SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Późny start...

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
Przerobiłem go dzisiaj - z korektą wymuszoną przez stawy krzyżowo-biodrowe: po 10 wykrokach na każda nogę przeszedłem (zamiast "dojechać" jeszcze po 5) na 10 przysiadów z tym samym (20 kg) obciążeniem. Zwolniłem trochę obwód + pełne 5 minut odstępu i nie było żadnego problemu kondycyjnego - powiedziałbym, że po ostatnich doświadczeniach wydał mi się wręcz "lekki"... Czuję jednak w nogach zmianę na przysiady, podobnie jak lekką korektę w podciąganiu (szerzej ręce). Odnośnie zmiany to na razie mam ustalenie z moim fizjo, że mam ćwiczyć to co jest i zasadniczo dużo nie zmieniać do czasu: a) coś mi zacznie zgrzytać zdrowotnie, b) on nie powie o korekcie. W jego ocenie nie są to aż takie ciężary aby mi zaszkodziły - co mnie z jednej strony cieszy, zaś z drugiej wiem, że progres wymaga zmian...

Osprzętowiony jestem marnie bo mam dwie pary sztangielek z obciążeniami, drążek i 3 krzesła . Jak w końcu dotrze orbi to zawalę już całe mieszkanie...

Zmieniony przez - Dean08 w dniu 2015-02-15 21:04:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
Kolejny trening - zaczęty o 21.40 (poszedłem spać o 1.30...). Schemat jak powyżej z tą różnicą, że wspięcia były z obciążeniem 19 kg (jeśli wierzyć opisom talerzy) i zwiększyłem liczbę przysiadów po wykrokach (po 10 wykrokach z 20 kg, 15 przysiadów z takim samym obciążeniem a w drugim obwodzie weszło nawet 18). Stawy biodrowo-krzyżowe pobolewały trochę przy rozgrzewce, ale "przeszło" - dzisiaj rano trochę też, ale generalnie jest lepiej niż było gdy nie ćwiczyłem... Do tego 30 minut aero z tętnem 120-130 (byłem na tyle "zdechły" po części siłowej, że rzadko przebijałem 130...). Pomiary robię jutro, ale generalnie nie jest źle, byle tylko regeneracja była.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
Kolejny AAR: dane wprawdzie sprzed 3 tygodni, ale powinno być podobnie:

- poziom tłuszczu 16,8 %,
- masa 77,7 kg (obecnie 77.3kg - czyli masa w sumie bez zmian)
- pas 90-91 cm

Dane nieco przeterminowane gdyż w międzyczasie przyplątała mi sie seria problemów zdrowotnych, która ograniczyła a potem odcięła mi treningi siłowe na prawie 3 tygodnie.

W międzyczasie była miska low carb a obecnie jest coś takiego.


Trening nadal ACT (zbliżone do tego co wyżej): 2-3 obwody + 30 minut orbitreka na tętnie ok. 130. Poza tym zasada 10000 kroków dziennie a w DNT (poza sobotą kiedy jest wolne) okazyjnie orbitrek.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
No i kolejny dzień - 3 obwody na wyższych ciężarach dały solidny trening. Zastanawiam się .jednak nad modyfikacją i przejściem na coś innego... Obecnie idę takim schematem:

- spięcia brzucha (30-40)
- wspięcia na palce z obciążeniem (14 kg): 25-30 - tutaj mocno popracowałem nad techniką i okazało się, że do tej pory to była jakaś lekka fikcja...
- wykroki z obciążeniem (2 x 14 kg): po 10 na nogę;
- drążek nachwytem szeroko (8,8,7)
- pompki na krzesłach (13-15)
- arnoldki (8kg): 6-8;
- ugięcia ramion (14 kg): 4 a potem 4 po 12 kg
- pompki wąsko: 8-9
- uginanie nadgarstków (12 kg): 13-15;

Do tego długa rozgrzewka i rozciąganie + orbi 30 min (tętno 130). Efekt końcowy trening zbliża się do 2h... Część siłowa zaś wychodzi 50-60 minut (same obwody + przerwy pomiędzy). Z tego też powodu myślę nad skróceniem i przejściem na jakaś formę FBW. Spodobał się pomysł z tego wątku https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html:

Czyli model:

Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie

3x w tygodniu.

Wszędzie 4/5s po 10/12 powtórzeń.Może być stały ciężar.


W mojej wersji to byłoby raczej:

wykroki z obciążeniem
pompki z nogami na podwyższeniu (być może sprawię sobie ławeczkę, ale to zależy od kwestii przemeblowania mieszkania - kasa się znajdzie)
podciąganie na drążku nachwytem

Nie wiem jednak czym zastąpić martwy ciąg jakiego na razie (albo i w ogóle) nie będę próbował..

Alternatywnie (opcja pośrednia) dotychczasowe ACT bym przerobił na wersję stacyjną...

Ma to sens?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
nic nie zastąpi w jednym ćwiczeniu MC.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
Rozumiem. A więcej niż jedno ćwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
w domowym zaciszu to musiało by być coś a'la: ławka rzymska+uginanie nóg na dwugłowego+coś na najszerszego wiec minimum 3 ćwiczenia a efektu nie osiągniesz bo obciążenia zabraknie.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
Czyli nie opcja.... Będę kombinował dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5191
możesz robić MC z hantlami, na jednej nodze, "dzień dobry" i na dwójki oddzielnie "zbieranie grzybków". Ćwiczenie typowo domowe to "superman" w leżeniu oraz oraz planki i ćwiczenia z AB wheel - tu ćwiczysz głównie brzuch i przy okazji prostowniki.
Prawda jest taka że chyba nie ma bardziej ogólnorozwojowego ćwiczenia niż MC.


Zmieniony przez - pabelo w dniu 2015-04-27 12:36:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2166
Ja to wiem, ale mój fizjo (dośc liberalny skądinąd) mocno i dosadnie się wyraził na temat szans mojego kręgosłupa w tym starciu. Kombinacja kręgozmyku z ZZSK to prawdziwe utrapienie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

D. T. by Win - STÓWKA NA BUDZIKU

Następny temat

37 lat, nadciśnienie, redukcja

WHEY premium