju kompendium wiedzy wysyłkowej (co, jak z czym żeby doszło tanio i nie zapłacić cła).


Po pierwsze, jeżeli jest tylko możliwość należy wystrzegać się wysyłki bezpośrednio ze sklepu (zazwyczaj jest to sklep internetowy).

Powód jest prosty, sklep zazwyczaj załącza rachunek na jaki opiewa towar, tak wiec podstawą clenia będzie realna wartość przesyłki.
Poza tym na kartonie będzie widniał adres sklepu---co jest dla celników sygnałem, że w środku znajduje się towar nowy, którego wartość na pewno przekracza magiczną barierę 35$ /o tym za chwile/.


Dodatkowo sklepy bardzo często pakują rzeczy w kartony z logo firmy, a te od razu rzucają się w oczy w składzie celnym na tle zwyczajnych, szarych pudeł.

Dodatkowym minusem takiej przesyłki jest jej cena. Wysyłka za pomocą poczty amerykańskiej- USPS, czy tez najpopularniejszych firm kurierskich jak FEDEX, UPS czy DL to wydatek zazwyczaj kilkuset dolarów!!!- a właśnie te firmy w 99% przypadków obsługują rynek. (jako przykład podam, że wysyłka np white flood do Polski to wydatek około70-90$ w zależności od firmy).


A wiec co zrobić, ażeby było tanio i bezpiecznie (czytaj: bez cła)???


1.PRZYGOTOWANIE.

Po pierwsze należy znaleźć osobę w USA, na której adres przesyłka zostanie dostarczona.
Zazwyczaj koszt przesyłki nie przekracza 10$, przy większych zakupach może być ona darmowa.

Następnie należy przepakować zawartość do najzwyklejszego jednolitego, szarego kartonu (bez żadnych napisów), przy okazji usuwając rachunek!!!!.


2. FORMY WYSYŁKI.

Generalnie wysyłką paczek z USA do Polski (i przyjaciół z zza wschodniej granicy) zajmują się dwie rodzime firmy : Polonez Parcel Service i Doma Export. Procedura wysyłki, jak również cennik w obu przypadkach są podobne, jeżeli nie identyczne.

Odradzałbym wysyłkę poprzez inne podmioty -powód jest prosty- kilka lat temu powstała konkurencyjna firma, która w zeszłym roku zbankrutowała i duża ilość paczek nie doszła do odbiorców.

W chwili obecnej wyróżnić można trzy rodzaje przesyłek:

1. Morska expresowa

Najtańsza, a co się z tym wiąże najwolniejsza forma wysyłki, jednak jej zalety sprawiają, że to właśnie Ona znajduje się w kręgu naszego zainteresowania / o tym później/ .

Czas dostarczenia ------------------------------------ 4-6 tygodni
Minimalna waga --------------------------------- 20 lbs /9.07 kg/
Cena podstawowa za 20 funtów(minimalna)----------------------- 17$
Cena za dodatkowy funt /0.453 kg/ ----------------- 0.85-0.95$
Oplata za dostarczenie do domu klienta/Service fee/------------ 6$
Ubezpieczenie przesyłki (nie obowiązkowe)do 200$ ------------- 1$

• Przyjmijmy ,ze wysyłamy paczkę o wadze 23 funtów (10.432 kg), zapłacimy za nią 17$ opłaty podstawowej, dodatkowo około 2,7$ za dodatkowe 3 funty, plus 6$opłaty serwisowej i 1$ za ubezpieczenie, czyli całość wyniesie nas około 27$ .

W tym przypadku są pewne obostrzenia :

• Jeżeli przesyłka waży mniej niż 20 funtów i tak zostaniemy obciążeni ceną podstawową za paczkę 20 funtowa i opłatą serwisową /17$+6$/.

