SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PŚ w skokach

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 107382

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900
nie lubie sie powtarzac ale ..
ADAS JEST WIELKI

..And JUSTICE for ALL

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
też nie ale j.w.

brawo

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
leć Adam leć i na podium wleć

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Adam Małysz po swoim drugim skoku w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni, do końca nie wierzył, że awansuje aż na 3. miejsce w klasyfikacji generalne – informuje „Dziennik Polski”.


Fot. skispringen.com.pl

Po moim skoku na odległość 133 metrów, byłem przekonany, że kolejni zawodnicy osiągną podobne odległości. Miałem zamiar już iść do samochodu. Przyszedł do mnie jednak jeden z oficjeli FIS i powiedział – Adam nie odchodź, zaczekaj. Zostałem, patrzyłem na skoki rywali okazało się, że jestem trzeci.

Małysz, jeszcze przed decyzją Apoloniusza Tajnera, który zdecydował, że nasz najlepszy skoczek pojedzie na zawody PŚ w Libercu – powiedział: Wydaje mi się, że powinienem tam startować. Od Ga-Pa skaczę w miarę równo. Odpoczynek przydałby się, ale jeszcze nie teraz. Może później.


Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Tuż po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni trener Apoloniusz Tajner podsumował występ Polaków – informuje „Dziennik Polski”.


Fot. skispringen.com.pl

- Z występu Adama w całym turnieju można być zadowolonym, choć na pewno pozostał niedosyt. W Bischofshofen uciekła nam wysoka lokata. Forma Małysza nie jest tak stabilna jak Ahonena, Fin jest teraz w dużym „gazie”. Bardzo trudna technicznie skocznia w Bischofshofen obnażyła drobne błędy Adama – powiedział trener.

- Pozostałym skoczkom występ się nie udał. Na treningu Mateja i Bachleda skakali poprawnie. Jednak w zawodach, przy niskim rozbiegu i słabej prędkości nie potrafią skoczyć daleko.

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Na Turnieju zarobili...

Adam Małysz zarobił 10,5 tys. euro podczas 51. Turnieju Czterech Skoczni, co daje mu 8. miejsce w rankingu zarobków skoczków podczas tej imprezy. Łącznie po 12 konkursach PŚ Małysz zgromadził 32 tys. euro.

Turniej Czterech Skoczni (w euro):
1. Janne Ahonen (Finlandia) 33,5 tys. + samochód marki Audi A4 Quattro 2.5 TD wart 25 tys.
2. Sven Hannawald (Niemcy) 33 tys.
3. Primoz Peterka (Słowenia) 22 tys.
4. Bjoern Einar Romoeren (Norwegia) 20,5 tys.
5. Martin Hoellwarth (Austria) 18 tys.
6. Andreas Kofler (Austria) 12 tys.
7. Florian Liegl (Austria) 11,5 tys.
8. Adam Małysz 10,5 tys.
9. Andreas Goldberger (Austria) 9 tys.
10. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 6 tys.

Puchar Świata (po 12 konkursach, w euro):
1. Hoellwarth i Ahonen 66,5 tys.
3. Hannawald 54 tys.
2. Peterka 41 tys.
5. Pettersen 35,5 tys.
6. Widhoelzl 33 tys.
7. Małysz 32 tys.
8. Goldberger 24,5 tys.
9. Romoeren 21,5 tys.
10. Kofler 21 tys.

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Ahonen: Zamierzam utrzymać pozycję lidera

Zwycięzca 51. Turnieju Czterech Skoczni, Fin Janne Ahonen powiedział po konkursie w Bischofshofen: "Jestem szczęśliwy. Drugi skok był ostrożny, taki, żeby wystarczył do końcowego zwycięstwa."

"Zostałem też liderem Pucharu Świata i zamierzam utrzymać tę pozycję do ostatnich zawodów w Planicy," dodaje małomówny Fin.

Pytany o przyjaciół wymienia kilka nazwisk skoczków fińskich i austriackich. Zaraz jednak dodaje, że gdy szykuje się do skoku o przyjaźniach nie myśli. "Dobry skoczek musi być egoistą. Tam na górze jestem sam, tylko ja i wiatr". Mówi, że nie będzie ciągnął kariery sportowej w nieskończoność. "Zakończę ją w 2006 roku, bez względu na wyniki. Życie jest piękne i nie zamierzam z niego rezygnować" - twierdzi Ahonen.

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Adam Małysz zajął 3. miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Po pierwszej serii w Bischofshofen, był dopiero 20. W drugiej skoczył świetnie i awansował aż na 7. miejsce – informuje „Dziennik Polski”.


Fot. skispringen.com.pl

Występ Polaka w TCS tak skomentował biura prasowego turnieju Klaus Taglauer: - Małysz jest nadal skoczkiem światowego formatu, będziemy na pewno jednym z kandydatów do medali na mistrzostwach świata w Val di Fiemme.

