SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PŚ w skokach

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 107945

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Hofer: Nie wierzę w prognozy pogody

Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że nie wierzy w prognozy pogody.



Fot. skispringen.com.pl

"Odpowiedzialny za przygotowanie prognozy pogody działacz FIS współpracuje ze specjalistami z każdego kraju, w którym jest konkurs" - powiedział Hofer.

"Ale ja nie wierzę w prognozy. Te ogólne nie uwzględniają mikroklimatu, miejsca, w którym odbywają się zawody, a nawet bardzo szczegółowe są często nietrafne. Jak choćby w Engelbergu. Odwilż się cofnęła, a w sobotę nie było na niebie nawet jednej chmurki. Za to w niedzielę wszystko wywróciło się do góry nogami. Wichura była straszna. Tego nie da się przewidzieć" - dodał.



Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Nowa moda fińskich skoczków

Różne są metody rozgrzewania się przed zawodami. Finowie wprowadzili w Engelbergu nową modę - pisze "Super Express".


R E K L A M A czytaj dalej









Zanim zaczęli skakać, grali przed szatniami w piłkę nożną.

"My nie lubimy okazywać emocji, taki już jest nasz naród" - tłumaczył Jussi Hautamaeki . - Dlatego jakoś musimy rozładować stres.

Moda się przyjęła - na drugi dzień własną futbolówkę odbijali tuż przed kwalifikacjami Japończycy.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Małysz: Efekty treningów wkrótce przyjdą

Polscy skoczkowie mają już za sobą po 130 skoków na śniegu. Nie wszystkie elementy techniki Adama Małysza zostały jednak dopracowane - czytamy w "Super Expressie".


R E K L A M A czytaj dalej









"Adam poprawił pozycję najazdu, w efekcie uzyskuje prędkości zbliżone do czołówki. Traci zaledwie około pół kilometra na godzinę do najlepszych. Gorzej jest z fazą odbicia" - powiedział Piotr Fijas, II trener kadry polskich skoczków.

Zgadza się z tym sam Małysz.

"Ćwiczyłem w Neustadt, żeby nie wychodzić za wysoko. Tymczasem w sobotnim konkursie w pierwszym skoku znów poszedłem za bardzo w przód. Wcześniej wybijałem się prawie w miejscu, teraz - szarpnąłem za wcześnie. Mam jeszcze kłopoty z dokładnym trafieniem w belkę. Ale po skoku treningowym (131,5 metra, o sześć więcej od późniejszego zwycięzcy Roara Ljoekelsoeya) widać, że efekty treningów w Niemczech wkrótce przyjdą" - powiedział Małysz.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Ljoekelsoey: Chcę wygrać w Zakopanem!

Znakomicie w tym sezonie spisuje się Norweg Roar Ljoekelsoey, który ma na swoim koncie już dwa wygrane konkursy, a na dodatek jest liderem klasyfikacji generalnej PŚ. Zawodnik zawdzięcza te sukcesy fińskiemu trenerowi Mice Kojonkoskiemu - pisze "SE".


"To on zrobił ze mnie zupełnie nowego człowieka. Oczywiście, już wcześniej potrafiłem skakać, ale on poukładał technikę i sprawił, że uwierzyłem w zwycięstwa. Tak, jak moi koledzy - cały norweski zespół" - powiedział Ljoekelsoey.

"Właśnie minęło dziesięć lat odkąd startuję w zawodach Pucharu Świata. Wygrana w rodzinnym Trondheim była wyśnionym marzeniem. Teraz nie mogę uwierzyć, że żółta koszulka lidera jest moja" - dodał.

"Najbardziej lubię skakać na Turnieju Czterech Skoczni, bo jest najważniejszy oraz w Oslo, bo zawody w Hollmenkollen to święto całej Norwegii. Poza tym w Zakopanem. 78 tysięcy ludzi, tego się nie zapomina. Zwycięstwa w tych zawodach to moje cele na ten rok" - zakończył.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Ljoekelsoey: Małysz nie jest w optymalnej formie

Norweg Roar Ljoekelsoey wygrał sobotnie zawody PŚ w Engelbergu i to on odebrał Adamowi Małyszowi żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.


Na łamach „Rzeczpospolitej” norweski skoczek ocenił obecną formę naszego najlepszego skoczka.

- Adam dokonał rzadkiej sztuki, wygrywając trzy razy rywalizację o Puchar Świata. W Val di Fiemme też był niesamowity, zdobył dwa złote medale mistrzostw świata. Małysz wciąż jest wielkim skoczkiem, ale w tym sezonie chyba jeszcze nieco brakuje mu do optymalnej formy. Na razie skacze na 95 procent tego, co potrafi – stwierdził Ljoekelsoey.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Małysz: Ten błąd mógł go drogo kosztować

- Jeśli ktoś mnie pyta, czy konkurs powinien zostać przerwany zawsze odpowiadam, że to zależy od innych ludzi – stwierdził w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Adam Małysz.


- Mogę tylko powiedzieć, że warunki były trudne, a jeszcze trudniej przewidzieć, jak ten konkurs wyglądałby, gdyby go nie przerwano. Myślę, że nie byłoby sprawiedliwie. Koreańczyk w trudnych warunkach wyraźnie się pogubił i popełnił błąd, który mógł go drogo kosztować. Na szczęście wyszedł z tego groźnie wyglądającego wypadku bez większych obrażeń – dodał.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Zmiany w składzie reprezentacji skoczków?