• Jeżeli przesyłka jest lekka natomiast karton bardzo duży ma zastosowanie wzór:

Długość x szerokość x wysokość (w calach- 1cal=2.54cm) /144 -
otrzymana wartość pokazuje minimalna wagę paczki w funtach
(dla danego kartonu)

I tak wysyłając paczkę o wadze 15 funtów zapłacimy taka sama cenę jak za paczkę 20 funtowa /patrz minimalna waga paczki/.

W drugim przypadku, należy zwrócić uwagę, ażeby nie pakować lekkich rzeczy do bardzo dużych kartonów, gdyż zapłacimy za powietrze.

Przykładowo karton 40cmx30cmx40cm (16in x 12 in x16 in) musi minimalnie wazyc w wzoru :
16 x 12 x 16 /144 = 21 funtow ( 9.5 kg)

Powyższy wzór jest stosowany sporadycznie, tylko w przypadkach gdy przy dużych gabarytach paczki jej waga jest rażąco mała.


• Jeżeli przesyłka waży powyżej 70 funtów (32 kg) dolicza się opłatę 20$

• -------------------//---------- 100 funtów(45kg) dolicza się opłatę 30$2. LOTNICZA ZWYKŁA

Dość szybka i droga, moim zdaniem nieopłacalna

Czas dostarczenia--------------------------------------- 1-3 tyg.
Minimalna waga --------------------------------- 5 lbs /2.26 kg/
Cena podstawowa za 5 funtów(minimalna)---------------------- 16$
Cena za dodatkowy funt /0.453 kg/ ------------------------- 2$
Oplata za dostarczenie do domu klienta/Service fee/--------- 6$
Ubezpieczenie przesyłki (nie obowiązkowe)do kwoty 200$ ------ 1$

• Analogicznie, przyjmijmy ,że wysyłamy paczkę o wadze 23 funtów (10.432kg), zapłacimy za nią 16$ opłaty podstawowej, nadto 30$ za dodatkowe 15 funtów, plus 6$ za serwis i 1$ za ubezpieczenie, czyli całość wyniesie nas około 53$.

Również w tym przypadku są pewne obostrzenia :
• jeżeli przesyłka waży mniej niż 5 funtów i tak zostaniemy obciążeni kwota za paczkę 5 funtowa i oplata serwisową.

• Jeżeli przesyłka jest lekka natomiast karton bardzo duży ma zastosowanie wzór:

Długość x szerokość x wysokość (w calach- 1cal=2.54cm)\166 -
otrzymana wartość pokazuje minimalna wagę paczki w funtach
(dla danego kartonu)

(patrz analogiczne wyliczenia dla paczki morskiej ekspresowej, przy czym w tym przypadku należy zmienic wartość dzielnika -144 , na 166)


3. KURIERSKA LOTNICZA

najszybsza z przedstawionych, przy większych wagach bardziej opłacalna od zwykłej lotniczej

Czas dostarczenia ------------------------------ 5-8 dni roboczych
Minimalna waga ---------------------------------- 5 lbs /2.26 kg/
Cena podstawowa za 5 funtów(minimalna)------------------------ 24$
Cena za dodatkowy funt /0.453 kg/ ---------------------------- 2$
Oplata za dostarczenie do domu klienta/sernice fee/ ------- nie
Ubezpieczenie przesyłki (nie obowiązkowe)do kwoty 200$ -------- 1$

• Po raz kolejny, przyjmijmy ,że wysyłamy paczkę o wadze 23 funtów (10.432 kg) zapłacimy za nią 24$ opłaty podstawowej, dodatkowo 30$ za kolejne 15 funtów wagi i 1$ za ubezpieczenie, czyli całość wyniesie nas około 55$.

Zwróćcie uwagę, że różnica w cenie pomiędzy kurierem a zwykłą lotnicza w tym przypadku wynosi jedynie 2 $- a różnica w czasie dostarczenia jest kolosalna.

Obostrzenia analogiczne, jak w przypadku paczki Lotniczej zwykłej.