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Wicelider 51. Turnieju Czterech Skoczni, Niemiec Sven Hannawald powiedział po zakończeniu konkursu w Bischofshofen: "Po konkursie w Oberstdorfie poczułem, że mam puste baterie, rezerwy się skończyły."

"Zobaczyłem, jak ważne jest dobre przygotowanie w lecie, którego mi trochę brakowało. Każde dobre miejsce przyjmuję zatem jak dar, drugie miejsce dziś i drugie w całym turnieju to naprawdę świetne rezultaty. Poza tym sezon się nie skończył, są w tym roku inne ważne cele do osiągnięcia i może się uda."

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Małysz po 12 konkursach PŚ: Porównanie sezonów

Adam Małysz z dorobkiem 557 punktów po dwunastu konkursach Pucharu Świata sezonu 2002/2003 zajmuje w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Prowadzi Fin Janne Ahonen, który zgromadził 682 punkty.


Fot. skispringen.com.pl

Przed rokiem na tym samym etapie rywalizacji o "Kryształową Kulę" Małysz był liderem PŚ, mając w dorobku 995 punktów. Także przed dwoma laty najlepszy polski skoczek prowadził po dwunastu konkursach mając 771 pkt.

Po dwunastu konkursach PŚ przed dwoma laty narciarz z Wisły miał na koncie trzy wygrane, a przed rokiem - sześć. W obecnym sezonie najlepszymi miejscami Małysza były drugie pozycje w inauguracyjnych zawodach w Kuusamo i noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen.

Zestawienie wyników Adama Małysza w dwunastu pierwszych konkursach PŚ w sezonach 2000/01, 2001/02 i 2002/03:

sezon 2002/03: 3. miejsce - 557 pkt; lider - Ahonen (682 pkt):

29 listopada, Kuusamo 2. miejsce - 80 pkt
30 listopada, Kuusamo 4. miejsce - 50 pkt
7 grudnia, Trondheim 5. miejsce - 45 pkt
8 grudnia, Trondheim 6. miejsce - 40 pkt
14 grudnia, Titisee-Neustadt 3. miejsce - 60 pkt
15 grudnia, Titisee-Neustadt 6. miejsce - 40 pkt
21 grudnia, Engelberg 15. miejsce - 16 pkt
22 grudnia, Engelberg 4. miejsce - 50 pkt
29 grudnia - Oberstdorf 13. miejsce - 20 pkt
1 stycznia - Garmisch-Partenkirchen 2. miejsce - 80 pkt
4 stycznia - Innsbruck 6. miejsce - 40 pkt
6 stycznia - Bischofshofen 7. miejsce - 36 pkt

sezon 2001/02: 1. miejsce - 995 pkt

23 listopada, Kuopio 1. miejsce - 100 pkt
24 listopada, Kuopio 2. miejsce - 80 pkt
1 grudnia, Titisee-Neustadt 1. miejsce - 100 pkt
2 grudnia, Titisee-Neustadt 2. miejsce - 80 pkt
8 grudnia, Villach 1. miejsce - 100 pkt
15 grudnia, Engelberg 4. miejsce - 50 pkt
16 grudnia, Engelberg 1. miejsce - 100 pkt
21 grudnia, Predazzo 1. miejsce - 100 pkt
22 grudnia, Predazzo 1. miejsce - 100 pkt
29 grudnia, Oberstdorf 5. miejsce - 45 pkt
1 stycznia - Garmisch-Partenkirchen 3. miejsce - 60
4 stycznia - Innsbruck 2. miejsce - 80 punktów

sezon 2000/01: 1. miejsce - 771 pkt

24 listopada, Kuopio Adam Małysz nie startował - w kwalifikacjach do konkursu został zdyskwalifikowany za skoki na zbyt długich nartach
2 grudnia, Kuopio 26. miejsce - 5 pkt
3 grudnia, Kuopio 11. miejsce - 24 pkt
29 grudnia, Oberstdorf 4. miejsce - 50 pkt
1 stycznia, Garmisch-Partenkirchen 3. miejsce - 60 pkt
4 stycznia, Innsbruck 1. miejsce - 100 pkt
6 stycznia, Bischofschofen 1. miejsce - 100 pkt
13 stycznia, Harrachov 1. miejsce - 100 pkt
14 stycznia, Harrachov 1. miejsce - 100 pkt
20 stycznia, Salt Lake City 1. miejsce - 100 pkt
24 stycznia - Hakuba 8. miejsce - 32 pkt
27 stycznia - Sapporo 1. miejsce - 100 pkt

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong
jazda 2003

Pozdrawiam - Tomek

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rajdy samochodowe

Następny temat

Żeglarstwo

WHEY premium