SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płatki zbożowe - jakie wybrać?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 19 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 749
Siema, ogółem jestem fanem płatków z mlekiem. Aktualnie klasa maturalna, co wiąże się z mniejszym czasem na przygotowanie posiłków, dlatego codziennie ładuje sobie płatki z mlekiem (aktualnie katuje Dotki z biedronki) w porównaniu do innych smakowek najlepsze makro, a musli z tego co zauważyłem ma bardzo zbliżone makro. Czy znacie jakieś alternatywy? Ogółem wrzucam je ok 150-200g dziennie, nie narzekam na cukier bo zazwyczaj jego podaż to maksymalnie 90-100g przy spożywanych ok.550g węgli. Z chęcią usłyszę jakieś tipy na szybkie posileczki, ryż z kurczakiem 4-5 razy w tygodniu ląduje u mnie na talerzu 2 pozostałe dni to jakieś ryby, wieprzowina etc, niestety na siedzenie w garach zwyczajnie nie mam czasu przy aktualnym trybie życia więc za dopychacze służą jakieś wafle ryżowe, skyry itp
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82731 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699755
Owsiane , orkiszowe , żytnie itd
Wszystko inne typu „ fit” do kosz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3779 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68505
Jeszcze gryczane, jaglane, jęczmienne.
Można też po "staropolsku" ;) ugotować jednego dnia do obiadu trochę więcej ryżu, makaronu czy kaszy, a na drugi dzień zagrzać i zjeść z mlekiem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33127 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Jak juz wyżej wspomniano to na takich płatkach bazuj ale oczywiście jak ktoś doda raz na czas do owsianki jakiegoś słodkiego płatka typu chocapic itp ( szczególnie na masie na podbicie kcal) to świat sie nie zawali jednak bazować na takich to raczej zły pomysł, Fajnie też wchodzi w dużych ilościach ryż a do tego zrobić polewę z truskawek lub jagód a do tego odzywka białkował i jakaś oliwa lub orzechy i masz super zbilansowany posiłek łatwy w przyswojeniu który da sporo kcal ( na mase dobre )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Każdy rodzaj płatków zbożowych będzie dobrym źródłem węglowodanów, jak i witamin, oraz składników mineralnych. Na nich też sugeruję bazować w swojej diecie. Szczególnie tych jak najmniej przetworzonych. Nie żaden syf cukrowo-tluszczowy, mimo powszechniej mody. Warto, aby były to jak najmniej przetworzone wyroby zbożowe, np. owsiane, żytnie, orkiszowe, gryczane, jaglane, jęczmienne, itp. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Płatki_owsiane__jaki_rodzaj_jest_najlepszy_na_odchudzanie_-a6100.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20870
Tak jak koledzy wyżej. Z bardziej jakościowych z Biedronki, polecam OneDayMore i tam masz do wyboru kilka rodzajów, a nawet jakieś miodowe crunchy. Jest to według mnie jedna z lepszych alternatyw, jeżeli chodzi o zamienniki typowych owsianych. Kukurydziane,chocapiki z WPC, jeżeli faktycznie podaż cukrów prostych nie przekracza 1/4 puli ogólnej ww, też nie widzę problemu, żeby sobie wrzucić od czasu do czasu. Jak chcesz coś na szybko, to też możesz po prostu sobie dopchać tłuszczem,bo przy takiej podaży błonnika, to pewnie masz dosyć duże rewolucje żołądkowe. Wiem o czym mówię, bo owsiane to moje ulubione ;)

Siła ponad wszystko.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [76kg]

Następny temat

Makroskładniki - zalecana ilość

WHEY premium