Powyższe ceny obowiązują na dzień 1 czerwca 2008 roku i ze względu na galopujące ceny ropy na pewno ulena zwyżce. Dodatkowo przesyłka Lotnicza zwykła ma zostać wycofana w najbliższych tygodniach- jako najmniej opłacalna.

Zalecałbym każdorazowe ubezpieczenie przesyłki kosztuje to jedynie 1$, a w przypadku zagubienia paczki następuje zwrot do 200$.

3. WYSYŁKA .

Jak zauważyliście, najlepiej cenowo wychodzi paczka morska, jest ona również najwolniejsza, jednak ma sporo zalet i osobiście zdecydowałbym się właśnie na tę formę.

Najważniejsze jest to, iż paczki morskie są clone dużo rzadziej niż lotnicze, a kontrola jest wyrywkowa i pobieżna ( lotnicze są clone do 70% częściej - dane uzyskane od pracownicy jednej z wymienionych firm wysyłkowych).

Tak więc wybór formy przesyłki jest prosty.

4. WYPEŁNIANIE DEKLARACJI

Przepisy celne zobowiązują firmy wysyłkowe do wypełnienia powyższej formy, oprócz danych osobowych, rodzaju przesyłki, itp. znajduje się tam rubryka nazywana DEKLARACJA ZAWARTOŚCI/CONTENTS, to w niej należy umieścić nazwę towaru przesyłanego, jak również ilość .

Wypadałoby więc napisać: suplement abc, xyz ilość x, jednak tak opisana paczka może zainteresować urząd celny chociażby niezrozumiałymi/ dziwnymi nazwami towaru.
Nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby wpisać: ARTYKULY SPOZYWCZE ilość X, brzmi zdecydowanie lepiej i nie wzbudza podejrzeń.
Z doświadczenia wiem, ze celnicy też ludzie i wpis: ARTYKULY SPOŻYWCZE -PREZENT URODZINOWY DLA MARCINKA, też przejdzie a przy odpukać kontroli celnej może Pan celnik się zlituje i przepuści paczkę ( taki wpis widniał na paczce z notebookiem-----paczka nie została oclona mimo, iż została otworzona w urzędzie, odbiorca ją otrzymał z adnotacją : Niech ci będzie, wszystkiego najlepszego----celnik z sercem i poczuciem humoru!!!!!).

Dodatkowo na wspomnianej formie należy wypełnić deklarowana wartość przesyłki ( w walucie amerykańskiej). Tutaj mają również zastosowanie przepisy prawa celnego, i tak wartość przesyłki do 35 USD nie podlega cleniu, wobec czego należy wpisać właśnie tą wartość, wyższa niż podana jest przesłanką do oclenia zawartości.

5. CŁO

Niestety, nasza przesyłka została zatrzymana w urzędzie celnym, co w tym przypadku należy zrobić.
Musimy przedstawić rachunek( np. faks) na jaki zostały zakupione produkty. Wartość cła zazwyczaj wynosi około 30-35 % wartości produktu (zależy od specyfikacji towaru w tabeli celnej).

Również i w tym przypadku są SKUTECZNE i proste sposoby ażeby sobie poradzić, ale o tym nie w tym miejscu.

Na zakończenie chciałem podziękować Czarnemu, Charonowi, Damixowi, Wilhelmowi, Szoho za to że mają czas na privie doradzić i wytłumaczyć- wielkie dzięki.


Jeżeli komuś pomógł ten artykuł niech wejdzie na : www.pajacyk.pl  i kliknie na pajaca


Pozdrawiam
4

Ave, Ceasar morituri te salutant

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 267
Witam,
Planuję zakupic kilka rzeczy na ebay.Wszystko poleci do znajomego,On to przepakuje i wysyła do Pl droga morska...najtaniej.
Teraz mam pytanie...wiadomo na paczce bd zaznaczone "gift" wartośc >35$.
A co jesli się dopieprzą i będa chcieli zobaczyc rachunek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1066 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13736
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 112 Napisanych postów 11455 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 83143
Sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13912
ładnie

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 182786
lap soga
fajnie napisane

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 595 Napisanych postów 23110 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106501
Witam Tracjan

Ciągle w USA siedzisz?

post ciekawy

Zmieniony przez - Damixxx w dniu 2008-06-02 09:59:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5029 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58202
Tracjan -dobry temat!


