SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PŚ w skokach

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 107961

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
W. Tajner: Miałem trochę szczęścia w skoku kwalifikacyjnym

Wojciech Tajner, debiutujący na Turnieju Czterech Skoczni, po kwalifikacjach na obiekcie Allgeau Arena w Oberstdorfie bardzo chętnie rozmawiał z dziennikarzami. Nie ma się zresztą czemu dziwić, w dobrym stylu awansował bowiem do konkursu.


"Miałem trochę szczęścia, w kwalifikacyjnym skoku powiało mi pod narty. Do tej pory trenowałem z trenerami Kuttinem i Kruczkiem. Na turnieju debiutuję, nie napalam się, chcę się tutaj sprawdzić. Do tej pory startowałem tylko w 4 konkursach o PŚ, dwa razy w Japonii i dwa razy w Zakopanem. Ale nigdy nie zakwalifikowałem się do '50'. Pracuję ciężko z trenerem Kuttinem. Nie będę jednak zdradzał na czym polega nasz trening, to nasza tajemnica..." - powiedział Wojciech Tajner.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
A. Tajner: Wojtek spisał się dzielnie

Apoloniusz Tajner, trener kadry polskich skoczków, był zadowolony z dobrego startu w niedzielnych kwalifikacjach na Allgeau Arena w Oberstdorfie Wojciecha Tajnera - pisze "Dziennik Polski".


"Wojtek spisał się dzisiaj bardzo dzielnie, kto wie, czy nie decydujący dla jego kariery był ostatni konkurs w Zakopanem o mistrzostwo Polski. Wojtek przełamał się, nabrał pewności siebie, a do tej pory nie miał najsilniejszej psychiki" - powiedział A. Tajner.



Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Nykaenen: Bardzo wysoko cenię Adama Małysza

Gościem 52. Turnieju Czterech Skoczni jest słynny skoczek fiński Matti Nykaenen, 4-krotny złoty medalista olimpijski. Wygrywał turniej dwa razy (1983, 1988) – czytamy w „Dzienniku Polskim”.


Fin był uważany, obok Jensa Weissfloga, za najlepszego skoczka lat 80. Kto z obecnych zawodników ma szanse przejść do historii?

Bardzo wysoko cenię Polaka Adama Małysza i Niemca Svena Hannawalda, tym trzecim, który może przejść do historii, jest mój rodak Matti Hautamaeki – stwierdził Nykaenen.

- Kto wygra obecny turniej? Dobre pytanie, ale do... wróżki. Kandydatów do zwycięstwa jest kilku, ale stuprocentowego nie ma – dodał Fin.



Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Małysz: Bardzo trudna skocznia

Dzisiejsze pierwsze zawody Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie odbędą się na skoczni przebudowanej kosztem 16,5 mln euro – informuje „Dziennik Polski”.


- Nowa skocznia jest bardzo nowoczesna, ale zarazem bardzo trudna - mówił Adam Małysz. - Leci się na niej niziutko nad bulą. Wystarczy drobny podmuch wiatru z tyłu i skok jest zduszony, ale przy korzystnym wietrzyku można daleko odlecieć – dodaje

Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Polscy skoczkowie o kwalifikacjach

W poniedziałkowym konkursie skoków w niemieckim Oberstdorfie, który będzie się odbywał w ramach 52. Turnieju Czterech Skoczni, zobaczymy dwóch polskich zawodników: Adama Małysza i debiutującego na tej imprezie Wojciecha Tajnera.


Oto co po kwalifikacjach obaj zawodnicy powiedzieli reporterowi radia RMF FM:

Adam Małysz: Warunki do skakania były ciężkie. Wydaje się, że w ogóle nie czuć tego wiatru, ale przeszkadzał taki lekki podmuch. To właściwie nie był wiatr, ale takie zmienne powietrze. W poniedziałek liczę na dobre skakanie, na to tylko mogę liczyć.

Wojciech Tajner: Trochę jeszcze za późno się wybijam, ale wydaje mi się, że skaczę już dużo lepiej technicznie.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Schmitt wraca do wielkiej formy

Prawdziwą eksplozję formy zademonstrował podczas kwalifikacji do poniedziałkowego konkursu na Allgeau-Arena w Oberstdorfie Niemiec Martin Schmitt, który przez wiele miesięcy nie mógł się odnaleźć.


R E K L A M A czytaj dalej









Schmitt oddał trzeci skok pod względem długości - 130,5 metra. Z całą pewnością doda to Niemcowi pewności.

"Jestem zadowolony, że oddałem tak dobry skok. To pozwoli mi się podbudować. Mam nadzieję, że teraz wszystko przyjdzie mi łatwiej" - powiedział Schmitt jednej z niemieckich agencji.

"Ten typ jest sensacyjny. Przez cztery tygodnie skakał źle, a teraz to. W końcu pokazał, co potrafi. Co się zdarzy w poniedziałek, nie jestem w stanie przewidzieć" - powiedział Wolfgang Steiert, trener kadry niemieckich skoczków.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Hannawald: Ta skocznia nie wybacza błędów

W niedzielę odbyły się kwalifikacje do poniedziałkowego konkursu na skoczni Schattenberg w Oberstdorfie. Zawodnicy po raz pierwszy skakali na obiekcie, który został przebudowany kosztem blisko 17 mln euro.


R E K L A M A czytaj dalej









"Ta skocznia jest ciężka do skakania. Ona nie wybacza błędów" - powiedział Sven Hannawald, który w kwalifikacjach zajął 9. miejsce, jednej z niemieckich agencji.



Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Brawo Trener Tajner ... za***isty jestes potrafisz fantastycznie skoczkow przygotowac

Oni sie nawet wypowiadac nie potrafia :/
beznadzieja ...
Adas mial forme przez 3 lata to sie Tajner trzymal na stanowisku.

____________________________
... And Justice For All ...
Moderator działu "Aktualności"

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
no a Sigurd rządzi obecnie :P

Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Seria próbna: Małysz niewiele lepszy od Tajnera

Austriak Thomas Morgenstern, który przed kilkoma tygodniami miał koszmarnie wyglądający wypadek, wygrał serię próbną przed poniedziałkowym konkursem w Oberstdorfie.


R E K L A M A czytaj dalej









17-letni zawodnik uzyskał 140 metrów, co jest wynikiem lepszym od rekordu skoczni Allgaeu Arena. Austriak skakał z 20. belki startowej. Po jego wyczynie belkę obniżono o dwa stopnie, ale i tak fantastyczny skok oddał Martin Koch, który wylądował na 130. metrze. Sędziowie postanowili więc ponownie obniżyć rozbieg o dwie bramki.

W serii próbnej słabo spisali się Polacy. Wojciech Tajner zajął 39. miejsce - 113,5 metra, a jego rywal w parze, Niemiec Alexander Herr był 5. - 129 m. Z kolei Adam Małysz po skoku na odległość 115, 5 m został sklasyfikowany na 37. pozycji. Jego rywal z pary, Czech Jan Matura był ostatni - 101,5 m.



Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rajdy samochodowe

Następny temat

Żeglarstwo

WHEY premium