Kadra polskich skoczków narciarskich po powrocie z zawodów Pucharu Świata w Engelbergu zamierza trenować w Zakopanem przed Turniejem Czterech Skoczni. Nie wiadomo jednak, czy uda się przygotować Dużą Krokiew na wtorek.


"Duża Krokiew jest tylko w części pokryta śniegiem i na razie nie nadaje się do treningów - powiedział wiceprezes PZN i zarazem wicedyrektor zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu, Lech Nadarkiewicz. - Jeśli w nocy będzie mróz to przy pomocy armatek śnieżnych powinniśmy zdążyć przygotować skocznię do treningów na wtorkowe popołudnie. Wszystko zależy od pogody".

Nie tylko Zakopane ma kłopoty z przygotowaniem skoczni. Z powodu ocieplenia podobne problemy mają także w całej Europie. Niedzielne zawody Pucharu Świata w Engelbergu trzeba było odwołać. Możliwe, że trzeba będzie odwołać wtorkowe treningi polskiej kadry na Dużej Krokwi, a w piątek mistrzostwa Polski, które tu mają być rozegrane. Organizatorzy zapowiadają, że zrobią wszystko, aby pod Krokwią moża było skakać.

"Trener Apoloniusz Tajner jest w stałym kontakcie z szefami Centralnego Ośrodka Sportu i jeśli otrzyma sygnał, że skocznia jest gotowa, to kadra zjedzie we wtorek na trening - dodał szef wyszkolenia PZN, Marek Siderek. - W wigilię nie będziemy ćwiczyć. Liczymy, że przyjdzie oziębienie i przynajmniej w piątek uda się rozegrać mistrzostwa Polski".

Polscy skoczkowie słabo rozpoczęli nowy sezon. Niewykluczone są więc zmiany w składzie reprezentacji na Turniej Czterech Skoczni. Pozycja Adama Małysza jest niepodważalna, ale jest prawdopodobne, że trenerzy dadzą szansę komuś z kadry B.

"Skład reprezentacji na Turniej Czterech Skoczni ustalony zostanie w piątek po mistrzostwach Polski - zapewnił drugi trener reprezentacji, Piotr Fijas. - Zobaczymy jak spiszą się reprezentacji oraz członkowie kadry B. Zmiany personalne w naszej ekipie są prawdopodobne. Wszystko zależy od formy samych zawodników".

Wyjazd polskich skoczków na Turniej Czterech Skoczni nastąpi w najbliższą sobotę.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Tajner: Adam jest w dobrej formie

W jedynym konkursie jaki zdołano rozegrać podczas PŚ w skokach w Engelbergu, Adam Małysz zajął 9. miejsce i stracił żółty trykot lidera klasyfikacji generalnej PŚ na rzecz Norwega Roara Ljoekelsoeya.


Apoloniusz Tajner, trener kadry polskich skoczków, uspokaja jednak i twierdzi, że nie ma powodów do paniki - pisze "Dziennik Polski".

"Adam jest w dobrej formie, choć na pewno jeszcze nie w optymalnej. Zaczął bardzo dobrze i szczęśliwie w Kuusamo. Tam miał korzystne warunki podczas skoków, dwa razy był drugi, został liderem PŚ. Potem konkursy odbywały się w anormalnych warunkach, przypominały bardziej loterię. Adam tym razem nie miał szczęścia do aury, choćby w sobotę w Engelbergu, kiedy w drugiej serii skakał przy lekkim przeciwnym wietrze, a czołówka leciała w absolutnej ciszy. I Ljoekelsoey, Pettersen, Ahonen, Hannawald, Hoellwarth lądowali ponad 130 m. Przed przyjazdem do Engelbergu ostro trenowaliśmy przez 3 dni w Titisee-Neustadt, nadrabiając zaległości na skoczni. Być może w Szwajcarii nasi zawodnicy czuli ten trening w nogach, trochę brakowało im świeżości. Ale jestem przekonany, że ten trening będzie procentował w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni" - powiedział Tajner.



Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Tajner: Adam będzie atakował z przyczajenia

Zdaniem Apoloniusza Tajnera, trenera kadry polskich skoczków, szczyt formy Adama Małysza powinien przypaść na przełomie roku - czytamy w "Super Expressie".


"Adam będzie atakował... z przyczajenia. Bez obciążenia psychicznego, że jest liderem Pucharu Świata. Zrobiliśmy wszystko, by właśnie na przełomie roku przyszedł szczyt formy" - zapewnia Tajner.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Szturc: Adam ma problem z kątem odbicia

Zdaniem Jana Szturca, pierwszego trenera Adama Małysza, u naszego najlepszego skoczka znów powrócił stary problem - pisze "Życie Warszawy".


"Adam zepsuł obydwa sobotnie skoki w Engelbergu. Znów ma chyba problem z kątem odbicia. Na progu przesuwa ciężar za bardzo na palce. Przez to odbija się do przodu, a nie w górę" - powiedział Szturc.


Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rajdy samochodowe

Następny temat

Żeglarstwo

WHEY premium