A co z Polamerem?? Wiesz coś wiecejna temat tej formy??


Co do firm ktore wymieniles to czy mozliwe jest doslanie towaru dla placowki na terenie USA?? czy mozna to zrobic tylko osobiście w palcówce??

Te kilkaset $ za przesylke ze sklepu to lekko przesadziłeś

wysyłka np white flood do Polski to wydatek około70-90$ w zależności od firmy


Bez przesady!!!!!


Kwota zwolniona od podatku wg polskich przepisów celnych to rownowartość 45 euro, a więc okolo 70 $

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3082
Temat bardzo fajny i przydatny, chce niedługo zrobic w usa zakupy więc porady sie przedadzą. Mam pytanie. W usa mam kuzyna który kupi i przepakuje moje zakupy ale zastanawia mnie jak mu przesłać kase czy wpłacić mu na kanto tak jak np. sie robi na allegro czy jakoś inaczej???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5029 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58202
zobacz ile twoj bank pobierze prowizji za przelew miedzynarodowy.

Lepiej chyba dać mu do ręki.

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1113
Witam , ciesze sie, ze temat Wam sie podoba.

FUKINHOT- Polamer, jest dobra firma, przy czym siec agencji wspolpracujacych z nia ma siedziby w duzej mierze w illinois (Chicago i okolice), tym samym mniej podmiotow operuje na wschodnim wybrzezu(ny, nj).
Jezeli chodzi o doslanie towaru do agenta i przepakowanie go, jest mozliwosc dogadanie sie z agentem danej firmy (napisz na priva).
Jezeli chodzi o ceny przesylek za pomoca amerykanskich podmiotow to nie przesadzam-przy czym nie chodzi mi o wysylke ze sklepu internetowego tylko- kolega przepakowuje towar i wysyla fedexem-to jeszcze raz to podtrzymuje.
Ceny wysylki ze sklepow internetowych bezposrednio sa nizsze (placa tzw. oplaty ryczaltowe firmom kurierskim),ale tak jak napisalem sa i tak duzo wyzsze niz przedstawione przeze mnie inne firmy, jak tez obarczone sa ryzykiem cla.
Jezeli chodzi o kwote zwolniona od cla, -niestety w tym przypadku nie jest tak jak mowisz-przeslanka clenia towarow z USA jest kwota powyzej 35$, dlaczego po pierwsze przy ustalaniu powyzszej taryfy brano pod uwage stosunek Euro/Dolar, i wlasnie w tym okresie dolar byl mocniejsza waluta niz Euro. Po drugie dysproporcja cen produktow w Europie i USA jest bardzo duza i bardzo czesto produkt pomimo, iz nie przekracza wartosci 70 Euro w USA, np kosztuje 40 dolarow , w Europie jego cena wynosi 100Euro. Najlepszym przykladem bedzie samochod, ktory kupilismy w USA, jego cena to 1000$, ale wg tabeli celnej 5000$----samochod zostanie oclony wg tabeli.

LUKI
Najlepiej, gdy osoba z USA ma konto internetowe w Polsce, wtedy istnieje mozliwosc wplaty bez prowizji. Jezeli nie mozesz zasilic PAYPAL, danej osoby w srodki pieniezne i bedzie ona mogla je wykorzystac do transakcji internetowych.

DAmixxx, ja w USA a ty ciagle zakochany:)

Ave, Ceasar morituri te salutant

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1066 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13736
TRACJAN jak mozesz daj do siebie jakies gadu :) bo sprawke mam ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuje pomocy ! Bardzo ważne !!

Następny temat

Co wziąć na ochrone mieśni?

nutloveb